Cildinizi Kısa Sürede Çok Daha İyi Hale Getirecek ve Tamamen Bedava Olan 12 Pratik Uygulama

204PAYLAŞIM

Hepimiz cildimizi olduğundan daha iyi bir hale getirmeye çalışıyoruz. Bunun için mutlaka büyük sorunlara sahip olmak da gerekmiyor; cildin temiz, sıkı, pürüzsüz ve genç kalması için pek çok ürün ve yöntem deniyoruz. Tamamen bedava veya evde bulunan malzemelerle yapılabilecek cilt bakım önerileri burada.

1. Buz uygulaması.

Hazır yaz da gelmişken, sık sık cilde buz uygulaması yapılabilir. Ünlü modellerin sıkı ciltlerinin sırlarından biri olan buz, yaz sıcağından genişleyen gözenekleri toparlıyor. Buzları su yerine limonlu su veya sodayla da hazırlayabilirsiniz.

2. Yüz masajı.

Ünlüler, ciltlerinin güzelliğini sık sık yaptırdıkları masaja borçlu. İnternet, doğru yüz masajının nasıl yapılacağını anlatan videolar ile dolu. Üstelik buna zaman ayırmak da gerekmiyor. Sabah veya akşam nemlendirici kreminizi sürerken biraz masajla yedirebilirsiniz.

3. Yüz yogası.

Yine çeşitli videolar aracılığı ile yüz egzersizlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Tıpkı vücut gibi, yüzde de kasları çalıştırmak sıkılaşma ve yaşlanmayı geciktirme etkili.

4. Temiz havlu.

Temiz havlu kullanımı, alışkanlık haline getirildiğinde cilt temizliğinde büyük fayda sağlıyor. Kağıt havlu kullanıp israfa da gerek yok, yüz havlunuz size özel olmalı ve sık sık değiştirmelisiniz.

5. Temiz ve yumuşak yastık kılıfı.

Aslında yastıkla uyumak, sırtüstü dışındaki tüm uyku pozisyonları cilde zararlı. Ancak bundan vazgeçemiyorsanız, yüzünüze en az zararı verecek yastık modellerinden seçmelisiniz. Yastık kılıfları da yumuşak ve temiz olmalı. Çarşaf değiştirme sıklığınız daha azsa bile yedek kılıflarla sık sık yastığınızı yenileyebilirsiniz.

6. Kese.

Dünyada kese pek bilinmediği için ünlülerin tercihi sıcak banyo oluyor. Buhar banyosu ve kese gözenekleri açıyor, ölü deriden kurtulmayı sağlıyor ve cildi yeniliyor.

7. Soğuk suyla yüzü yıkamak.

Güzellik uzmanlara göre geceden temizlik yapılan cilde sabah bir daha ürün sürmeye gerek yok. Yüzü sadece suyla yıkamak yeterli.

8. Bol su içmek.

İçinde bulunduğumuz aylarda bunu söylemeye gerek bile yok ama su içmenin cildin dokusunu düzeltmedeki önemi büyük. Özellikle cildinizde pul pul olan bölgeler varsa daha çok su içmelisiniz.

9. Telefonu temizlemek.

Telefonlarımız sandığımızdan çok daha kirli ve cilde temas ettikçe bakteriler de geçiş yapıyor. Telefonu sık sık, mümkünse her gün nazikçe temizlemek lazım.

10. Şapka kullanmak.

Şapka, güneş gözlüğü gibi sadece "stil" aracına dönüşmüş olan aksesuarlar aslında cildi güneşten korumaya oldukça yardımcı.

11. Kaliteli uyku.

Güzel bir uyku için mutlaka 8 saat uyumak ya da benzer klişe durumlar şart değil. Güzel uykunun anlamı kaliteli uyku ve bu da günümüzde elektronik aletlerle çok zor. Uykudan bir saat önce elektronik aletlerden uzaklaşmak, yattığınız odadaki fişleri çekmek; kaliteli uykunun günümüzdeki açıklaması.

12. Evdeki malzemelerden yüz maskeleri yapmak.

Bu balla limon olur, yoğurt olur, maya olur; evdeki pek çok malzeme yüz maskesi yapımı için ideal ve piyasadaki çoğu maskeye taş çıkaracak güçte. Cilt tipinize ve ihtiyacınıza göre doğru malzemelerin hangileri olduğuna bakabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir