Görüş Bildir
Haberler
Davutoğlu: 'Millet Uzlaşın Dedi, Bunlar Sorumluluktan Kaçtı'

Davutoğlu: 'Millet Uzlaşın Dedi, Bunlar Sorumluluktan Kaçtı'

İçeriğin Devamı Aşağıda

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Ankara mitinginde konuştu. Davutoğlu, CHP ve MHP'yi 7 Haziran sonrası uzlaşmaya yanaşmamakla suçladı, sorumluluktan kaçtılar dedi. HDP'nin ise terörle arasına mesafe koymadığını söyleyen Davutoğlu, 'Birileri devlete 'Katil devlet' diyor. Diyarbakırlı çocukları dağa götürüp orada onların geleceğini yakanlar; esas katiller onlardır. Ana yüreklerini yakanlar, gerçek katiller onlardır' dedi.

'Dik dur eğilme, CHP'liler de seninle' pankartı 

Başbakan Davutoğlu, AK Parti'nin yarın yapılacak Milletvekili Genel Seçimi'ne yönelik gerçekleştirilen son mitingine katıldı. Ankara'nın Sincan'da partililere hitap eden Davutoğlu, 'Ankara, 1 Kasım'da yani yarın mühür vurmaya hazır mısın? Yarın 'Tek başına, iş başına' demeye var mısınız? Türkiye'nin hem bugünü hem geleceği için çok önemli, çok hayati bir seçimin arifesindeyiz. Bugün arife, yarın demokrasi bayramını kutluyoruz. Yarın akşamdan balkondan inşallah tekrar bir demokrasi şöleni yapacağız. Yarın inşallah milletimiz büyük bir katılımla sandığa gidecek ve Türkiye'nin istikametini belirleyecek' diye konuştu. Ezan okunurken konuşmasına ara veren Başbakan Davutoğlu, miting alanında bulunan ve elinde oyuncak bebek taşıyan küçük bir kız çocuğunu kucağına aldı. Ayrıca Davutoğlu'nun konuşması sırasında bir grubun 'Dik dur eğilme vatansever CHP'liler de seninle' yazılı bir pankart taşıması dikkat çekti. 

'Millet uzlaşın dedi, bunlar sorumluluktan kaçtılar'

7 Haziran seçimi sonrası yaşanan gelişmelere ve yürütülen koalisyon görüşmelerine değinen Davutoğlu, muhalefet partilerin eleştirerek '7 Haziran sonrasında hem CHP hem MHP bu milletin derdine derman olamayacaklarını bir kere daha gösterdiler. Millet uzlaşın dedi, bunlar sorumluluktan kaçtılar. Anayasa hükümet kurun dedi, bunlar hükümetten kaçtılar. Terör saldırıları oldu; teröristi bıraktılar devleti, hükümeti, bu ülkenin can pahasına mücadele veren askerini, polisini suçladılar. HDP'nin Türkiye partisi olma iddiasının koca bir yalan olduğu kısa zamanda aşikar oldu. Bir kere daha anlaşıldı ki Türkiye'nin yegane umudu AK Parti'dir' ifadelerini kullandı.

'Türkiye referandum mahiyetinde bir istikamet seçimi yapacak'

Güven içinde herkesin sandığa gidip oy kullanması gerektiğini vurgulayan Davutoğlu, vatandaşlardan 2 Kasım'da nasıl bir Türkiye'de yaşayacaklarını muhasebe ederek oy vermeleri yönünde çağrı yaparak 'Seçime, sandığa, millet iradesinin tecellisine 24 saatten az bir zaman kaldı. Demokrasi şölenine saatler kaldı. Yarın Türkiye, sadece partiler arasında bir seçim yapmayacak. Türkiye'nin geleceği için neredeyse referandum mahiyetinde bir istikamet seçimi yapacak. Tarihi bir dönemecin eşiğindeyiz. Geleceğimiz için çok kritik karar vereceğiz. Bütün vatandaşlarımızdan ricam oylarını verirken Türkiye'nin dününü, bugününü, yarınını birlikte düşünmeleri. 2 Kasım'da nasıl bir Türkiye'de yaşayacaklarını muhasebe ederek oylarını vermeleri. Güven içinde sandıklara gidin. Hangi partiye oy verirseniz verin, selamlaşarak, barış içinde oyunuzu kullanın. Kimse kimsenin üzerinde tahakküm kurmasın. Kurmalarına da izin vermeyiz. Yarın büyük bir katılımla sandıklara gidiniz. Hiçbir provokasyona kapılmadan başınız ak, arkasında 13 yıllık büyük bir başarı destanı bulunduran bir partinin seçmenleri olarak oylarınızı sandıklara verin. Sandıkları doldurun. Kazanımlarınıza, geleceğinize sahip çıkın' şeklinde konuştu.

'Bir kez daha düşünün'

7 Haziran seçiminde HDP'ye oy veren vatandaşlara seslenen Davutoğlu, 'Sizler 7 Haziran'da HDP'nin Türkiye partisi olması için terörün siyaset karşısında zayıflaması için bu iddialarla HDP'yi tercih ettiniz belki; ama 7 Haziran'dan sonra siz de gördünüz. Bir kez daha düşünün. 7 Haziran'dan sonra HDP'nin terörle arasına mesafe koyamadığını, örgüte karşı siyasetin hukukunu koruyamadığını gördünüz. Huzur ve demokrasi operasyonu sadece terör örgütüne karşıdır. Vatandaşlarımızı kucaklamaya, terör örgütünü de bu anlamda Türkiye'nin her karış toprağından silmeye kararlıyız' açıklamasında bulundu.

'Ana yüreklerini yakanlar, gerçek katiller onlardır'

Başbakan Davutoğlu, Ankara'da düzenlediği son mitingindeki konuşmasında şunları kaydetti: 

'Birileri devlete 'Katil devlet' diyor. Onlara sormamız lazım. Diyarbakırlı çocukları dağa götürüp orada kaçırıp orada onların geleceğini yakanlar; esas katiller onlardır. Ana yüreklerini yakanlar, gerçek katiller onlardır. Biz gençlerimizi huzur dolu bir geleceğe davet ediyoruz. Biz gençlerimizi onurla yaşayacakları, özgür, demokratik bir Türkiye'ye davet ediyoruz'

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
89
23
9
4
4
0
0