Görüş Bildir
Haberler
Diyanet'in 'Aşı Orucu Bozmaz' Açıklamasına İlahiyatçılardan Sert Tepki

Diyanet'in 'Aşı Orucu Bozmaz' Açıklamasına İlahiyatçılardan Sert Tepki

Batuhan
07.04.2021 - 09:24

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın 'aşı orucu bozmaz' açıklaması tartışma yarattı. İlahiyatçı Osman Ünlü ve Prof. Dr.Ahmet Şimşirgil, Diyanet'e çok sert tepki gösterdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İlahiyatçı Osman Ünlü ve Prof. Dr.Ahmet Şimşirgil TGRT Haber canlı yayınında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 'aşı orucu bozmaz' fetvasına sert tepki gösterdi.

Osman Ünlü, Diyanet'in 'aşı orucu bozmaz' fetvasının tamamen dini dayanaktan yoksun olduğunu ve aşının orucu bozacağını iddia ederken, Diyanet'in bir devlet kurumu olarak asılsız bilgileri din adına topluma dayatamayacağını belirtti.

"Kaza orucu tutmalı"

Osman Ünlü, 'Dürüst değiller, Neye dayanarak bu fetvaları veriyorlar? Namaz saatleriyle oynuyorlar, imsak, iftar saatleriyle oynuyorlar. Aşı orucu bozar. Din hakkında kendi yorumunu din diye anlatanlar da toprağın altına girecek. Allahü Tealanın diniyle oynayanları Allah affetmez. Bugün Diyanet kadrolarında vazife alanlar, sağdan soldan uydurulan bilgileri milletin önüne din diye koyanlar hiç mi korkmuyor ölümden ya.. Diyanetin dini bozma yetkisi yoktur. Biz bunları söylemezsek dilsiz şeytan oluruz.' diye konuştu.

Ünlü, aşı olan kişinin bir gün kaza orucu tutması gerektiğini belirtti. Prof. Dr.Ahmet Şimşirgil de aşının akşam olunabileceğinin altını çizdi.

Ne olmuştu?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
107
54
11
9
9
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sıradan Biri

Şu illet parti iktidara geldiğinden beri şu soytarılar ekranlardan hiç düşmüyor. 15 asırlık din ve kitabın hala nesi tartışılıyor. Yok aşı orucu bozarmış, yo... Devamını Gör

mahir riha

Doğru demişler. Aşı olunacağı gün oruç tutmazsın kaza orucu tutarsın.

Semih Çalışkan

Ya şu ülkede orucum bozulacak diye aşı vurulmayacak o kadar çok insan var ki bırakın bozmasın nedir yani gündeme bak tartışmaya bak yıl olmuş 2021 ya bu nedir

Friend Sister

şu ülkede orucum bozulacak diye aşı vurulmayacak insan falan yok. şu ülkede aşı olmasının bir zorunluluk olduğunu aşısını yaptırdığı gün orucunu terkedebilec... Devamını Gör