Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çin'de ve İngiltere'de Düzenlenen Eşi Benzeri Görülmemiş Bir Yarışma: Ayak Güreşi

-
Abone ol

Gün geçmiyor ki enteresan bir olaya denk gelmeyelim. Bu sefer iki adresimiz var: Çin ve İngiltere. Ayak güreşi olarak tanımlayabileceğimiz bu sporun ve ilgili yarışmaların detaylarını Metro News'den derledik.

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/07/17/bizarre-t...

Çin'in güneybatı bölgesinde yer alan Çongçing adlı şehirde düzenlenen bu ilginç yarışmaya 7'den 70'e birçok insan katıldı.

Çoğunluk eğlenmeye ve bu enteresan deneyimi yaşamaya gelmişti.

Yine de işi ciddiye alıp yarışmanın bulunduğu su parkında geçerli olan 90 yuan (64 lira) değerindeki hediye çeki için savaşanları görmek mümkündü.

Etkinliği organize edenlere göre, bu müsabaka yüzmeden önce bir ısınma egzersizi niteliğinde.

Bu eğlenceli oyunun asıl amacı yaşanabilecek krampları engellemek. Su parkındaki yetkililerden biri yarışma hakkında şöyle diyor: "Ziyaretçilerimiz yüzerken ayak ve bacak krampı yaşayabiliyorlar. Bunun sebebi suya girmeden önce esneme ve ısınma egzersizleri yapmayı unutmaları." 

Yarışmayı izlemek isterseniz:

Ayak güreşi aslında İngiltere'de ortaya çıkmıştı.

Staffordshire şehrinde yaşayan dört arkadaş, İngiltere'nin bir spor dalında önde gelmesi gerektiğini düşünüyorlardı. 1974'te düzenlenen ilk yarışmadan iki yıl sonra macera sona erdi. Sebebi ise Kanadalı bir katılımcının birinci olması.

İngiltere'nin Derbyshire kentinde her yıl ayak güreşi turnuvaları düzenleniyor.

İşe kendini kaptırmış katılımcılar olimpiyatlara çıkmak istiyorlar fakat Olimpiyat Komitesi ayak güreşini henüz resmi olarak tanımıyor.

Tahtın sahibi 'Pis' Alan Nash adlı adam müsabakada 14 defa şampiyon oldu.

Çin'deki su parkında düzenlenen yarışma bunun yanında oyun gibi kalıyor doğrusu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

♥ ♥ ♥ ♥ ♥

walter-sullivan

bkz. ayağına kuvvet.

alektamovit

Ben kendi ayağımı, başkasının pis ayak parmaklarına sokacağım, sonra da yaşamaya devam edeceğim öyle mi ? Oracıkta bayılıveririm.

okisi

türkiyede olsa altın madalya getirebileceğime inanıyorum zjblfjsşknsm

keyserszee

BU ÇİNLİLER GÖTÜNDEN ELEMENT UYDURMA MEVZUSUNDA SON LEVELDELER

Görüş Bildir