Dikkat Spoiler! Münih Üniversitesi'nde Geliştirilen Algoritmaya Göre Game of Thrones Dizinde Ölecek Karakterler ve Demir Tahta Oturacak İsim Belli Oldu!

-

Beklenen an geldi ve Game Of Thrones 8. sezonu büyük bir heyecan ile başladı. Son sezonuna giren efsane dizi pek çok tartışma ve teoriyi de beraberinde getirdi. 

Almanya'nın Münih Üniversitesi Enformatik bölümü öğrencileri geçmiş bütün sezonları inceleyip bir algoritma geliştirmişler. Bu algoritmaya göre de uğruna yüzlerce savaşın yapıldığı Demir Taht'a oturacak isim belli olmuş.

Gelin detayları hep birlikte inceleyelim.

Kaynak: https://got.show/characters

Algoritma önceki sezonlarda başarılı tahminler yapmayı başarmış. Jon Snow'un döneceğini tahmin etmesi gibi. Tabii yanıldığı noktalar da olmuş.

Dizinin geneline baktığımızda kadın karakterlerin yaşama ihtimali daha yüksek. Algoritma da önceki sezonları izleyerek buna göre çıkarımlar yapmış. 8. sezon için işler biraz karışık.

Algoritma öncelikli olarak dizideki ölüm vakalarını incelemiş. Buna göre de karakterlerin hayatta kalma yüzdeleri ortaya çıkarılmış. Bu yüzdelere göre listenin ilk sırasında %99 ile 'Targaryen Hanesi'nden İsminin Birincisi, Büyük Çöl Deniz'in Khaleesi'si, Ejderhaların Annesi, Zincir Kıran Daenerys Fırtınadoğan' yer alıyor.

Evet Khaleesi algoritmaya göre %99 hayatta kalacak. Demir Taht'a oturacak isim de ta kendisi.

7. ve 8.sezon itibarıyla Khaleesi'nin sağ kolu ve dizinin en zeki karakterlerinden olan Tyrion Lannister %97 ihtimalle hayatta kalacak.

O ilk sezonlardaki hırsı ve ihtirası son bulmuş gibi duruyor. Daha akıllanmış bir Jamie var karşımızda. Algoritmaya göre yaşama ihtimali de yüksek. %96.

Her ne kadar sevmesek de Cercei'nin yaşama ihtimali de oldukça yüksek. E kadın zeki :) Algoritmaya göre de %95 ihtimalle yaşayacak.

Bilemiyorum Altan.

Kuzeydeki krala selam durun! Jon Snow da %88 ihtimalle dizinin sonunda hayatta kalacak. 12 puanın nereden kırıldığını bilmiyoruz, algoritma işte :)

Jon Snow ile ilgili hala pek çok ihtimal mevcut. 8. sezon 1. bölüm itibarıyla olanları spoiler olur diye henüz bir şey söylemeyelim. Ama Snow'un da Targaryen olduğunu 7. sezon sonunda öğrenmiştik :)

Üzgünüz ama Arya %53 ihtimalle yaşayacak. Ölüm riski çok yüksek.

Valar Moghulis'i de bulsan burası Game of Thrones.

Bran'in artık kuzgun olduğunu ve Gece Kralı ile de büyük bir savaş içinde olduğunu biliyoruz. Ak Gezenler kendisinden haberdar malum. Algoritmaya göre yaşama ihtimali de %42.

Bir türlü sevemedik şu "Dağ"ı. Oberyn Martell'den bu yana antipati çok yüksek kendisine karşı. Algoritmaya göre de yaşama ihtimali %20.

İlk sezondan bu yana Sansa da çok akıllandı. Bir yönetici kafasıyla düşünebiliyor. Ama algoritmaya göre yaşama ihtimali %17.

Kendisini zaman zaman çok sevdik, bazen de nefret ettik.

8. sezon 1. bölüm yeni yayınlandı ne desek spoiler :) Bronn'un yaşama ihtimali %6 arkadaşlar.

Algoritmaya göre durum böyle. Kendisini son sezonlarda çok sevdirdi kerata.

Algoritmaya göre üzücü haber... Missandei ölüyor arkadaşlar :(

Missandei'nin sevgilisi Grey Worm %99 ihtimalle yaşayacak. İşte bu da dizi bu şekilde giderse bizi üzer...

Tüm karakterler için tahmin ve detayların yer aldığı bir web sitesi de mevcut.

İncelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alektamovikmovik

Sadece misandei ile ilgili kısmı tutturabilmişler...

lalibertad

arya stark ve john snow dışında hepsi ölsün.

ilteber.hayat

Bran deli kralın Jaime tarafından öldürülmesine sebep olacak dizi de paradoksa bağlayacak

the-shadow

Aslında redditten yıllar önce okuduğum bir teoriye göre, Deli Krelı "herkesi yakın" diyecek kadar delirten, Branden önceki 3 gözlü kuzgun olan Brynden Rivers Nam-ı diğer kanlı kuzgun kendisi ayrıca Aegon IV Targaryenin bir sürü piçinden bir tanesiydi. Teoriye göre Brynden Deli Kral Aerysi Night King tehlikesine karşı uyarmaya çalışıyor ve "hepsini yak" gibi şeyler söylüyor. Sonuç olarak da gaipten gelen sesler Aerysi delirtiyor. Hatta kanlı kuzgun Brani geçmişi görme konusunda uyarıyor. Zaten bir bölümde Bran, Brynden ile geçmişe Tower of Joy önünde babası Ned ve Ser Arthur Dayne in karşılaşmasını izliyor. Ned tam kuleye yönelip basamaklardan çıkarken Bran Nedin arkasından "baba" diye sesleniyor ve Ned onun sesini duyup Brane doğru dönüyor ama onu göremiyor. Yani 3 gözlü kuzgunun geçmişe hatta geleceğe dolaylı ya da doğrudan etkileri olabiliyor. Bryndenın Brani bu konuda çok net bir biçimde uyarması da kendisinin de aynı hatayı yapmış olabileceğinden kaynaklandığı düşünülüyor.

Gizli Kullanıcı

Yıl 1886 - insanlar: üniversitelerin çığır açacak araştırmalar , medeniyet getirecek buluşlar, araştırmalar yapacaktır, üniversiteler bilim yuvası olmaya devam edecektir. Yıl 2019 Münih Üniversitesi: Dallas'ın ejderhalısı olan dizide kimler ölecek, kimler hayatta kalacak algoritması geliştirem, yarak kürek işler peşinde koşam

emrec

Çok saçma bir yorum olmuş dostum. bu algoritma toplum bilimi üzerinden gerçekten iyi bir deney. ne kadar kurgu olursa olsun 7 sezondur belli karakter yapıları üzerinden oldukça/olabildikçe mantık üzerinden ilerledi. bence yapılan iş iyi. sende öyle bir yazmışsın ki koca üniversite sadece bunun üzerine çalışıyormuş gibi 1886'da her öğrenci çığır açan araştırma yapıyordu da 2019'da yalnız bunun üzerine yoğunlaşmış gibi.

g.lothlorien

Missandei umurumda bile değil, Sansa'ya bir şey bir şey olursa kendime gelemem. Olmaz, lütfen.

Görüş Bildir