CHP Yönetiminden Parti İçindeki Muhaliflere Sert Tepki

 > 
42PAYLAŞIM
CHP Yönetiminden Parti İçindeki Muhaliflere Sert Tepki

CHP MYK sonrası konuşan Haluk Koç, CHP'nin ulusalcı milletvekillerinin "Genel başkan görevi bıraksın'' şeklindeki açıklamasına sert tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Cumhurbaşkanlığı seçiminde gösterilen aday konusunda sert eleştirilerde bulunan CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce ve aralarında Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın da olduğu muhalif vekillere sert yanıt verdi. Koç, ''Genel Başkanı eleştirecekseniz bunu grup başkan vekili sıfatıyla yapamazsınız'' dedi.

CHP Sözcüsü Haluk Koç, "Bugün hesap soruyoruz diye ortaya çıkanların öncelikle kendilerinden hesap sorulması gereken kişiler olduğu herkesin bilgisi dahilindedir" dedi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun ardından basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Haluk Koç, MYK’nın gündemi ve güncel konular hakkında açıklamalarda bulundu.

KAZAN KALDIRAN VEKİLLERE SERT TEPKİ

Koç, CHP Milletvekilleri Birgül Ayman Güler, Süheyl Batum, Emine Ülker Tarhan, Dilek Akagün Yılmaz, Nur Serter ve İsa Gök'ün "Genel başkan görevi bıraksın'' şeklindeki açıklamasına sert tepki gösterdi.

"ÖNCE ONLARDAN HESAP SORULMALI"

Koç, "CHP'nin çatı aday projesi genelde doğru bir taktiktir. Her parti kendi adayıyla katılsaydı inanın bu arkadaşlar çatı aday formülünün yanında olurlardı. Burada ilke söz konusu değil. Bugün hesap soruyoruz diye ortaya çıkanların önce kendilerinden hesap sorulması gereken kişiler olduğu herkesin bilgisi dahilindedir" dedi.

''GRUP BAŞKAN VEKİLİ SIFATIYLA ELEŞTİREMEZSİNİZ''

Koç, sözlerini şöyle sürdürdü;

"CHP programı tüzüğü ilkeleri olan bir siyasi bir partidir. CHP'nin kendine karşı taleplerle ortaya çıkanlara tavrı bellidir. CHP yöneticileri hiçbir delegeye "imza verin" ya da "vermeyin" diye bir telkinde bulunmayacaktır. CHP kendi koyduğu seçim stratejisi de dahil mutlaka özeleştirisini yapacaktır. Tüm olanaksızlara ve eleştirilere rağmen, parti içindeki kafa karıştıranlara rağmen cefakar parti örgütlerine, partililerimize ve partili olmayan sorumluluk sahibi yurttaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Kurultay isteyenlerin de imzalarını toplayıp geldiklerinde buna hayır demeyiz. Ancak AKP'nin fetret döneminde gündemin CHP içi sorunlara getirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.. Genel başkanı eleştirecekseniz bunu Grup Başkanvekilliği sıfatıyla yapamazsınız. Herhalde bu arkadaşımız da bunun gereğini yapacaktır."

"KILIÇDAROĞLU'NUN YANINDAYIZ"

O vekillere ilk tepki Karaman İl Başkanı AHMET ERTUĞRUL'dan gelmişti. Ertuğrul, "Sayın milletvekillerimizi sahada hiç göremedik, şimdi neyin kavgasını veriyorlar. Biz Sayın Kılıçdaroğlu'nun yanındayız'' dedi.

"TELEFONLARIMIZA BİLE ÇIKMAZLAR"

Bazı il başkanları ise "Telefonlarımıza dahi çıkmayan, aradığımız halde geri dönmeyen, milletvekili arkadaşlarına selam dahi vermeyen, etkinliklere katılmayanlar ne istiyor? Biz onları çok iyi tanıyoruz'' ifadesini kullandı.

haberler.com

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir