Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

12 Karikatürle, Doktor Olmanın Dayanılmaz Hafifliği

-
Abone ol

1. 7/24 Doktor Sor Sor Çekinme

Eger bizi kahve makinasinin basinda ya da sigara molasinda yakalarsaniz muhakkak hastalıklarınızla ilgili bir soru sorun. Bizim dünyada zevk aldığımız tek şey tıptır ve molayi sizin sorularinizi yanitlamak için verdik.

2. Anında Teşhis...

Evdeki ilaçlarınız iyi gelmiyorsa hemen bizi telefonla  arayin. Telefondan teşhis koymak gibi müthiş bir yeteneğimiz vardır.

3. Sessiz ol...

Ayaküstü, merdiven aralığında, kapı arkasında veya asansörde 
karşılaştığınızda hemen oranızın buranızın ağrıdığını anlatmaya başlayın, biz her an sizi düşünürüz ve zaten asansöre de hastalarla karşılaşabilmek için bineriz.

4. Sahtekar Doktor...

Gazete okuduğunuz asparagas tıp haberleri hakkında doktorları her 
fırsatta sıkıştırınız, çünkü gazeteciler her zaman tıp konularını 
doktorlardan daha iyi bilirler, güncel takip ederler ve her yazdıkları 
doğrudur. Böylece doktorun bilgisizliğini ve açıklarını yüzüne vurma 
fırsatını yakalamış olursunuz.

5. Yorulan Doktor Var mıdır ?

Doktorlar sinirsiz insanlardır, hatta insan değil robotturlar, 
yorulmaz, uyumaz, tatil yapmaz ve sinirlenmezler. İstediğiniz kadar, hatta  sonsuza kadar soru sorabilirsiniz, hatta sorduğunuz soruların cevaplarını  dinlemek bile zorunda değilsinizdir, doktor önceki soruya cevap  vermekteyken, yeni soru sorabilirsiniz, doktor buna hiç alınmaz. Üstelik,  doktora sorduğunuz ve cevabını aldığınız konuda doktorun dediklerini  uygulamak zorunda bile değilsiniz, ama iyileşmediğinizde doktorun  dediklerini uygulamadığınız halde doktora hesap sorma hakkınız vardır.

6. Bildiğinizi Okuyun...

Bize kolay kolay teşekkür etmeyin. Nasıl olsa para veriyorsunuz ve köle  satın alıyorsunuz.

7. Hipokrat...

Doktor olurken nasıl olsa Hipokrat Yemini ettik ya, doktorları 
kızdırsanız bile onlar size sonsuza kadar köle gibi hizmet etmeye 
mecburdurlar. Hakaret edebilirsiniz, üstüne yürüyebilirsiniz, şikayet 
edebilirsiniz, sağda solda aleyhinde konuşabilirsiniz, ama işiniz 
düştüğünde hiç utanmadan yine kendinizi ellerine teslim edebilirsiniz, ne de olsa hipokrat yemin etmişlerdir.

8. Doktor Nereden Bilecek ki?

Doktorlara danışmadan kendi kendinize her türlü tedaviyi 
yapabilirsiniz, hastalığınız daha da kötüye gittiğinde doktor sizi her 
durumda kurtarır, sorun değil.

9. Acı Reçete

İlacın acı olduğundan veya iğnenin yaktığından dolayı doktora kızmakta serbestsiniz, çünkü sizi doktor hasta etmiştir ve ilacın tadını doktor ayarlamıştır.

10. Çocuğun mu Var Derdin Var...

Verilen ilaç "kanser yapar mı?" diye sorunuz. Çünkü allahın cezası 
doktor sizi kasıtlı olarak kanser etmeye çalışmaktadır. Hamileyseniz 
verdiğiniz ilacın çocukta bir sakatlık yapıp yapmayacağını doktora sorun,  çünkü doktor sizin sakat bir çocuk doğurmanızı istemektedir.

11. Her İşin Başı Sağlık

Doktorlar tüm dünya tıbbını bilirler, cildinizdeki kaşıntıyı beyin 
cerrahına rahatça danışabilirsiniz. Sadece karşılaşmış olmanız yeterlidir, uzmanlık alanı diye bir kavram tamamen palavradır.

12. Doktor Kim?

Doktorun evine telefon ederek, doktor evde yokken eşine hastalığınızla ilgili soru sorabilirsiniz, mutlaka bilecektir, doktor eşidir ya, bilir.

Bonus: AMAN DOKTOR

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
acilin

Eğitimli olmanın kıskanıldığı nadir ülkelerdenizdir heralde. Kıskanmayın amk. Hayatın boyunca okuduğunu bu adamlar 1 haftada okuyor. Ezik herif. Doktor olabilse en kral egoist olacak adamların yorumlarına bak hele!!!

anil-gurkan

Sanal ortamda ikiyüzlülük kolay tabi. Doktorların cezasını bile kesmişsiniz ama hepiniz doktor gördünüz mü apıtık sapıtık triplere girip benzer soruları soruyorsunuz. İkiyüzlülük işte ne yaparsınız!!!

nonserviam1907

kardeşim herkesin bir mesleği var. bunun eğitimini almışsınız karşılığında da bir dünya para alıyorsunuz haklı olarak. ama sizin mesleğiniz bu. ekstrem durumlar haricinde şikayet etme bu tarz şeylerle kendinizi zavallı göstermeye çalışmak gibi bir lüksünüz de yok. nasıl bütün hastalar yukarıda bahsettiğiniz gibi değilse bütün doktorlarda dediğiniz gibi değil. o yüzden böyle sağda solda ağlamayın. benim abim de doktor fakat kendisi insan gibi insan o yüzden hiç bu tarz şeylere maruz kalmıyor. görevinizi yaparsanız adam gibi siz de kalmazsınız.

emre-akcil

Tek birşey söyleyeceğim. Çoğunuz düşkün annenize , babanıza , kardeşinize , eşinize birkaç sıra savdıktan sonra sırtınızı döneceksiniz. Ama onlara yerdiğiniz , küfür savurduğunuz ve yukarıdaki yorumları layık gördüğünüz fedakar meslektaşlarımdan biri bakıyor olacak belki de. Katedilen yolların ne kadar zor ve yıpratıcı olduğunu çoğu hekim mezun olmaya yakın anlıyor. Keza bu ülkede doktor için çalışma düzeni insan sağlığına aykırı zaten. Bunu anlayamazsınız. Siz 34 saat aralıksız uykusuz çalışmak nedir bilmezsiniz ki. İyisi mi boğazınız kaşındığı zaman 30 dakika boyunca kaprislerinizle meşgul edip ayakta görüp de başınızı çevirdiğiniz teyzeye daha çok hayrı dokunacak olan doktorunuzun hoşgörüsüne şükredin.

sibel.abdulhalim.9

boyle muamelelere ya cok ıtıcı doktorlar maruz kalır yada bu muamelelerı cok cahıl ınsanlar yapar cunku okumamıstır bılmıyordur. ınsanın canı tatlı maalesef ve sanırım doktorlar empatı kuramıyor

Görüş Bildir