Görüş Bildir
Haberler
Davutoğlu O Kareyi Anlattı: 'Torunlar Üzerine Konuştuk'

Davutoğlu O Kareyi Anlattı: 'Torunlar Üzerine Konuştuk'

ATKN
31.08.2015 - 10:33 Son Güncelleme: 31.08.2015 - 15:33

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 30 Ağustos törenleri sırasında objektiflere yansıyan görüntüsü dikkat çekmişti. Başbakan Davutoğlu, o görüntüyle ilgili torunlar üzerine konuştuklarını söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda verilen 30 Ağustos resepsiyonunda 30 Ağustos törenlerinde CHP lideri Kılıçdaroğlu ile verdiği görüntünün sorulması üzerine şunları söyledi:

'Torunlar üzerine konuştuk'

'Şimdi Sayın Kılıçtaroğlu ile bu müzakereler esnasında, akşam yemeği esnasında evden, torunlardan bahsetmiştik. Sohbetin bir kısmı öyleydi. Sare Hanım, 'Selvi Hanım nerede, gelemediler mi' diye sordu Sayın Kılıçdaroğlu'na. O da, 'Torunla meşgul' dedi. Yani, 'Toruna bakıyor' dedi. Bizim de Amerika'da okuyan kızımdan torunum geçen hafta buradaydı, birkaç gün önce gitti. Bu sabah tam törene gelirken resim göndermişti. Ben de resmi gösterdim son halini, sabah çekilen. Torunlar üzerine konuştuk.'

Davutoğlu, bir gazetecinin, '1 Kasım sonrasında yine benzer tablo çıkarsa CHP ile koalisyon olur mu diye biz bu görüntüleri yorumluyoruz' şeklindeki sözlerine Davutoğlu, şöyle karşılık verdi:

'Kimse niyetlenmesin, benzer tablo çıkmayacak'

'Hiç kimse öyle bir şeye niyetlenmesin, benzer tablo çıkmayacak. AK Parti tek başına iktidara gelecek, onu tartışmayız şimdiden. Şimdi benzer tablo çıkacak diye sanki bunu kabullenmek olayı yok. AK Parti'nin tek başına iktidarından hiç şüphe etmeyiz. Ama bu kurduğumuz seviyeli ilişki çok güçlü AK Parti iktidarıyla ümit ederiz ki yine anamuhalefet partisi olarak CHP olacaktır. Yani öyle bir tablo çıktığında seviyeli bir iktidar muhalefet partisi ilişkisi olur. Onu merak etmeyin.'

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0