Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çocukluk İşte! İnsanların Küçükken Filmler Hakkında İnandıkları 13 Garip ve Yanlış Düşünce

-

Buzzfeed'den derlediğimiz bu içerikte 13 kişi çocukken inandıkları ve sonradan gerçek olmadığını öğrendikleri ilginç ve komik düşünceleri itiraf ediyor. Konumuz sinema!

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/spenceralthouse...

1. Lindsay Lohan'den iki tane olduğunu düşünsenize.

"The Parent Trap (Komik Tuzak) filmine kafayı takmıştım. Bir gün anneme Lindsay Lohan'ın ikiz kardeşi onun gibi ünlü olamadığı için Lindsay'ye kızgın mıdır diye sordum. O zaman, annem bana filmin gerçek olmadığını söyledi." (kelseyr14)

2. Aldıkları paraya değer bence.

"Film izlerken filmdeki oyuncuların canlı performans sergilediklerini zannederdim. Bir filmi birden fazla izlediğimde kendimi kötü hissederdim çünkü oyuncuları olması gerekenden fazla çalıştırıyor gibi oluyordum." (lilyakf)

3. Ölenle ölünmez...

"Filmlerde insanlar öldüğünde gerçek hayatta da öldüklerini sanırdım. Bir savaş filmi izliyordum ve ölen oyuncuların bu işe kendilerini adadıklarını görüp etkilenmiştim. Ayrıca sahneyi ilk seferde doğru çekebilmek için herkesin üzerinde çok baskı olmalıdır diye düşünüyordum. Sahnenin yeniden çekilmesi gerektiğinde nasıl yeteri kadar insan bulabiliyorlardı?" (juliep47a8fdb62)

4. Bunu bir an olsun sorgulamayan yoktur.

"Toy Story (Oyuncak Hikayesi) yüzünden oyuncaklarımın ben bakmıyorken hareket edebildiklerini düşünürdüm." (rainbowmeels042)

5. Aslında 2014'te izleyiciyle buluşan Boyhood (Çocukluk) adlı filmin çekimi 12 yıl sürdü. Helal olsun...

"Karakterin çocukluğuna dönüş olduğunda oyuncunun önce çocukluğunu, sonra büyümesini bekleyip yetişkin halini çektiklerini zannederdim." (beckeiw)

6. Demek ki ne yapıyoruz? Gördüğümüz ve duyduğumuz her şeye inanmıyoruz.

"Wall-E (Vol-İ) filmindeki bu sahneyi izlediğimde kilolu insanların daha az sayıda kemiğe sahip oldukları sonucuna vardım. Daha da kötüsü, o an başka bir işle meşgul olan anneme bunu sorduğumda dediğim şeyi dinlemeyip onayladı. Yıllarca inandım!" (slightlyoffwhitesheep)

7. Masum bir düşünce.

"Küçükken, filmde evlenen iki insanın gerçek hayatta da evlenmiş olduklarını düşünürdüm." (nicolel49f9bfac8)

8. Başka dilde dublaj yapılınca ne olacak peki?

"Çizgi film karakterlerinin, seslendiricilerine göre çizildiklerini zannederdim. En sevdiğim karakterlerin arkasında çok farklı görüntüde insanlar olduğunu gördüğümde çok şaşırmıştım. Hayal ettiğimden tamamen farklıydı!" (jandyd)

9. Selena Quintanilla'yı canlandıran Jennifer Lopez ise hala hayatta.

"Selena adlı biyografik filmde Selena karakterini öldürenin gerçekte de katil olduğunu düşünürdüm. O oyuncudan uzun süre nefret ettim ve neden hala hapiste olmadığını sorguladım." (melimeow)

10. Her şeyin başı hijyen tabii ki.

"Çocukken öpüşme sahnelerinde oyuncuların dudaklarında plastik bir şey olduğunu düşünürdüm. Böylece dudakları birbirine değmiyor ve daha hijyenik oluyordu." (madik43171dc1e)

11. Göz kırpmak da mı yok?

"Filmi durduğumuzda aktörler ve aktrislerin de hareketsiz durmak zorunda kaldıklarına inanıyordum. Onları hareket ederken yakalamak için dikkatlice bakıyordum!" (jordanp4b5c7a57a)

12. Oraya giden oyuncular ve set ekibi de siyah-beyaz...

"The Wizard of Oz (Oz Büyücüsü) filmini izlediğimde çok küçüktüm ve Kansas'ın gerçekte de siyah-beyaz olduğunu sanıyordum. İkinci sınıftayken öğretmenim Kansas'ın haritasını gösterdi ve gerçeği öğrendim."  (anastasiaf4d01bf5ea)

13. Büyük bir hayal kırıklığı.

"The Country Bears (Kasaba Ayıları) filmindeki ayıların gerçek olduğunu düşünüyordum. Konuşan ve müzik yapan ayıların var olmadığını öğrendiğimde şok olmuştum." (lindseyabrown2000)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Hayali karakterleri gerçek sanır onlara aşık olurduk

ayse-bahcali

vay be çok masumlarmış ya da şapşal

spect-surfer

Bu yorum ile yaşım ortaya çıkacak ama olsun :) ben tek kanal günlerinde ekranın köşesindeki TRT yazısının televizyonda olduğu sanırdım. Görüntü değişirdi ama yazı hep orada olurdu. Bir gün o yazıyı kazımaya karar verdim. Allah’tan babam zamanında yetişti, televizyon elimden kurtuldu.

dedimyasana

#12 bunun bir benzeri bende de vardı küçükken dcllflskfbşjsşhj insanların eskiden etrafı siyah beyaz gördüğünü düşünüyordum

canim-ben-azra

ben hala öyle düşünüyorum

yazanhayalet

Eski filmler siyah beyaz olunca o zaman herseyin siyah beyaz oldugunu zannetmistim ben de 😂😂 İlkokula yeni başladığım zamanlardı. Abim de bunu destekleyen bir iki hikaye uydurunca iyice yerlesti bu kesin Bilgi bende 😂😂 Taa ki orta birde avusturyada yasayan bir tanıdık bana klasik bir fotoğraf makinesi ve siyah beyaz film getirene kadar 😑😑 Ben şok 😂😂

Başlıklar

Jennifer LopezKatilSavaşSinemaSiyah Beyazmüzik
Görüş Bildir