Görüş Bildir
Haberler
Demirören: "Bu Saldırı Türk Futboluna Yapıldı"

Demirören: "Bu Saldırı Türk Futboluna Yapıldı"

Enver K.
12.08.2015 - 10:21
İçeriğin Devamı Aşağıda

Spor Toto Süper Lig 2015-16 Hasan Doğan sezonu, Borsa İstanbul'da çalınan sembolik gong'la başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, burada yaptığı açıklamada Fenerbahçe'ye yapılan saldırıyı kınarken, 'Bu saldırı Türk futboluna yapılmıştır' dedi.

Yeni sezonun tüm kuluplere hayırlı olmasını dileyen Demirören, 'Federasyon olarak amacımız tüm kulüplerin Borsa'da işlem görecek seviyeye gelmesi. Bunun için de çalışmalar yapıyoruz' dedi.

Fenerbahçeli milli oyuncu Mehmet Topal'a yapılan saldırıya da değinen Demirören, 'Bu saldırı sevgili Mehmet Topal'a değil, Türk futboluna yapılmıştır. Hem Fenerbahçe'ye hem de Mehmet Topal'a yapılan saldırıyı kınıyorum. Mehmet Topal ve Fenerbahçe ile görüştüm. Bir an önce faillerin ortaya çıkmasını umuyoruz. Fenerbahçe kulübüyle de görüştüm. Kendilerini bir kez daha ziyaret edeceğim. Fenerbahçe bir kez daha bir saldırıya uğramıştı. Onlar faillerin yakalanmasını istiyor. Bir daha futbolun içinde olmaz, bunu da kınıyoruz' ifadelerini kullandı.

Demirören kulüplerin mali durumları ve lisans alıp almadıkları konusundda ise, 'Kulüplerin mali durumları belli. Hepsi borç yapılandırmalarını düzgün yaptığı için lisanslarını alıyorlar. Daha güçlenmeli, borçlanmayı da azaltmaları gerek' demekle yetindi. 

'HEP BERABER BU OLAYLARIN ALTINDAN KALKACAĞIZ'

Vakıflar Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ da saldırıyı kınarken, 'Sembolik olarak İstanbul Borsası'nın gong'unu çaldık. 2015-16 sezonu öncesi yaşananların futbolun içinde olmasını istemiyoruz. Saldırıyla ilgili emniyet güçleri bize bilg vermedi. Hiçbir şekilde kabul etmediğimiz ve futbolun yakınında olmasını istemediğimiz bir davranış. Centilmenligin üst seviyede olacağı bir sezon diliyorum. Saldırı sonrası hem futbolcu hem de Fenerbahçe'yle görüştüm. Bu olayların olmasını istemiyoruz. Türk futboluna zarar veren olayın bir provakasyon olduğunu düşünüyoruz. Hep beraber bu olayların altından kalkacağız' dedi

Maraton

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0