Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çıplaklığınızla Gözleri Asla Üstünüze Çekemeyeceğiniz 13 Yer

 > 
97PAYLAŞIM

Çıplak olmanın ruhu rahatlattığını biliyor muydunuz? Çıplak uyumak, çıplak yüzmek ve çıplak olarak yapılan daha pek çok aktivite hem beyne, hem de ruha pek çok açıdan destek sağlıyor. Tamam normalde sokakta çıplak gezmemiz pek normal sayılmıyor, ama çırılçıplak olduğunuzda asla gözlerin sizin üstünüzde olmayacağı yerler var!

Not: Çıplak fotoğraflar içerdiğini, başlamadan belirtelim.

1. İtalya Vücut Boyama Festivali

Her yıl Verona'da gerçekleşen festivalde, vücudunuzda tek bir kıyafet bile olmuyor. Her yer boya ile kaplı oluyor ve tüm rahatlığınızla çırılçıplak hareket edebiliyorsunuz!

2. Mykonos - Paradise Beach

Yunanistan'ın günah adası olarak adlandırılan Mykonos adasında arzu ettiğiniz gibi gezebiliyorsunuz: ister yarı çıplak, ister çırılçıplak. Ama tamamen giyinik olursanız gözler üzerinizde olabilir belki...

3. Çıplaklar Gemisi

2016 yılında Türkiye'ye gelmesi de planlanan bir gemiden söz ediyoruz. Elbette ki kendi içerisinde kuralları olan ama yine de kurallara uyduğunuz müddetçe çıplaklığınızla rahat edebileceğiniz bir gemi.

4. Dünya Çıplak Bisiklet Sürme Etkinliği

Kanada'da 1 yıl önce başlayan çok acayip bir etkinlik. Dünya çapında, 20 ülkede gerçekleştiriliyor. Amacı ise bisiklet için bir farkındalılık oluşturmak.

5. Karda Çıplak Kızak Yarışı

Dünyadaki "acayip" yarışmalardan biri de Almanya'da yapılıyor. Kiminin çırılçıplak, kiminin yarı çıplak katıldığı yarışmada deniz kenarında değil kızak pistindesiniz.

6. Blacks Beach (Siyahlar Plajı)

Üstsüz güneşlenmenin bile yasak olduğu bilinen ABD'de, dünyaca ünlü bir çıplaklar plajı olduğunu biliyor muydunuz? San Diego’daki La Jolla’da bulunan Blacks Beach (Siyahlar Plajı), Kuzey Amerika’nın tek çıplaklar plajı olma özelliğini taşıyor.

7. Adak Koşusu

Filipinler’de her yıl geleneksel olarak Alpha Phi Omega (APO) öğrenci derneği tarafından teröre karşı gerçekleştirilen bir koşu. Yalnızca yüzlerini örterek gerçekleştirdikleri bu eylemde, vücutlarının kalanı çıplak oluyor.

8. Buhne 16

Almanya'nın Danimarka’ya bakan Sylt Adası üzerindeki Buhne 16, en eski çıplaklar kamplarından biri.

9. Burning Man (Yanan Adam) Festivali

Meksika'nın Nevada eyaletinde, Black Rock çölünde gerçekleştiren bir garip festival daha. Yine çıplaksınız tabi... Festivalin en önemli özelliği, kimsenin sadece izleyici olmaması ve herkesin bir şekilde festivale bir ucundan katılması. Ya bir yerleştirme, tema parkı, mutant araç, performans yaratarak ya da gönüllü olarak.

10. Güney Kutbu Çıplak Koşusu

Çok bilinmeyen koşulardan biri, çünkü Güney Kutbu'nda çıplak olmak gerçek bir delilik olarak görülüyor! Ancak bu koşu için vücutlarını tam 10 dakika sıcaklığı 93 dereceye ulaşan bir saunada ısıtıp, bir anda dışarı çıkıp koşmaya başlıyorlar... Ardındansa tekrar saunaya giriyorlar.

11. Hadaka Matsuri Çıplaklar Festivali

Japonya'da Saidai-ji tapınağında gerçekleşen ve herkesin çıplak katıldığı bir festival. Ancak bu festivalin aslında bir gelenek olduğunu söylemek gerek. Tam 2767 yıldır, her yıl 18 Şubat'ta gerçekleşiyor!

12. Guvano Bölgesi

İtalya'da bulunan Guvano bölgesine sadece plaj bölgesi muamelesi yapmak hata olur. Dünyanın en güzel plajlarından biri olmasının yanı sıra, çıplak doğa yürüyüşleri ve çıplak başka aktiviteler de düzenleniyor. Ancak yaş ortalaması kısmen daha yüksek...

13. Şifalı Sular Şehri Budapeşte

Elbette, Budapeşte'de sokakta çıplak gezmenizi kastetmiyoruz. Ancak "Şifalı Sular Şehri" olarak bilinen bu şehirde gerçekten tahmin edebileceğinizden çok daha fazla termal kaplıca var ve bunların hepsinden çıplak gezmeniz garip karşılanmıyor...

BONUS: Patara Plajı

Türkiye'de de çıplak olduğunuzda çok da acayip karşılanmayan yerler var. Hatta çıplaklar plajı listelerinde Türkiye'de gösterilen tek yer Patara Plajı desek, yalan olmaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yusuf-agah

dünya da ki herkes çıplak olsa tecavüz oranı sanırım epeyce düşer. hiçbir çekici durumu yok

Gizli Kullanıcı

Türkiyede üstsüz güneşlenme yasak değil diye biliyorum. Yani gayet alelade bir plajda da kısmen çıplak bir hatun görebilirsiniz. Ama o çıplaklar gemisi buraya gelirse taşlarlar. Gemiyi bombalarlar

Gizli Kullanıcı

yani 1. deki renkli yengeye biraz sansür yapabilirdiniz

Gizli Kullanıcı

Libidoları tavan olmuş olanlara ceza olarak çıplaklar kampına sokmak lazım.

feyk

mykonosa gittim. ciplaklik tamamen aklinizda olan bir hadise. toplumun koydugu bir norm. o norm degisince hic bir sey farkli olmuyor emin olun. bir yerden sonra cok sira disi guzel degilse farkina bile varmiyorsunuz. zaten sira disi guzelse iranda tesetturlu olsa bile bakiliyor. nitekim tropik iklimlerde tamamen ciplak yasan pek cok kabile var.

Görüş Bildir