Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Darbeci Komutan Aslında Çok Takipçili Bir Twitter Hesabıymış!

3.9bPAYLAŞIM

15 Temmuz akşam saatlerinde Türkiye'nin son 30 yılındaki en vahim olaylarından biri gerçekleşti ve yaklaşık 12 saat süren bir darbe teşebbüsü oldu. Darbe püskürtülürken, yavaş yavaş ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. Analizi Harbi (kula_mer) adlı twitter kullanıcısının darbe teşebbüsü komutanlarından Jandarma Kurmay Albay Ömer Kulaç olduğu iddia edildi. Eğer bu iddia doğruysa, Ömer Kulaç'ın bu ve yine kendisinin olduğu iddia edilen diğer hesaplarından darbenin ayak seslerini duymak mümkündü. İşte o çok ilginç detaylar!..

Kaynak: https://twitter.com/teroranalizleri

1. Ömer Kulaç dün Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesi yakınlarında silahlı çatışma sonucu yakalandı.

"Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun yaptığı açıklamada, 'Kırşehir'de güvenlik güçlerine ateş açarak aracıyla kaçtığı ihbarı alınan Kırşehir sözde sıkıyönetim komutanı Jandarma Kurmay Albay Ömer Kulaç, Hacıbektaş ilçesinde emniyet ekiplerince yakalanmış olup Kırşehir Emniyeti'ne teslim edilmiştir.' dedi."

Alıntı: http://www.cihan.com.tr/tr/

2. Ömer Kulaç'ın Analizi Harbi yani kula_mer olduğu iddiasının en mantıklı tarafı, kula_mer'in Ömer Kulaç isminin bir anagramı olması

Yani: Ömer'in mer'i; Kulaç'ın kul'u!

3. Bu iddiayı ortaya atan "Terör Analizleri" hesabı, Ömer Kulaç'ın başka hesapları olduğunu da söyledi.

4. Analizi Harbi, tam bir İngiliz Kemal hayranıydı.

İngiliz Kemal (Ahmet Esat Tomruk); eğitimini İngiltere'de almış, çok akıcı ve aksansız İngilizce konuşabilen, 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı'ya gelip Teşkilat-ı Mahsusa'ya giren ve Kurtuluş Savaşı'nda da etkin rol oynayan, İstiklal Madalyalı bir istihbaratçıydı.

5. Zaten İngiliz Kemal hayranlığını ara ara attığı Tweetler'le belli ediyordu...

Aynı İngiliz Kemal gibi, İngiliz kültürüyle çok alakalı olduğu yaptığı Retweetler'den anlaşabiliyor. İngiliz Kemal hesabından Nisan-Mayıs ayları arasında İngilitere'yle alakalı İngilizce birçok Tweet'i RT'lemiştir.

6. Ve "İngiliz Kemal" adında bir hesabı daha vardı.

Analizi Harbi'nin orijinal hesabının 60bin takipçisi vardı; ama nedense bu çok etkileşimli hesabını kapatıp, daha az takipçili hesaplardan yazmaya başladı.

7. Darbe'nin sosyal medya ve televizyonlarda duyulduğu ilk saatlerde attığı Tweetler ise ilginç...

8. 

9. Atıp sildiği şu Tweet ise aslında olayı çok net anlatıyor:

10. Darbe teşebbüsünün yavaş yavaş başarısızlıkla sonuçlanacağı belli olduğu zamanlarda attığı Tweetler:

11. 

12. Darbe teşebbüsü öncesinde attığı Tweetler, darbenin adeta ayak sesleriydi.

13. 

14. Jandarma Kurmay Albay Ömer Kulaç ifadesi alındıktan sonra adli makamlara sevk edilecek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Görüş Bildir