Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çizgi Filmde 'Eşeğe Tecavüz' İddialarının Ardından TRT Çocuk'tan Açıklama Geldi: 'Akıl Dışı Bir İftira'

 > -
Abone ol

Maysa ve Bulut isimli çizgi filmde "eşeğe cinsel saldırı" iddialarının ardından TRT Çocuk'tan açıklama geldi. Açıklamada "Kendi sapık yaklaşımlarını, TRT Çocuk ve yörüklerin hayatının anlatıldığı ”Maysal ve Bulut" çizgi filmini de alet eden bu aşağılık iftirayı, bütün varlığımızla ve inancımızla reddediyoruz" denildi. 

4 Temmuz tarihinde, TRT Çocuk kanalında yayınlanan çizgi filmden bir kesit sosyal medyada hızla yayıldı ve tartışmalara neden oldu.

Çizgi filmde hayvana cinsel saldırı iddialarının ardından TRT Çocuk'tan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı 👇

"Bugün bazı sosyal medya hesaplarından bilinçli bir şekilde servis edilen TRT Çocuk kanalına dönük iftira dolu yayınlar üzerine aşağıdaki açıklamanın gereği doğmuştur.

TRT Çocuk kanalımızda yayınlanan Maysa ve Bulut isimli çizgi filminde yer alan fırtına sahnesinde herkes telaşla koşturarak zararı azaltmak için çaba harcarken, bir oba sakini de eşeğini korumak için ahıra götürmeye çalışmaktadır.

Rüzgardan ötürü sallanan şalvarın göründüğü bu sahne; hastalıklı bir zihnin ürünü olarak akıl dışı bir iftirayla yorumlanmıştır.

Maalesef bazı haber siteleri de bu hastalıklı zihniyetin maksatlarına ortak olarak TRT Çocuk kanalına yönelik büyük bir iftiraya yayınlarında yer vermişlerdir. Kendi sapık yaklaşımlarını; TRT Çocuk ve yörüklerin hayatının anlatıldığı ”Maysal ve Bulut" çizgi filmini de alet eden bu aşağılık iftirayı, bütün varlığımızla ve inancımızla reddediyoruz.

TRT Çocuk kanalına bu türden iftiralarla dil uzatmaya tevessül edenleri milletimiz huzurunda bir kez daha lanetlediğimizi tekrarlamak istiyoruz

Gerekli tüm yasal süreçlerin başlatıldığını kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Sosyal medyadan paylaşılan videoda da "Çözünürlüğün düşük olması sahnenin flulaşmasına neden olmuştur" denildi.

Ayrıca "yağmur efekti kaldırıldığında" ilgili sahne paylaşıldı 📹

Yapımcı firma tarafından yapılan açıklama ise şöyle 👇

TRT Çocuk sosyal medyanın gündeminde...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir