Görüş Bildir
Haberler
Diyarbakır'da Saldırı: Ailesinin Yanında Şehit Edildi

Diyarbakır'da Saldırı: Ailesinin Yanında Şehit Edildi

Hande öçalan
09.10.2015 - 21:56 Son Güncelleme: 10.10.2015 - 09:35

Diyarbakır'dan görev yaptığı Hani ilçesine dönen polis memuru Salih Eroğlu, hamile eşi ve 3 yaşındaki çocuğunun yanında yol kesen PKK’lılar tarafından şehit edildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Diyarbakır'ın Hani İlçesi Emniyet Müdürlüğü'nnde görev yapan polis memuru Salih Eroğlu, hamile eşi ve 3 yaşında çocuğu ile Diyarbakır'a geldikten sonra akşam saatlerinde özel otomobiliyle görev yaptığı ilçeye dönüşe geçti. Polis memuru, Hani Sergenli Köyü yakınlarında bir grup PKK'lının yol kestiğini görünce aracıyla manevra yaparak geri dönmek istedi. Bu sırada PKK'lılar uzun namlulu silahla otomobile ateş açtı. Açılan ateşte başına kurşun isabet eden polis memuru ağır yaralandı. Saldırıda polis memurunun eşi yara almadı.

Ağır yaralı polis memuru helikopterle bölgeden alınarak Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne getirildi. Polis memuru burada yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu. Saldırının ardından bölgeye helikopterle özel harekat timleri indirilerek, PKK'lıları etkisiz hale getirmek için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

3 yaşındaki çocuğu da otomobildeydi

Diyarbakır Valiliği, Hani İlçesi'nde polis memuru Salih Eroğlu'nun PKK'lılar tarafından şehit edildiği saldırıda otomobilde eşinin yanı sıra 3 yaşındaki oğlunun da araçta bulunduğuru açıkladı. Açıklamada, Diyarbakır Hani karayolunda PKK mensuplarınca yapılan saldırıda bir polis memurunun şehit olduğu belirtilerek, şöyle denildi: 

'09.10.2015 günü saat 18.30 sıralarında, Diyarbakır - Hani karayolu Büyükakören Köyü civarında bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan yol kapama eylemi sırasında, Hani İlçe Emniyet Amirliği kadrosunda görevli Polis Memuru Salih Eroğlu'nun kullandığı sivil araca yönelik olarak bölücü terör örgütü mensuplarınca silahlı saldırı düzenlenmiştir. Düzenlenen saldırı sonucunda, araç içerisinde bulunan eşi ve üç yaşındaki oğlu yara almadan kurtulmuş ancak polis memuru Salih Eroğlu ağır yaralanmıştır. Helikopterle Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan polis memuru Salih Eroğlu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Konu ile ilgili olarak tahkikat başlatılmış olup, saldırıyı yapan bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanmasına yönelik bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda