Görüş Bildir

CHP'li Burcu Köksal'dan Torpil İddiası: İŞKUR Kura Çekiminde AKP'nin İstediği İsimler Çıkmayınca İptal Edildi

Anasayfa > Gündem

CHP'li Burcu Köksal, Afyonkarahisar'ın iki ilçesindeki İŞKUR’da yapılan kura çekiminin, AKP'nin istediği isimler çıkmayınca iptal edilip tekrar yapıldığını iddia etti.

CHP Milletvekili Burcu Köksal, Afyonkarahisar'ın Dinar ve Bolvadin ilçelerinde yapılan İŞKUR kura çekimlerinin AKP ilçe başkanlığının istediği isimlerin çıkmaması üzerine iptal edilip ikinci kez kura çekildiğini öne sürdü.

İptal edildi ve aynı gün yeniden yapıldı

İptal edildi ve aynı gün yeniden yapıldı

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, iki ilçedeki İŞKUR’da kura çekimlerine hile karıştırıldı. CHP'li Burcu Köksal, Dinar ve Bolvadin ilçelerinde yapılan İŞKUR kura çekimlerinin iptal edildiğini ve aynı gün, ikinci kez kura çekilişi yapıldığını açıkladı. Köksal, ilk kura çekimlerinde AKP ilçe başkanlığının istediği isimlerin çıkmaması üzerine ikinci kura çekilişi yapıldığını savundu ve konuyu Meclis gündemine taşıdı.

'450 kişi başvurduğu halde 240 kişilik liste kuraya sokuldu'

'450 kişi başvurduğu halde 240 kişilik liste kuraya sokuldu'

Toplum Yararına Program (TYP) kuralarında usulsüzlük yapıldığını iddia eden Köksal, şöyle konuştu:

“23 Eylül’de Dinar’da Milli Eğitim bünyesinde çalıştırılmak üzere TYP işçi alımı kurası noter huzurunda çekildi. Aynı gün İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün talebiyle 2. kez kura çekildi ve ilk kurada çıkan isimler haklarını kaybetti. Aynı gün Bolvadin’de kura çekildi. Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün kuraya soktuğu liste eksik çıktı. 450 kişi başvurduğu halde 240 kişilik liste kuraya sokuldu.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
125
18
14
5
4
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
ak47bia

Klasik siyasal islamcılar dalavere hile hurda hazımsızlık ne ararsan var bunlarda😂

Semih Kurnaz

Artık gizlemekle, yalanlamakla uğraşmıyorlar, her şeyi açıktan yapıyorlar, ne de olsa asla inanmayan ve kabul etmeyen bir kitle onlara oy veriyor. Erdoğan ge... Devamını Gör

Halil Değerli

Eşitlik için kura çekilmiş.... Kendine eşit olmayanlar çıkınca... Eşitlik için tekrar çekilmiş... Çok eşit pardon çeşit bir durum olmuş.... ...... (Levent K... Devamını Gör