Çıta Yine Arşta! Bu Harika Evlilik Teklifi Hikayesi Gözünüzden Kalpler Çıkartacak!

-

Birazdan size sıra dışı bir evlilik teklifinden bahsedeceğiz! Çağrı Çankaya'nın, sevgilisi Simge Gülistan için hazırladığı sürprizler o kadar güzel ki... Kendi ağzıyla anlattığı hikayenin ayrıntıları içeriğimizde!

Ayrıca bu tatlı çiftimizin Instagram adreslerine buradan ve buradan ulaşabilirsiniz!

İşte bu güzel hikayenin kahramanları: Çağrı & Simge ❤

Simge bizim ajansa metin yazarı pozisyonu için iş başvurusuna geldi. Görür görmez aşık oldum. Bu yüzden de onu işe almayıp hayatımın merkezine almaya karar verdim. Sosyal medyada kısa bir yazışma sonrasında ilk buluşmamızda doğada bir ATV turu yapmıştık.

Dünya turunda biriktirdiği paraları beyaza boyuyor ve üzerine rakamlar, harfler yazıyor.

İlişkimiz 4. ayını tamamlamışken Simge’ye evlilik teklif etmeye karar verdim. Yıllar yılı, zamanı gelince yaratıcı bir teklif yapacağıma emindim ama bunun ne olacağını bilmiyordum. Daha önce 3 yıl dünya turu yapmıştım ve bu dünya turundan yanımda dönen bir çok ülkeden bozuk para vardı. Bu paraları öncelikle beyaza boyadım. Daha sonra kırmızı renkle önlerine harfler ve arkalarına rakamlar yazdım. Toplam 118 adet para hazırladım.

Bu paraların hepsini tek tek Simge'nin bulabileceği yerlere saklıyor.

Simge başlarda bu paraları buluşmalarımızda benim 2 elimi yumruk yaparak ona uzattığımda birini seçerek buluyordu. Daha sonra paraları geçtiği yerlere ya da kullandığı objelerin çevresine saklamaya başladım. Aldığım kaktüsün altına, arabanın torpidosuna, gözlük kılıfına, ofisin su sayacı kapağına, posta kutusuna, kahve bardağının altına, evin paspası altına vb. onlarca yere paraları sakladım. Hatta bir kısmını annesiyle buluşup ona teslim ettim ki annesi evin içinde değişik lokasyonlara paraları saklayabilsin.

Simge de tabii ne anlama geldiklerini çözmeye çalışıyor!

Simge haftalarca bu paraların anlamını çözmeye çalıştı. Her para bulduğunda gidip paraları tekrar diziyor ve cümleyi anlamaya çalışıyordu. Bunun için matematikçi bir arkadaşını çağırıp onunla denklemler kurup hesaplamalar bile yaptılar.

Paraları birleştirdiğinde üzerinde yazan şey: Nerede olacağımın ne yapacağımın hiç önemi yok artık, nereye yürürsek yürüyelim sadece seninle olmak istiyorum. Elimi tutar mısın?

Üstüne bir de zarflar ekleniyor!

O daha paraların anlamını anlayamamışken, başına bir de bu zarfları çıkardım. 10 adet her biri numaralı ve sıralı bu zarfların içinde benim çizdiğim küçük illüstrasyonlar vardı. Bunları da birleştirince çizgi roman gibi bir hikaye oluşuyordu.

Uykusuz geceler...

Paralar ve zarflar birlikte gelmeye başladığında Simge’yi zaten uyku tutmaz oldu. Geceleri işten sonra bunları çözmek için çalışıyordu.

Sona doğru...

Teklifin son kısmını insanlardan uzak bir yerde doğanın içinde bir piknikte yapma fikrim vardı ve bunun için hazırlıklara başladım. Hayalimdeki ambiyansı yaratmak için almam ve bulmam gereken çok şey vardı.

Herkes seferber olmuş!

Zarflarda sona yaklaştıkça başka insanlardan yardım alarak Simge’ye teaser postlar hazırladık. Videolar, mailingler, fotoğraflarla elden ele gezen bu zarfların Simge’ye ulaşması daha da çileli oldu.

Final kısmı başlıyor.

Teklifin piknikte olan final kısmını ilk buluştuğumuz ve ATV kullandığımız ormanda yapma kararı aldım ve orada bir düzenek kurmak için kolları sıvadım.

"Teklifin bu kısmına yardımcı olan ve bana destek olan çok arkadaşım oldu."

"Tüm bu hazırlıklar devam ederken ben Simge’ye bir şey çaktırmadan süreci yönetiyordum."

Hikayenin başladığı yer...

Bir sabah tekrar ATV gezisi yapmak üzere onu ilk buluştuğumuz yere davet ettim. Gene ATV’lerin tepesinde hazırlığını yaptığımız yere giderken ekibimden 5 arkadaşımda ağaçların arkasına gizlenip bizi kameraya aldılar. Bu süreçte 3 DSLR kamera ve 2 adet saklanmış gizli gopro kamera kullandık.

Piknik gibi gözüken evlilik teklifi!

ATV’leri bir tepenin ardında durdurduk. Biraz yürüyüp açılalım dedim ve tepenin hemen ardında fotoğraftaki alanla ona sürprizi patlattım. Önceleri hoş bir piknik organizasyonuydu. Ta ki ben 10. zarfı ona burada verene kadar.

İşte Simge'ye verdiği zarfların tamamı...

Ve mutlu son!

Biz de Çağrı ve Simge'ye buradan mutluluklarının devamını diliyoruz! Bu harika teklifi yapan Çağrı'yı da tebrik ediyoruz! ❤

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
angeliki3

tebrik ederim çok şirin olmuş, çok mutlu olurlar inşallah :)

renklikadin

Evet arkadaşlar.Bazı yorumlarda kıskanan ve çekemeyen insan modelleri görüyorsunuz.Bu insanlar bazen tehlikeliyken bazen de komik olabiliyorlar. Merak etmeyin beyler , kizlar sizden bunu beklemeyecek. Merak etmeyin kizlar , çok şanslı değilseniz hiç bir erkek size bunu yapmayacak. Kötü yorumlarinizi kendinize saklayabilirsiniz. Bu arada , çok güzel olmuş.Umarım sonsuza dek mutlu olurlar 😍

almedakarabulut

evet evlenirim

fernwehisch

bi kız olarak hayatımda şöyle saçma sürprizleri saçma bulduğum kadar hiçbir şeyi bulmamışımdır, şahsen sevdiğim bey'in bi "seni seviyorum"u yeterken gelip bana böyle kartlı bilmem neli oyunlar oynasa "yhaa çok romantik" değil "ilkokulda mıyız biz?" derim, derim evet

fernwehisch

yok bir şeyler çiziyormuş da yok sürprizlermiş videolarmış da, şov şov şov, aman onedio'ya konu olalım olur mu?

eddy-g

Evlenmek isteyen var mı bir şey deniycem XD Şaka bi yana bunu paylaşarak bizi neden baskı altına alıyorsunuz? Hadi yabancı olsa yine "Rörörö o yabancı o yapar hööö" derdik ama adam türk. Şuraya iki tane de kızın oğlana teklif ettiği hikaye yazın da rahatlayalım ;D Not: O çıta emeği geçen herkesin(buna editör de dahil)...

Görüş Bildir