Görüş Bildir
Haberler
CHP Genel Merkezi Önünde Ateş Açıldı

CHP Genel Merkezi Önünde Ateş Açıldı

ATKN
26.10.2015 - 20:14 Son Güncelleme: 27.10.2015 - 10:00

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Merkezi önünden geçen bir araçtan 5 el ateş açıldığını söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, konuyla ilgili yaptığı açıklamada 'Amaç göz korkutmak ise hiç kimsenin endişesi olmasın bizim gözümüz korkmaz. Güçlüyüz. Demokrasiyi savunuyoruz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara'da CHP Genel Merkezi'ne silahlı saldırı düzenlendi. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 'Saat 19:00 civarında genel merkezin önünden geçen bir araçtan 5 el ateş açıldı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı' dedi.

CHP tarafından Çırağan Sarayı'nda düzenlenen 2015-2016 Sanat resepsiyonu öncesi gazetecilere bir açıklama yapan Gürsel Tekin, şunları söyledi:

'Partimizin Genel Müdürü ile görüştüm. Maalesef bu akşam üstü saat tam 19.00 civarlarında, plakası bilinmeyen bir araç Genel Merkezimizin önünden geçerken 5 adet kurşun sıkıldığını söyledi. Arkadaşlarımız Emniyet'e başvurmuşlar. Bu saatlerde, şu anda Emniyet mensupları kameralardan aracın kime ait olduğunu, kimler olduğunu inceliyorlar. Önümüzdeki saatlerde kimlerin olduğunu hep beraber görmüş olacağız.'

Tekin, bir gazetecinin, 'Emniyet yetkilieriyle konuşma durumunuz oldu mu acaba?' sorusuna, 'Şu anda yeni haberimiz oldu. Partimizin Genel Müdürü Emniyet mensuplarına bildirmiş. Çalışmalar var. O çalışmalardan sonra size bilgi veririz' yanıtını verdi.

'Amaç göz korkutmak ise hiç kimsenin endişesi olmasın bizim gözümüz korkmaz'

'Amaç göz korkutmak ise hiç kimsenin endişesi olmasın bizim gözümüz korkmaz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada 'Amaç göz korkutmak ise hiç kimsenin endişesi olmasın bizim gözümüz korkmaz. Güçlüyüz. Demokrasiyi savunuyoruz. Bunun için bir bedel ödenecekse biz bu bedeli ödemeye hazırız. Seçimlerin yapılmasını engellemeye dönük bir girişim olabilir mi? Belki bu niyetle yapmış olabilirler. Bütün siyasi partilerin bu tür saldırılara ortak karşı çıkması lazım' dedi.

'Sanıyorum 3,4 saat içinde faile ulaşacaklar'

Kılıçdaroğlu IMC TV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi önünde ateş açılmasına ilişkin şunları söyledi:

 'İçişleri Bakanı Gürsel Bey'i arayıp bazı bilgiler vermiş. 1,2 saat içinde plakayı da saptayacağız demişler. Sanıyorum 3,4 saat içinde faile ulaşacaklar. Hangi gerekçe ile bunu yaptı onu da anlamak mümkün değil. Önümüzdeki saatlerde biz de öğreneceğiz. Türkiye'nin şu anda en önemli sorunu sadece kurumların değil yurttaşların da can ve mal güvenliğinin olmamasıdır. Hukukun üstünlüğü bir kez zedelenirse üstünlerin hukuku oluşturulursa bu tür tablolar kaçınılmazdır. 

Genel merkeze dönük bir saldırı olacağını hiç düşünmedik böyle bir bilgi de gelmedi. Partilere yönelik saldırıla olacağı yönünde zaman zaman bazı bilgiler geliyor. CHP genel merkezine yönelik böyle bir saldırıyı hangi gerekçe ile açıklayacaklar ben de merak ediyorum. Fail yakalandığı zaman biz de öğreneceğiz.

'Amaç göz korkutmak ise hiç kimsenin endişesi olmasın'

Amaç göz korkutmak ise hiç kimsenin endişesi olmasın bizim gözümüz korkmaz. Güçlüyüz. Demokrasiyi savunuyoruz. Bunun için bir bedel ödenecekse biz bu bedeli ödemeye hazırız. Seçimlerin yapılmasını engellemeye dönük bir girişim olabilir mi? Belki bu niyetle yapmış olabilirler. Bütün siyasi partilerin bu tür saldırılara ortak karşı çıkması lazım. Hükümet bu konuda daha tutarlı, adımlar atarsa failleri kısa sürede yakalayıp yargı önüne çıkarırsa hükümet görevini yapmış olur. Savsaklarsa demokrasi yara alır.'

Davutoğlu'ndan geçmiş olsun telefonu

Davutoğlu'ndan geçmiş olsun telefonu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, saldırıya ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Çelik: 'Kınıyoruz'

Çelik: 'Kınıyoruz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'CHP Genel Merkezi önünde ateş açılmasını kınıyoruz. CHP'ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bütün partilerin güvenliği, demokrasinin güvenliğidir. Faillerin en kısa zamanda yakalanmasını diliyoruz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Furkan Meraklı

BÖYLE ÜLKENİN AMK!!!

Sturmgeist

çokta fifi.

Kaan Erdem

unları biliyor muydunuz? Onedioda ki siyasi haberlerde birinin akp trollü olup olmadığını saçma sapan, sahte hesaplarla karşıt ideolojiye sahip insanlara al... Devamını Gör

Sturmgeist

ayrıca yorum yazacağna cevap olarakta yazabilirdin güzel kardeşim mesajın alındı. Şu anda oturdum ağlıyorum . Cenabı hak partisini taramışlar çok kötü hüzünl... Devamını Gör