Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğum Sonrası Kadın Vücudundaki Değişimleri İşleyen Fotoğrafçının İlgi Çekici Çalışmaları

 > -

Projenin ismi A Beautiful Body Project. Projenin mimarıysa, profesyonel bir fotoğrafçı olan Jade Beall. Doğumundan beş hafta sonra, oğluyla kendisinin bir fotoğrafından sonra başladı tüm hikaye. Ardından, birçok kadın da Jade'i e-posta yağmuruna tuttu. "Benim de fotoğrafımı çeker misin?" Bu projeyle Jade Beall, kadın vücudunun hamilelikten sonra bile kendine has bir güzelliğinin olduğunu, doğum sonrası vücutta kalan izlerin problem yaratmaması gerektiğini savunuyor. Biz de böylesine önemli bir projeyi gerçekleştirdiği için kendisini kutluyoruz.

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/rossalynwarren/t...

Her şey Jade ve oğlunun yer aldığı bu fotoğrafla başlamıştı. Sosyal medyada yalnızca arkadaşları ve ailesiyle paylaşmıştı.

Fotoğraf binlerce kişi tarafından paylaşıldı ve çok popüler oldu.

İnsanların fotoğrafa olumlu tepkiler vermesi üzerine Jade Beall, projesini hayata geçirmeye karar verdi.

"Birçok kadın fotoğrafları çok beğendi ve aynılarından çektirmek istiyordu.." diyor Jade. Böylece Jade, doğum yapmış anneleri, vücutlarını sevmeye teşvik edebilirdi.

35 yaşındaki fotoğrafçı, yüzlerce kadının fotoğrafını çekti ve yanlarında kendilerine olan saygılarını nasıl tekrar kazandıklarının hikayesini yazdı.

Jade Beall, bu projeyle kendilerini 'şişman' ve 'kırışmış' olarak tanımlayan annelere, vücutlarını oldukları gibi sevdirmeyi hedefliyor.

"Tepkiler çok olumluydu, tüm dünyadan birçok kadının fotoğraflarını çektim ve yeni arkadaşlar edindim." diye ekliyor Jade Beall.

"Kız-kardeşlik ve kendini sevme duygularının perçinlenmesi için, kendimce yüzlerce kadına yardım etmeye çalıştım."

Proje hakkında daha fazlası için;

Projenin Facebook sayfası ve İnternet sitesine göz atabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
domatess

Normal doğumla üçüz doğuran babaanneme selamlar.

dyingwoman

çatlak olmasa bile anne olmak istemem.. tabii annelerin yeri çok ayrı

annekaz

bacaklarım çatlak göbeğim çatlak hekime değil çekene sor demişler 1; oo iki canlısın deyip her şeyi boğazınıza sokmaya çalışan insanlardan uzak durun 2; Hamile olduğunu öğrendiğiniz zamandan itibaren kakao yağı badem yağı falan sürün işe yaramasa da sürdüm yaaa diye dert yanarsınız not: bazen işe yarıyor 3; çatlamalar son aylarda hatta doğuma bir hafta kala bile olabiyor elden bir şey gelmiyor 4; ilk çocukda enine olan çatlamalar ikinci çocuk da boyuna olabiliyor sonra kareli metod defterine benziyorsunuz 5; hadi göbek çatlar anlarım bacaklar da yükü taşıyamayınca çatlıyor 6; her şeyin bir bedeli vardır 7: bunların üzerine normal doğum tavsiye edilir bir de sezeryan izi olmasın değil mi

buselee

korkutucu :((

zeymey

Bırak çocuk yapmayı evlilikten bile soğudum :(

dumanistt

Anne olmaktan soğuttu bi an. Ama gene de hep dendiği gibi annelik kutsal bi şeydir.

sazbend-jiyan

İşte anneler bu kadar eziyet çektikleri ve bu eziyetler onların belini bükemediği için kutsal :)

Görüş Bildir