Görüş Bildir

CHP Milletvekili: 'Sabiha Gökçen'in Ek Pisti Rant İçin Tamamlanmıyor'

Anasayfa
 > Gündem

CHP'li Özgür Karabat, rant uğruna Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki ek pistin tamamlanmadığına dikkat çekerek 'Vatandaşın çektiği sıkıntı yandaş müteahhitlerin de umurunda değil” dedi.

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre Karabat, “Altyapısı, metrosu hazır Atatürk Havalimanı’nı da kapatıp pistini yok ettiler. Yandaşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki ek pisti bilerek bitirmemekte, havayolu şirketlerini ve vatandaşları yeni havalimanını kullanmaya zorlamaktadır. Vatandaşın çektiği sıkıntı AKP’nin de yandaş müteahhitlerin de umurunda değil” dedi.

'Tünellerde çatlaklar oluştu'

'Tünellerde çatlaklar oluştu'
www.airporthaber.com

“Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki ek pist sorununun, yeni havalimanındaki rantı daha da büyütmek için çözülmediğini” söyleyen Karabat, “Ek pist için yapılan tünellerde çatlaklar oluştu.

Yapılan yüz milyonlarca liralık inşaat çöpe gitti. Bunların hepsi de Hazine’ye fatura edildi. Yani vatandaşa. Peki, ihalelerde kimler yer aldı?

Kalyon, Cengiz ve Makyol. Yani İstanbul Havalimanı’nı işleten müteahhitler. Türkiye’nin nasıl bir organize soygun çarkının içine girdiğinin ibretlik görüntüsüdür bu” diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
5
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Resho

Zamanında Pegasus'u Atatürk Havalimanına sokmak istemediler, Sabiha bir nevi senin git orada takıl dediler. Sonrasında Pegasus çok daha hızlı büyüyünce bu se... Devamını Gör

Art Ankara

İstanbul'da yer yokmuş gibi milyar dolarlık pistleri parçalayarak yaptıkları hastaneler vardı ne oldu onlar?