Çin 'Eğlence Sektörünü Temiz Tutmak' İçin Justin Bieber'ın Ülkede Konser Vermesini Yasakladı

-
Abone ol

Kanadalı popçu Justin Bieber aslına bakılırsa olgunlaştıkça pop müziğini çok daha başarılı hale getirmeye ve eskiden yaptığı ergenlik dönemi şımarıklıklarını yapmamaya başladı. Bir zamanlar her gittiği yerde bir olay çıkaran Justin, şimdilerde çok daha olgun ve müziğine odaklı. Fakat Çin yetkilileri Justin'deki bu değişikliği fark edememiş olacak ki The Telegraph'tan derlediğimiz bu gelişmeler oldu.

Kaynak: http://www.telegraph.co.uk/music/news/co...

Çin'de bir Justin Bieber hayranı; Pekin Belediyesi Kültür Dairesi ile iletişime geçip sanatçının son yıllarda neden hiç konsere gelmediğini sordu.

Justin Bieber Çin konserinden, 2013

Hong Kong, Japonya, Filipinler gibi yakın ülkelerde konser tarihleri belirleyen genç sanatçını Çin'e gelmemesinin sebebi oldukça şaşırtıcı.

Kültür dairesi Bieber hayranına verdiği

"Justin Bieber yenetekli bir şarkıcı, fakat aynı zamanda tartışma yaratan genç, yabancı bir şarkıcı. Çin piyasasında düzeni korumak ve Çin etkinlik ve müzik çevrelerini tasfiye etmek adına kötü davranışlar sergileyen sanatçıları getirmek uygun değildir."

Peki bu açıklama ne kadar mantıklı? Justin Bieber'ın üzerine mi gidiliyor?

Bu fotoğrafta Justin Bieber korumaları tarafından Çin Seddi üzerinde taşınıyor, 2013.

ABD'de alkolüü araç kullanmak, bina görevlisinin çöp kovasına idrarını yapmak ve 'S**m Bill Clinton'u!' diye bağırmak gibi uygunsuz davranışlar sergileyen sanatçının Çin Seddinde sırtta taşınması Çin hükümetinin pek de hoşuna gitmedi.

Justin ayrıca Pekin sokaklarında hayranlarından kaykay yaparak kaçmış, bu bazı vatandaşları rahatsız etmişti.

Çin'de konser vermesi yasaklanan tek sanatçı Bieber değil, Oasis ve Lady Gaga da 'uygunsuz' bulundukları için turnlerine Çin'i ekleyemiyor. 

Lady Gaga 'açık seçik, uygunsuz şarkı sözleri yüzünden 2011 yılında ülke hükümeti tarafından yasaklanmış, fakat 2014'te Dalai Lama ile görüştüğü iddia edildikten sonra yasak kaldırılmıştı.

Çin'de konser vermesi yasaklanan bir şok haber de birkaç gün önce geldi.

Justin Bieber 2017'de planlana Purpose Turnesini yarıda bırakıyor ve "öngörülemeyen şartlar" yüzünden turun geri kalanının biletleri hayranlara iade ediliyor.

Justin'in 2016 yılındaki turnesi ona 263 milyon dolar kazandırmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aysenur-kacar1

bence fanları çok tatlı o sadece benim deyenler çok saçma geliyo o dünyaca ünlü ve dünyanın her yerinde fanları var belki sana yapmacık kötü egolu gelebilir ama başkasının tam aradığı insan idolü çok deyer verdiği birisi olabilir öinli hayranlar sizin için çok üzgünüm <3

Gizli Kullanıcı

Adamlar haklı , şımarık ve itici . Hayranlarına verdiği değer de ortada , sadece yeteneğini konuşturan insanlardan fazla uzak .

edspaean

justin ağlıyor şu an susar mısın??

leopardis

Kuzey Kore gibi :D

unknown_member

Türk belieberlar gülüyor, Çinli belieberlar kuduruyor

Görüş Bildir