Görüş Bildir

Deniz Çakır, Hakkındaki İddialara Sosyal Medyadan Yanıt Verdi: 'İftirayla Yol Yürünmez'

Haberler
> Deniz Çakır, Hakkındaki İddialara Sosyal Medyadan Yanıt Verdi: 'İftirayla Yol Yürünmez'

Masumiyet dizisinde kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Görgen'in kendisine hakaret ettiği iddiasıyla oyuncu Deniz Çakır hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili Çakır, sosyal medya hesabından 'Birinin tanınırlığını fırsat bilip kendine mağduriyet hikayesi yaratmaya çalışmak kötülüktür. İftirayla yol yürünmez' şeklinde paylaşım yaptı. 

Bunun üzerine açıklama yapan şikayetçi Güngör'ün avukatı, 'Müvekkilimin haklı olduğu kamera kayıtları ve tanıklar ile anlaşılacaktır' dedi.

Dizi setinde kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Görgen, oyuncu Deniz Çakır'ın kendisine hakaret ettiğini öne sürerek Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na dün suç duyurusunda bulunmuştu.

Detaylar 👇

Deniz Çakır ise sosyal medya hesabından "2 gün önce istifasını vermiş, bölümün bitmesini bekleyen birinin 'Beni işimden etti' sözü yalandır. Vermeyin böyle fırsatçılara mahal… Birinin tanınırlığını fırsat bilip kendisine mağduriyet hikayesi yaratmaya çalışmak kötülüktür. İftirayla yol yürünmez, olmayın parçası…" şeklinde paylaşım yaparak "Yoktur başka cevabım. Olamaz da…" notunu düştü. 👇

Deniz Çakır ise sosyal medya hesabından "2 gün önce istifasını vermiş, bölümün bitmesini bekleyen birinin 'Beni işimden etti' sözü yalandır. Vermeyin böyle fırsatçılara mahal… Birinin tanınırlığını fırsat bilip kendisine mağduriyet hikayesi yaratmaya çalışmak kötülüktür. İftirayla yol yürünmez, olmayın parçası…" şeklinde paylaşım yaparak "Yoktur başka cevabım. Olamaz da…" notunu düştü. 👇

"Haklılığımız kamera kayıtlarıyla anlaşılacak"

"Haklılığımız kamera kayıtlarıyla anlaşılacak"

Bunun üzerine Çağatay Görgen'in avukatı Yeter Yıldız Dalkılıç ise yazılı açıklama yaptı. 

DHA'nın aktardığına göre Avukat Dalkılıç'ın açıklamasında şikayet dilekçesinin ardından müvekkili hakkında karalama kampanyası yapıldığını öne sürdü. 

Açıklamada 'Yapım şirketi ne yazık ki yine oyuncusunun arkasında durarak emekten uzak bir tavır sergilemiştir. Biz bunu daha önce kadına şiddet gösteren oyuncunun arkasında durduğunda da görmüştük, ne yazık ki şaşırmadık. Sette araştırma yapılması bir yana sette emekçilere sorulmaya bile cesaret edilemeyen bazı sorunlar vardır. Nitekim müvekkilime olay tarihinde ileri bir tarihli bir istifa dilekçesi sunulduğu maalesef doğrudur' ifadeleri kullanıldı.

Açıklama şu şekilde bitirildi: 'Müvekkilimin haklı olduğu kamera kayıtları ve tanıklar ile anlaşılacaktır. Müvekkilim yapanın yanına kar kalmaması ve başka set emekçilerinin de sesini çıkartabilmesi için sonuna kadar hukuk mücadelesini devam ettirecektir'

Dizinin yapım şirketi de dün 'İddialar tamamen gerçek dışıdır' şeklinde bir açıklama yapmıştı 👇

Dizinin yapım şirketi de dün 'İddialar tamamen gerçek dışıdır' şeklinde bir açıklama yapmıştı 👇

Çakır'a yöneltilen suçlamalar nelerdi?

Çakır'a yöneltilen suçlamalar nelerdi?

