Dilek Özçelik'in Ailesinden 'Anıt' Tepkisi: 'İsmi Değil Kendisi Yaşasın İstedik'

 > -

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde yaşayan üniversite öğrencisi Dilek Özçelik, 2013 yılında dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan kanser ilaçlarının temini için yardım istemiş ve Bakan Çelik'in verdiği parayı "Ben dilenci değilim diyerek" iade etmişti. Yıllarca kanserle mücadele eden Özçelik, 14 Ocak'ta hastalığa yenik düşmüştü. Dilek'in adını yaşatmak için Saray'da yapılmak istenen anıta Özçelik ailesinden tepki geldi. Amca Hüseyin Özçelik, "Kapısına gittiğimiz insanlar bir kez bile geri dönüş yapmadı. Biz Dilek’in ismi değil kendisi yaşasın istedik. O anıtın yapılmasını istemiyoruz" dedi. 

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde yaşayan ve Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Dilek Özçelik, 15 Nisan 2013 günü dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’dan Edirne’de kanser ilaçlarının temini için yardım istemişti. 

Bakan Bayraktar’ın cebine para koymasıyla genç kız, “Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda” diyerek parayı geri iade etmişti.

O anlar kameralara böyle yansımıştı 👇

Kanserle savaşan Dilek 14 Ocak günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Çaresizliği de Tattık! Dönemin Bakanı Bayraktar'a ’Ben Dilenci Değilim’ Diyen Kanser Hastası Dilek Özçelik Hayatını Kaybetti - onedio.com
Çaresizliği de Tattık! Dönemin Bakanı Bayraktar'a ’Ben Dilenci Değilim’ Diyen Kanser Hastası Dilek Özçelik Hayatını Kaybetti - onedio.com

"Kapısına gittiğimiz insanlar bir kez bile geri dönüş yapmadı"

Dilek’in vefatının ardından Edirne Belediyesi ile Saray Belediyesi genç kızın ismini yaşatacaklarını söyledi.

Vatan'dan Esra Can Sinav'ın haberine göre, Dilek için Saray’da bir 'sevgi anıtı' inşası için başlanan çalışmaya Özçelik ailesinden tepki geldi. Amca Hüseyin Özçelik yapılacak anıtla ilgili olarak şunları söyledi: 

Bize haber verilmeden bir anıt yapılmasına karar vermişler. Dilek’imiz 7 yıl boyunca kanserle savaştı. Kapısına gittiğimiz insanlar bir kez bile geri dönüş yapmadı. Biz Dilek’in ismi değil kendisi yaşasın istedik. O anıtın yapılmasını istemiyoruz. Eğer yapılırsa kaldırılması için suç duyurusunda bulunacağız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Erdoğan BayraktarKanserTekirdağ
Görüş Bildir