Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Daha Önce Hiç Görmediğiniz 12 Eski Fotoğraf ve Büyüleyici Hikayeleri

22PAYLAŞIM

Tarihin tozlu raflarında saklanıp günümüze kadar güzelliklerini yitirmemiş bu on iki ilginç fotoğrafı ve arkalarında yatan hikayelerini Diply'den sizler için derledik.

Kaynak: http://diply.com/article/vintage-pics-fa...

1. Okyanusun dibinden yeni çıktım canım, hiç öpmeyeyim!

Yıl 1970. NASA bu kadınları sosyal bir deney için iki haftalığına okyanusun dibinde bir sığınağa kapatıyor. Tam olarak neyi incelemek istediklerini merak ettik doğrusu.

2. Hızlı ve tutuklu Bill Gates!

Karakolda görmeyi bekleyeceğiniz en son kişi 90 milyar dolarlık servetiyle Bill Gates olmalı. İddiaya göre trafik kurallarını çiğnediği için oradaymış genç Bill.

3. Kafalarına kese kağıdı geçirip güneşlenen kadınlar...

Hayır, ünlü değiller. Sadece derste olmaları gereken bir saatte okulu ekmişler ve tanınmamak için böyle bir çözüm bulmuşlar. İşe yaramışa benziyor.

4. Dev Andre'yi tanıyan var mı?

70'lerde Andre the Giant adıyla nam salmış bu ağabeyimiz az kalsın Amerikan Ulusal Futbol Ligi'nde boy gösterecekti. 223 santimetre boyunda olmasından ötürü olsa gerek, bu plan suya düştü.

5. Bir taşla iki kuş!

Akrobasi ve piyano tutkusunu birleştirme kararı alan 13 yaşındaki Mildred Buder'dan iddialı bir poz. 1930'ların alışkın olmadığı bir hareket olsa gerek.

6. Garip bir deney olabilir mi?

Bu fotoğrafta gördüğünüz insanlardan beyaz bir örtünün altından film izlemeleri istenmiş. Onlar da çözümü örtüde delikler açmakta bulmuşlar. Sebebi neydi ki?

7. Kriz geliyorum demez!

1920'lerde patlak veren yıkıcı krizden dolayı beş parasız kalan genç bir adam arabasını 100$'a umutsuzca satmaya çalışırken...

8. Yıldız ve tuzluk

Bir zamanların film yıldızı ve moda ikonu Elizabeth Taylor ile adını hala sıkça duyduğumuz ünlü moda tasarımcısı Pierre Cardin bir maskeli baloda. Pierre maske işini çok ciddiye alıp tuzluk olarak davete katılmayı tercih etmiş.

9. Herkes gider Mersin'e, Diana gider tersine!

Genellikle şoförleriyle seyahat etmeyi tercih eden kraliyet ailesine yine karşı çıkmış ve sürücü koltuğuna oturmuş Prenses Diana. Kendisinin ölüm sebebinin araba kazası olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

10. Özgürlük Heykeli Paris'te...

1883'te Paris'te bulunan Özgürlük Heykeli, çok geçmeden New York'a taşındı ve Amerika'nın en bilindik anıtlarından biri haline geldi.

11. New York'ta sıradan bir sınav...

1931'de 10,000 kişi New York'ta polis olmak için sınava girdi. Bugünse toplam çalışan sayısı 36,000. Yorum sizin!

12. Çölde patlama

1970 yılının Eylül ayında beş adet yolcu uçağı bir grup Filistinli vatandaş tarafından kaçırıldı. Bu uçakların üç tanesini Ürdün'de bir çölde görmekteyiz. Yolcuların ve hosteslerin kurtarılmasının hemen ardında uçaklardan bir tanesinin patlatılma anı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
okisi

diana sürmüyoki lan ingiltere ora amk direksiyon ters falan amk

burak-gumus8

Filistin...

ecemnaz-cuneray

9'da direksiyon sağdaya hani...

mertcan-duruca

9- direksiyon sağda yalnız

Görüş Bildir