Suç duyurusu dilekçesinde Çağatay Görgen'in yıllardır setlerde kostüm asistanı olarak çalıştığı ve görevi sürecinde hiçbir iş arkadaşı polemik yaşamadan mesleğini icra ettiği anlatıldı. 

Dilekçede set işçilerinin maruz kaldıkları baskılar ve uzun süren çalışma saatlerinin pandemi döneminde giderek zorlaştığı belirtilirken, Görgen'in baskı ve hakaretlere maruz kaldığı öne sürüldü.

'Sebepsiz yere gerginlik oluşturdu'

Deniz Çakır'ın 'Masumiyet' dizisinde başrol oyuncusu olduğu belirtilen suç duyurusu dilekçesinde de, 'Çakır'ın kaprisli tavırları insanlara karşı hakarete varmış, işlerini icra edemeyecek duruma getirmiştir. 6 Mart 2021 günü Çağatay Görgen, Gizem Ergün adlı oyuncunun kıyafetine yönelik bir karışıklığı gidermek için diğer kostüm asistanı ile görüşmeye başladığı esnada, Deniz Çakır olaya dahil olarak Görgen'e bağırmış ve 'Ne biçim iş yapıyorsunuz, ilk defa mı çalışıyorsunuz' gibi kaba ifadeler kullanarak sebepsiz yere gerginlik oluşturmuştur' ifadeleri kullanıldı.

'Set çalışanlarının içinde küfür etti'

Dilekçede şikayetçi Çağatay Görgen'in 'Aranan kotu bulduk diğer asistan getiriyor, neden bağırıyorsunuz' demesi üzerine oyuncu Çakır'ın bağırarak seti terk ettiği belirtildi. Olaydan sonra Çakır ile Görgen'in asansörde karşılaştığı ve yanlarında reji asistanı varken Çakır'ın Görgen'e hakaret ettiği iddia edildi. Hakaret iddiasından sonra Çakır'ın 20 dakika boyunca setten ayrıldığı, geri dönüp makyaj kısmına geçtiği dilekçede kaydedilirken Çakır'ın on kişiden fazla set çalışanının olduğu yerde kostüm asistanı Görgen hakkında küfür ettiği öne sürüldü.

Saatlerce ağladı

Görgen'in Çakır'a 'Deniz Hanım olayın sizinle bir alakası yok. Bir karışıklık olmuştu çözdük, neden hakaret ediyorsunuz?' şeklinde soru sorması üzerine Deniz Çakır'ın 'Bunun burada ne işi var, alın şunu gözümün önünden. İşi bilmiyorsunuz, biz burada olduğu sürece ben sete çıkmam, çıksın gitsin gözümün önünden' şeklinde ifadeler kullandığı belirtildi. Görgen'in de bunun üzerine seti terk ederek karavanda saatlerce ağladığı kaydedildi.

'Neyse para cezası ben veririm, o gitsin'

Dilekçede oyuncu Çakır'ın set amirinin yanına giderek, 'Onu görürsem, kıyameti kopartırım. Neyse parası cezası ben veririm o gitsin' şeklinde beyanda bulunduğu, set amirinin de Güngör'e istifa dilekçesi hazırlayarak imzalamasını istediği öne sürüldü. Çağatay Görgen'in de yaşadığı utanç ve üzüntü sebebiyle istifa dilekçesini okumadan imzaladığı vurgulandı. 

Deniz Çakır hakkında 'Basit hakaret' suçundan dava açılması istendi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
15
9
4
3
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Art Ankara

Bu nasıl açıklama, mani mi, yazdın şiir mi "yoktur başka cevabım" "vermeyin böyle fırsatçılara mahal" "olmayın parçası" devrik falan yazınca daha mı oluyor ... Devamını Gör

Zuuzu

Bunca yıldır oyunculuk yapan birinin başörtüsü olayından sonraki ilk dizisinde sürekli sorun yaratan kişi olarak gösterilmesi bana tuhaf geliyor. Mobinge uğr... Devamını Gör

Asistanlardaki göt kalkıklığı yemin ederim yönetmenlerde yok kendilerini bi bok sanıyo hepsi, Deniz Çakır a karşı bir algı oluşturmaya çalışıyorlar zaten, bu... Devamını Gör