Görüş Bildir
Haberler
Daha Mutlu ve Sağlam Bir İlişki İsteyen Her Çiftin Mutlaka Uygulaması Gereken 10 Romantik Jest

etiket Daha Mutlu ve Sağlam Bir İlişki İsteyen Her Çiftin Mutlaka Uygulaması Gereken 10 Romantik Jest

Simay
07.11.2019 - 10:00 Son Güncelleme: 07.11.2019 - 12:21

Aşk ve ilişkiler ne kadar karmaşık olsa da, uygulayabileceğiniz romantik ipuçları her zaman vardır! 🥰

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Partnerinizin sade ve basit istekleriyle ilgili ayrıntıları not edin.

Doğum günleri gibi özel günlerde nasıl bir sürpriz yapacağınızı düşündüğünüzde, bu basit yöntem kurtarıcınız olabilir. Partneriniz gitmek istediği bir yerden, prömiyerini beklediği bir filmden veya satın almak istediği bir şeyden bahsettiğinde, onu bir yere not edin. Ona sürpriz yapmak veya özel bir günde hediye almak istediğinizde kolaylık sağlayacaktır.

2. Partnerinizi şaşırtacak küçük sürprizler yapın.

İlişkinizin ilk aylarından sonra, aranızdaki kıvılcımların azaldığını veya sevgilinize alışmaya başladığınızı düşünebilirsiniz. Ancak bu, artık onu sevmediğiniz anlamına gelmiyor sadece ilişkinizde daha istikrarlı olduğunu gösteriyor. Gerçek aşk sadece tutkudan ibaret değildir, her gün o kişiyle birlikte olmayı seçtiğiniz bir irade eylemidir. Aranızdaki kıvılcımları canlı tutmak için partnerinize zorlu bir günün ardından sıcak bir banyo hazırlayarak ya da gitmek istedikleri konsere veya filme bilet alarak küçük sürprizler yapabilirsiniz.

3. Tartışma sırasında, sizin de suçlu olabileceğiniz gerçeğini kabullenin.

Tartışma esnasında işlerin kontrolden çıktığını seziyorsanız, 20 dakika boyunca farklı odalarda tek başınıza durun. Bu hem sakinleşmenizi, hem de kavga etmenize neden olan durumu iyice tartıp düşünmenizi sağlayacaktır. 20 dakika geçtikten sonra, tevazu göstererek birbirinize nerede yanıldığınızı ve düşüncelerinizi söyleyin. Gerektiğinde özür dilemeyi bilin ve sorunlarınıza birlikte bir çözüm bulmaya çalışın.

4. Her zaman birbirinizle paylaştığınız küçük hayalleriniz olsun.

Hayallerinize birbirinizi dahil etmek, aynı amaç için bir araya gelmenizi sağlar. Birlikte gideceğiniz ufak bir gezinin hayaliyle para biriktirdiğinizi veya evinizi yeniden dekore etmek için plan yaptığınızı düşünün. Hayallerinizi birbirinizle paylaşmak ve bunları gerçekleştirmek için birlikte çalışmak sizi bağlı ve mutlu tutmak için iyi bir yöntemdir.

5. Ortak bir proje üzerinde birlikte çalışın.

Sevgili olmak, aynı zamanda iyi bir takım olmanızı gerektiriyor. Birlikte çalışacağınız ortak bir projenizin olması için illa ki büyük bir şey yapmanıza gerek yok. Birlikte yemek hazırlamak, evinizi yeniden dekore etmek, veya ufak tefek işleri bir takım olarak halletmek gibi basit şeylerden bahsediyoruz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. 3-1 metodunu deneyin.

Bazen sürekli partnerinizin istediği şeyleri yaptığınızı düşünüyorsanız, bu yöntemi denemek ilişkiniz için iyi sonuçlar doğurabilir. Eğer sinemaya gidecekseniz; biriniz izlemek istediği 3 filmi belirlesin, diğeriniz ise bu 3 seçenekten en çok beğendiğini seçsin. Bu şekilde yapacağınız etkinliklere birlikte karar vermiş olursunuz ve ikinizin de istediği şeyi birlikte yapabiliyor olursunuz.

7. Birbirinizi özlemek için kendinize zaman tanıyın.

Tüm boş vakitlerinizi partnerinizle geçirmeye başlarsanız, bir süre sonra çoğu şeyi kendi başınıza yapmak istemediğinizi fark edeceksiniz. Arkadaşınızla kahve içmeyi ya da tek başınıza alışverişe çıkmayı deneyebilirsiniz. Özellikle içe dönükseniz, deşarj olmak için sevgilinizden ayrı vakit geçirmek size iyi gelebilir. Bu şekilde, sevgilinizi özleme ve ilişkinizi daha canlı tutma fırsatınız olacaktır.

8. İşleri kolaylaştırmak için partnerinizin ailesine iyi haberleri veren siz olun.

srv.onedio.com

Ebeveynlerle başa çıkmak zor olabiliyor, ancak partneriniz ile aileniz ne kadar iyi geçinirse her şey daha kolay olacaktır. Hayatınızdaki olumlu gelişmelerin haberini ailenize veren kişinin sevgiliniz olmasına izin verin. Ailenizi akşam yemeğine davet eden veya gönderdikleri hediyeler için teşekkür eden kişi partneriniz olurken, olumsuz iletişimi engellemek için katılamayacağınız etkinlikler için ailenizden özür dileyen taraf siz olun.

9. Birbirinize sarılın! Tek başına fiziksel temas gerçek aşkı hissetmenizi sağlar.

Dokunmak bazen o kadar güçlü olabiliyor ki, kelimeleri kullanmadan bile sevgiyi hissetmenizi sağlıyor. Çiftler birbirlerine sarıldığı zaman 'aşk hormonu' olarak da bilinen oksitosin salgılanır. Bu madde sizi ve partnerinizi mutlu, birbirinize bağlı ve güvende hissettirir. Bu sadece sevgilinize daha derinden değer vermenizi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda karşılığında kendinizi daha değerli hissetmenizi sağlayacak.

10. Partnerinizin sevdiği aktivitelerle dolu bir gün geçirmesine izin verin.

Bazen kendiniz ve sevgiliniz için bir gün ayırıp, partnerinizin sevdiği aktiviteleri yapabileceğiniz ufak kaçamaklar yapın. Sonrasında başka bir gün ise tam tersi, sizin sevdiğiniz şeyleri birlikte yapın. Bu, ikinizin de birbirinizi daha iyi tanımanızı ve belki de birlikte yapabileceğiniz yeni bir hobi edinmenizi sağlayacaktır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
256
94
17
9
9
8
8
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
APerfectCircle

partner lafı çok itici değil mi ya..