Çok Daha Genç Görünmek İçin Makyajda Uygulayabileceğiniz Basit ve Etkili 18 Adım

2.2bPAYLAŞIM

Makyaj daha iyi görünme sanatıysa, bu sanatın hakkını daha genç ve zinde görünerek vermek gerek. Kimse çizgilerine dolan makyaj ürünleriyle olduğundan yaşlı, yorgun görünmek istemez. Bu durum makyajın doğasına ters. Daha genç görünmek için uygulayabileceğiniz ve sizi bebek gibi gösterecek tekniklere bakıyoruz.

1. Cildinizi iyice nemlendirin.

Yağlı cilde sahip olan insanların cildinin her zaman daha genç göründüğünü fark etmişsinizdir. Nemli bir cildin elastikiyeti daha fazladır, tıpkı genç insanlarda olduğu gibi. Cilt tipiniz ne olursa olsun doğru bir nemlendirici kullanımı, makyajın pütürlü duruşunu engeller.

2. Blur efekti veren bir baz kullanın.

Gözenekleri neredeyse yok eden, ince çizgilerin görünümünü azaltan bazlar cildi tek başına birkaç yıl geriye götürebilir.

3. Bazı tüm ürünlerden önce, parmak uçlarınızla uygulayın.

Pek çok kişinin işe yaramadığını düşündüğü bazların gözenekleri kapatması için elbette gözeneklerin boş olması gerek. Nemlendirici, güneş koruyucu gibi ürünlerden önce baz kullanırsanız etkisini göreceksiniz. Bazın krem gibi sürülmesi de etki etmemesinin bir diğer sebebi. Parmak uçları ile tampon hareketlerle yedirilmesi gerek ki cilde nüfuz etsin.

4. Az ürün, bol verim kuralını unutmayın.

Bakmayın siz videolarda kapatıcı üstüne fondöten, üstüne bir kat daha kapatıcı, biraz daha kapatıcı şeklindeki makyajlara. Ne kadar bol ürün, o kadar çizgilere dolma ve ağır görünüm demek. Minik noktalar halinde yüzünüze süreceğiniz fondöten ve kapatıcıyı iyice dağıtmak yeter.

5. Nemli süngerden ve tampon hareketlerden şaşmayın.

Artık vazgeçilmezimiz haline gelen nemli süngerler, sıvı ürünleri uygulamanın en iyi yolu. Yüz çizgilerini kapatmaya çalışırken bir de fırça çizgilerini göze almaya gerek yok. Tampon hareketlerle uygulanan süngerin yüzü ne kadar değiştirdiğini ve ürünün bereketini artırdığını zaten kendiniz göreceksiniz.

6. Göz altlarınızla yanağınızın birleştiği çizgiyi doldurun.

En büyük kapatıcı hilesi budur. Kapatıcıyı burun kenarlarına kadar sürmeye de gerek yok, yanakla birleşen noktayı örtünce daha dolgun bir yüze ve daha yüksek elmacık kemiklerine sahip olursunuz. Kapatıcıyı sürmek yerine tampon hareketlerle uygulayıp çizgi görüntüsünü ortadan kaldırabilirsiniz.

7. Pudrayı bol bulmuş gibi davranmayın.

Pişirme yöntemi her ne kadar yukarıda bahsettiğimiz göz altı ve yanak birleştirme işini iyi yapsa da, bir süre sonra kupkuru ve çizgilere dolmuş bir görüntü kaçınılmaz. Az miktarda transparan pudra geçmek de neredeyse aynı etkiyi verecek ve daha doğal duracaktır.

8. Kontür ve aydınlatmadan uzak durun.

Şaşırmış olabilirsiniz, ancak bu uygulamalar ne yazık ki genç ciltler için. Eğer yüzünüzde deformasyonlar varsa (örneğin göz altlarınız veya yanaklarınız çökmeye başladıysa) bu uygulama kusurlarınızı ortaya çıkarmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Işık-gölge oyunları olmayan aydınlık bir yüz daima daha genç durur.

9. Allığı abartın.

Kontür yerine ten renginize uyumlu şeftali tonlarında bir allıkla da yüzünüzü boyutlandırabilirsiniz. Palyaçoya dönmeden abartacağınız allık sizi daha sağlıklı ve genç gösterir.

10. Pembemsi bir ten rengi far edinin.

Çünkü iyi bir göz makyajı için daha fazlasına ihtiyacınız olmayacak. Tüm göz kapağınıza uygulayacağınız bu far yorgunluk izlerini silecektir.

11. Göz kapaklarınız çok büyükse katlanma bölgesine doğal tonlarda gölgeleme yapın.

Büyük göz kapaklarını küçük göstererek daha zinde bir görüntüye kavuşmak mümkün.

12. Düşük göz kapaklarınız varsa ince ve çekik, büyük göz kapaklarınız varsa kalın eyeliner kullanın.

Yani aslında olay yüzü tanımaktan geçiyor. Genç gözükmek için hiç eyeliner olmayan, belki kahverengi farla eyeliner görüntüsü verilmiş göz makyajı ideal. Ancak düşük gözleri çekik göstermek için ince kuyruklu, büyük göz kapaklarının alanını daraltmak için kalın eyeliner kullanabilirsiniz.

13. Kirpiklerinizi mutlaka kıvırın ve hacimden ziyade tek tek ayıran ve uzatan maskaralara yönelin.

Tek tek ayrılmış, yumuşak görünümlü, uzun kirpikler adeta gençlik sembolü. Aradığınız rimeli bulana dek kirpik tarağıyla da kirpiklerinizi ayırıp görüntüyü yumuşatabilirsiniz. Rimel öncesi kirpiklerinizi kıvırmak daha açık gözlere kavuşmanızı sağlayacaktır.

14. Göz altlarınıza far ya da rimel uygulamayın.

Bu gözlerinizi daha aşağı çekecektir. Sizi kötü göstermediğini düşünüyorsanız kurumaya yüz tutmuş bir rimeli alt kirpiklerinize dokundurabilirsiniz, yine de onları aşağı doğru uzatmamaya özen gösterin.

15. Ten rengi göz kaleminden destek alın.

Göz içine, göz pınarlarına süreceğiniz ten rengi kalem gözlerinizdeki kanlı, uykusuz görüntüyü hafifletip yorgunluğu silecektir.

16. Kaşlarınızı en doğal şekilde doldurun.

Kalın kaş genç gösteriyor diye, kaşlarınızı doğal şeklinden çıkararak boyamayın. Kendi kaş şeklinizi takip ederek dolgunluk katın, kaş üstlerine kat çıkmadan eklenen dolgunluk kaşlarınızı daha kalkık gösterir. Koyu renklerin yaşlı gösterdiğini aklınızdan çıkarmayın ve kaş ürünlerinde kaş tonunuza yakın, hatta daha açık küllü tonlara yönelin.

17. Dudaklarınıza vazelin hilesi uygulayın.

Pürüzsüz, dolgun dudakların gençliğe özgü bir şey olduğunu herkes bilir. Makyaja başlamadan önce dudaklarınıza biraz dışarı taşarak vazelin sürün ve makyajın son aşamasında fazlalığı hafifçe silin. Dudaklarınızın ruj için fazlasıyla hazır olduğunu göreceksiniz.

18. Tercihiniz, doğal tonlarda nemlendirici rujlardan yana olsun.

Bu rujlar dudaklarınızı daha genç gösterecek. Dudak renginizde bir kalemle çok abartmadan ve kendi dudak şeklinizin dışına çıkmadan dudaklarınızı çerçeveleyin. Bu çerçevenin çok belirgin olmaması için parmaklarınızla yedirebilirsiniz. Ardından ruj sürüp bir dudak fırçasıyla ruju dudak çevrenize düzgünce geçin. İşte bu kadar. 😊

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mete-han19

en güzeli sanayici hasan ustaya gidin oto boya çeksin kalıcı olur hem.

aerialz

yapın yapmasına da kokusuz varsa kokusuz kullanın.

benyanki

Gözünüzü seviyim makyaj yapmayın makyajsız daha güzelsiniz.

kusursuzlugunkusuru

Niye ÇOK DAHA GENÇ görünmeniz gereksin ki? O makyaja ayıracağınız zamanda oturun bunu sorgulayın. Olduğunuz yaşta, olduğunuz gibi güzelsiniz.

ntyz

32 yaşımdayım; 20 li yaşlarımda cildime nemlendirici sürmeye başladım ve hala 20 li yaşlardaki cildime sahibim diyebilirim. Güneş lekelerim hariç tabi:/ Güzel bir şey bu bence. Makyajdan ziyade cildin sağlıklı ve genç görünmesi daha güzel.

tugcelii

abartılı makyajın olduğundan daha yaşlı gösterme olayı var bi de o yüzden olabildiğince az ürünle genç görünmek daha mantıklı

Görüş Bildir