Cumhurbaşkanlığı Bütçe Eleştirilerini 'Algı' Olarak Niteledi: 'İtibarda Tasarruf Olmaz'

 > -

Gelir vergisi ve motorlu taşıt vergisindeki artışla beraber Cumhurbaşkanlığı harcamaları da Türkiye gündemine girerek tartışmalara neden olmuştu.

Yüzde 40 MTV Şokunu Yaşarken Dikkatlerden Kaçmasın: Gelir Vergisi Oranında Artış - onedio.com
Yüzde 40 MTV Şokunu Yaşarken Dikkatlerden Kaçmasın: Gelir Vergisi Oranında Artış - onedio.com

Bütçe tartışmalarının ardından bugün Cumhurbaşkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve 'itibarda tasarruf olmaz' denildi.

Cumhurbaşkanlığının resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuyla paylaşılan açıklamada 'bütçe harcamalarının çok yüksek olduğu şeklinde bir algı oluşturmak suretiyle kamuoyunun kasten yanıltılmaya çalışıldığı müşahede edilmiştir' ifadelerine yer verildi.

İlgili açıklamanın bir kısmı şu şekilde:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, görevi devraldığından bu yana, devlet ile milleti kucaklaştırma, Türkiye’yi dünyada söz sahibi ve güçlü ülke yapma ideali çerçevesinde tüm gücüyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Nitekim, yurt içi ve yurt dışı programlarında, önceki dönemlerle kıyaslanmayacak ölçüde bir artış yaşanması da bunun göstergesidir. Sadece geçtiğimiz 2016 yılında, 20 ülkeye toplam 22 dış ziyaret gerçekleştiren Sayın Cumhurbaşkanımız, hemen hemen her hafta da bir ilimizi ziyaret etmiştir. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 2016 yılında 265 program ve törene katılmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, yine 2016 yılında, toplantı ve tören vesilesi ile 9.106 vatandaşımız, 7468 muhtar, 52’si hükümet ve devlet başkanı olmak üzere 1.321 yabancı konuk, yurt içi resmî kabuller çerçevesinde ise 21.273 kişi ağırlanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin en yüksek temsil makamı, dolayısıyla ülkemizin vitrini olan Cumhurbaşkanlığı nezdindeki faaliyetlerin “itibarda tasarruf olmaz” anlayışıyla, ülkemizin vakarına yaraşır şekilde yürütülme mecburiyeti vardır. Bununla birlikte tüm bu hizmetler, hem Türkiye’nin büyüklüğüne ve itibarına yakışır kalitede, hem de en uygun maliyetlerle gerçekleştirilmiştir."

Açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Sayıştay raporunun kaynak olarak gösterildiği haberlerde, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın sadece temizliği için 2 milyon lira harcandığı aktarılmıştı 👇

Sosyal medya 'itibarda tasarruf olmaz' açıklamasına tepkisiz kalmadı 👇

Sosyal medya 'itibarda tasarruf olmaz' açıklamasına tepkisiz kalmadı 👇
Sosyal medya 'itibarda tasarruf olmaz' açıklamasına tepkisiz kalmadı 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir