Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çift Pozlama Tekniğiyle Çekilmiş 22 Muhteşem Fotoğraf

 > -

Bu olağanüstü fotoğrafların arkasında, profesyonel bir kamera olduğunu düşünebilirsiniz. Ama işin gerçeği tam olarak öyle değil! Bazıları artık hemen herkesin sahip olduğu akıllı telefonlar ile çekilmiş.

Daniella Zalcman,  Columbia Üniversitesi mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra  Wall Street Journal'da bağımsız fotoğrafçı olarak işe başlamış. 2012 yılında, New York'tan Londra'ya taşındıktan sonra, aklına; dünyanın en fotojenik iki şehri olan Londra ve New York'u çift pozlama tekniğini kullanarak aynı karede harmanlamak gelmiş. 

Dan Mountford ise Londra, Brighton'da yaşayan bir bağımsız fotoğrafçı. Snatçı daha çok çift pozlama tekniği ile çektiği fotoğraflarla tanınmaktadır. Hemen her türlü temayı işleyen sanatçının en başarılı işleri, çevre-insan ilişkisi üzerine olan çalışmalarıdır. 

İşte 22 olağanüstü fotoğraf:

Kaynak: http://dan.iella.net/blog/

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

www.behance.net

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erci77

Çift pozlama aynı film karesine 2 farklı sahneyi çekmek. Zamanında DIA(filmli makina) bunu yapmak kolay ama pahalıydı.. Ykarıdaki resimlerde 12 ye kadar olanlar bişey ifade etmiyor sadece 2 resmi üst üste bindirmişama 12 den sonra biraz daha sanak eklenince amacına ulaşmı.. Ama tabi bunu sanırım cep telefonu ve özel yazılımlı SLR ler dışındaki fotograf makinaları ile yapmak zor anca photoshop girer.

Gizli Kullanıcı

12'den sonrasına bayıldım. Hep düşüyordum bu yöntemin adı ne diye ama araştırmaya üşeniyordum. Gene Onedio, gene zahmetsiz öğrendiğim bir bilgi. Teşekkürler Onedio!

Görüş Bildir