Görüş Bildir
Haberler
Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu, Ankara'daki Saldırıyı Konuştu

Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu, Ankara'daki Saldırıyı Konuştu

ATKN
10.10.2015 - 20:22 Son Güncelleme: 12.10.2015 - 09:14

Başbakan Davutoğlu, Ankara'daki terör saldırısının ardından Çankaya Köşkü'ne davet ettiği CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu ile görüşmesinde Ankara'daki saldırıdan sonra İçişleri Bakanı ile Adalet Bakanı'nın istifa etmesi gerektiğini söyledi. Diğer bir yandan Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Demirtaş'tan görüşmek için randevu istedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Çankaya Köşkü'nde görüştü. Görüşme, bir buçuk saat sürdü. 

Başbakanlık tarafından görüşmeyle ilgili yapılan açıklamada 'Görüşmede, olayın akabinde devlet birimlerinin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuş, terör eyleminin tüm yönleriyle aydınlatılması ve faillerin hukuk önünde hesap vermesi için yapılan çalışmaların ivedilikle sonuca ulaşmasının önemi kaydedilmiştir' denildi.

'Bu iki bakan görevden alınmalı'

'Bu iki bakan görevden alınmalı'

Kılıçdaroğlu, Davutoğlu ile yaptığı görüşmenin ardından CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

'Cumhuriyet tarihinin en büyük trajedilerinden biriyle karşı karşıyayız'

Davete gitmeden önce MYK’da görüştük. Cumhuriyet tarihinin en büyük trajedilerinden biriyle karşı karşıyayız. Bu kadar acı bir olay karşısında hepimizin vicdani kanaatlerini dile getirme hakkı var. 

'Üç sayın bakanın TV ekranındaki açıklamalarına şahit olduk'

İnsanlar bunun için suçlanmamalılar. Bu kadar ağır bir olayı yaşayan hiçbir insan bunu sindiremez. Anayasamıza göre insanlar önceden izin alarak toplantı ve gösteri yapabilirler. Buna bakalım. İzin alınmış. Bir taşkınlık yok. Bu insanların can ve mal güvenliğini korumak hükümetin temel görevidir. Ama 95 yurttaşımız hayatını kaybetti. Üç sayın bakanın TV ekranındaki açıklamalarına şahit olduk. Bir gazeteci arkadaşımızın sorusu üzerine İçişleri Bakanı güvenlik açığının olmadığını, önlemlerin alındığını ama önlemlerin Kızılay'da alındığını, toplantı yerinde alınmadığını itiraf etti. 

'İçişleri Bakanı'nın istifa etmesi gerektiğini söyledim'

Sayın Davutoğlu'na bu İçişleri Bakanı'nın istifa etmesi gerektiğini söyledim. Suudi Arabistan'da bile kral bu tür olaylarda belli kararları alırken, biz bu olayda kimi sorumlu olarak alacağız karşımıza? Bu işin siyasi sorumlusu kim? Sayın Bakan görevinden ayrılmıyorsa  azledilmesii gerektiğini ifade ettim.

'Toplum ağır bir travma yaşıyor, Adalet Bakanı gülümsüyor'

Adalet Bakanı'nın görüntüsü tam bir ibretlik. Toplum ağır bir travma yaşıyor, Adalet Bakanı gülümsüyor. Adalet Bakanı o koltukta oturamaz. Sayın Davutoğlu'na ilettiğimde kendisi olayın raporunu beklediğini, ona göre karar verileceğini söyledi. Ama bu iki bakan rapor beklenmeden görevden alınmalılar. Bu yapılmadığı taktirde, bu olay daha çok su kaldırır.

'Aydın Ünal ve Burhan Kuzu'nun tweetleri'ni sordum'

Türkiye'nin acil olarak Ortadoğu batağından çıkması gerektiğini söyledim. Aydın Ünal ve Burhan Kuzu'nun attığı tweetleri de Sayın Davutoğlu'na sordum. Hele hele Burhan Kuzu'nun halk kaosu seçti tweeti milli iradeye saygısızlıktır. Vampire benziyor tweetini söyledim. Sayın Davutoğlu da bana bazı CHP'lilerin attığı tweetleri söyledi. Ben gereğini yapacağımı söyledim, Sayın Davutoğlu da gereğini yapacağını söyledi.

Digitürk'ten kanalların çıkarılması: 'Savcının keyfi üzerine karar alınamaz'

Murat Sancak'a yapılan saldırıdan bahssettim. Bir gazetenin CEO'su silahlı saldırıya uğruyor. Bunun faillerinin derhal yakalanması gerektiğini söyledim. Sayın Davutoğlu, faillerin yakalandığını söyledi. Digitürk'ün 7 kanalı yayından çıkarması konusunda, böyle bir karar alınamayacağını söyledim. Bir savcının keyfi üzerine karar alınamaz.

'Bir mafya babası çıkmış miting yapıyor, oluk oluk kan akacak diyor'

Bir mafya babasının Rize'de yaptığı miting. Kendisine söyledim; hukuk devletiyiz, demokrasiyi savunuzuyoruz. Ama bir mafya babası çıkmış miting yapıyor, oluk oluk kan akacak diyor. Bir Cumhuriyet savcısı da çıkıp bir şey yapmıyor.

Acaba Cumhuriyet savcıları onun emrinde mi?

'Demirtaş'ın da kenarda bırakılmaması gerektiğini söyledim'

Sayın Demirtaş'ın da kenarda bırakılmaması gerektiğini söyledim. Başbakan'ın bütün siyasi partilere eşit mesafede durması gerektiğini kendilerine ifade ettim. Şu endişemi de ilettim. Siyaset sistemi çözüm üretemez noktaya geliyor. Böyle bir algı oluşuyor. Ve bu algı çok tehlikeli bir algıdır. Ülkede bir sorun veya yanlışlık varsa bunu çözecek olan siyasettir. Syasetin çözüm üretemediği  yönündeki algı, Türkiye'yi başka şeylere sürükleyebilir. Bütün bu olanlara rğamen kimse umudunu yitirmesin. CHP olduğu sürece hiç kimse Türkiye'nin geleceğinden endişe etmesin. Her olayın üstüne gidiyoruz. Bütün sorunlara kavga etmeden, olgunlukla eğiliyoruz.

Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Demirtaş'tan randevu talep etti

Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Demirtaş'tan randevu talep etti
Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Demirtaş'tan randevu talep etti

Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli ve Selahattin Demirtaş'tan görüşmek için randevu istedi.

Bahçeli Davutoğlu'nun talebini kabul etmemişti

Bahçeli Davutoğlu'nun talebini kabul etmemişti

MHP lideri Bahçeli, Davutoğlu'nun görüşme talebini reddetmişti. Başbakanlık, 'MHP Genel Başkanlığı, 'Sayın Başbakan, Sayın Bahçeli’nin 'hayır' cevaplarına alışık olduğu için bu görüşme talebine de 'hayır' diyoruz' ifadesi ile reddedilmiştir' demişti.

Ajanslar ve Onedio

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sheldon

şu zamanda atarlı ergen gibi davranmanın alemi yok. bir araya gelip tez vakitte ne yapılması gerekiyorsa oturup konuşulmalı.

Pasif Kullanıcı

Bahçeli zaten neye evet dedi ki ?

Yaşar Snn

Bence artık KK Chp'yi kapatıp hdp'ye geçmeli.Yani milletten artık gerçekleri saklamanın manası yok. Hdp eskiden hiç değilse diyalogcu bir tavrı vardı.Şuan pk... Devamını Gör

erkan aygün

Devlet zaten katil