Cumhurbaşkanı Erdoğan 'OHAL Kalkabilir' Dedi ve Seçim Sonrasını İşaret Etti

 > -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim sonrası OHAL’in kaldırılabileceği sinyalini verdi ve “İnşallah seçim sonrası OHAL’i kaldırma gibi durum söz konusu olabilir" ifadelerini kullandı. Erdoğan bedelli askerlik taleplerine ilişkin ise "Nasip olursa 24 Haziran'dan sonra hemen bu işe girmek olmaz" dedi. 

Erdoğan, Kanal D ve CNN Türk ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı 📹

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şimdi tabii bir şeyin üzerinde özellikle duracağım. İnşallah yani seçim sonrası olağanüstü hali biz şöyle masaya bir yatırıp, yani olağanüstü hal ile ilgili gözden geçirip onu kaldırma gibi bir durum söz konusu olabilir. Onun çalışmasını da yapmış olacağız" diye konuştu.

 Erdoğan, "Bedelli askerlik seçim sonrası tekrar gündeme gelebilir mi?" sorusuna, şu sözlerle yanıt verdi:

"Bedelli askerlik konusunda Sayın Başbakan bir açıklama yaptı. Tabii bu bizim daha çok askerle çalışmamız gereken bir konu. Nasip olursa, 24 Haziran'dan sonra hemen 'Bizim ilk işimiz budur' diye girmek olmaz. Niye? Biz bu işe bakarken hassas bakmamız lazım. Çok ciddi bir birikim var, kabul ama bir tarafta da Afrin var, Cerablus var. Bir tarafta şimdi Sincar'ı, Kandil'i konuşuyoruz. Bütün bunlar da ortada. Bunların konuşulduğu bir dönemde eğer hemen bedelliyi öne çıkarma noktasına gelirsek bu yanlış olur ve halkım bize bu noktada 'Ne yapıyorsunuz' der. Onun için seçimi atlatalım, seçimden sonra bu işin hem askeri boyutunu bir değerlendiririz, ondan sonra kendi kabinemizde, ekibimizle ortak aklı oluştururuz. Ona göre de inşallah onun adımını hayırlısıyla atarız."

"FETÖ’nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öne çıkan açıklamalarından biri de  FETÖ ile mücadeleye ilişkindi. Erdoğan "FETÖ'nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem. Bunlar büyük bir ihanet şebekesi içerisindeymiş. Aldatıldık" dedi.

Erdoğan şöyle devam etti: 

"Taa Erdal İnönü'ye git, Bülent Ecevit'e. Ecevit, İnönü bunların en yakın arkadaşıydı. Erdal İnönü'nün bunların okullarını ziyaret ettiğini iyi bilirim. Onların davetlerine katıldıklarını iyi bilirim. Gelsinler konuşalım. Samimi değiller. Biz yanıldık."

Erdoğan "Türkiye Kandil'e operasyon gerçekleştirecek mi?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Olayın tabii iki boyutu var. Kandil var, Sincar var. Bizim şu anda eğer Irak'tan Türkiye'ye herhangi bir tehdit olursa ki zaman zaman oluyor. Tabii burada Bağdat yönetimiyle de bu konuyu süratle görüşürüz. Bağdat yönetimi 'ben bu işi çözerim' dediği takdirde ne ala. Ama Bağdat yönetimi 'çözemem' dediği takdirde kimseden icazet almayız, Sincar'ı da Kandil'i de vururuz. Hatta hatta, bunu ilk defa dillendiriyorum Mahmur. Mahmur çok önemli. Birleşmiş Milletler şöyle demiş, böyle demiş. Birleşmiş Milletler'in Mahmur meselesini de halletmesi lazım çünkü Mahmur'da terörist yetiştiriliyor. Orası bir kuluçka yuvasıdır."

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz 👇

Ayrıca bakınız 👇

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Eskiden Hastalar Köpeklerin Çektiği Ambulans ile Götürülürdü" Sözlerine Sosyal Medyadan Gelen 19 Cevap - onedio.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Eskiden Hastalar Köpeklerin Çektiği Ambulans ile Götürülürdü" Sözlerine Sosyal Medyadan Gelen 19 Cevap - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir