Ceylan Hemşireyi Bıçaklayan Eski Sevgiliye 15 Hapis İstemi: 'Ben Elbisesine Zarar Vermek İstedim'

 > 
0PAYLAŞIM

İstanbul Beşiktaş'ta eski sevgilisi hemşire Ceylan G.’ye şiddet uygulayan, mahkemeden serbest bırakılınca bu kez Ceylan hemşireyi bıçaklayan Nazir Ilgın hakkında Cumhuriyet savcısı görüşünü açıkladı. Savcı, Ilgın’ın “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Savcının mütalaasına karşı diyeceği sorulan sanık, “Olay aniden gelişti. Ben elbisesine zarar vermek amacıyla, anlık bir sinirle eylemi gerçekleştirdim” dedi.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 5. duruşmasına sanık Nazir Ilgın, tutuklu bulunduğu cezaevinden görüntülü olarak duruşmaya bağlandı. Mağdur ve müşteki olan Ceylan G.'yi ise avukatı temsil etti. Mahkeme başkanı, Ceylan G.'nin yaralanmasının uzuv zaafı veya kaybı niteliğinde olup olmadığının tespiti için adli tıp kurumunun hazırladığı raporun mahkemeye ulaştığını bildirdi.

Adli tıp raporunda, Ceylan hemşirenin yüzünde sabit iz kaldığı, organlarından birinin işlevinin de sürekli olarak zayıfladığı kaydedildi.

Ceylan G.'nin avukatı, adli tıp raporunun kendilerini doğruladığını belirterek, "Emniyet her ne kadar herhangi bir kayda ulaşılmadığı yönünde cevap vermişse de olay yerinde 20 civarında güvenlik kamerası vardır" diyerek, emniyete güvenlik kamera görüntülerinin temini için yeniden yazı yazılmasını istedi. Mahkeme bu talebi, yargılamanın geldiği aşamayı dikkate alarak reddetti.

'Öldürmek amacıyla boynundan bıçakladı'

Daha sonra davanın esasına ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanık Nazir Ilgın'ın "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep etti. Savcının mütalaasında, Ceylan G.'nin 5 Haziran 2020'de emniyete başvurup sanık hakkında şikayetçi olduğu, ertesi gün de korktuğu için iş çıkışı evine arkadaşı C.T. ile birlikte gittiği anlatıldı. Eve yaklaştığında bir anda karşılarına çıkan Nazir Ilgın'ın Ceylan G. ile konuşmak istediği, konuşmayı kabul etmeyen Ceylan hemşireye Ilgın'ın bıçakla saldırdığı aktarıldı. Ilgın'ın öldürmek amacıyla Ceylan G.'yi hem boyun bölgesinden hem de vücudunun farklı yerlerinden bıçakladığı vurgulandı.

Sanık 'mağdur oldum' diyerek kendini savundu

Savcının mütalaasına karşı diyeceği sorulan sanık Nazir Ilgın, "Olay aniden gelişti. Ben, elbisesine zarar vermek amacıyla, anlık bir sinirle eylemi gerçekleştirdim. Öldürmek gibi bir amacım yoktu. Daha önce hiçbir suça karışmadım. Mağdur oldum. Eylemin yaralama olarak kabul edilmesini ve tahliyemi talep ediyorum" dedi.

Mahkeme heyeti ise sanık Ilgın'ın tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı on gün sonraya erteledi.

Sosyal Medyanın Sahte Hocaları: Koronavirüsten Koruma, Aşık Etme ve Kargoyla Büyü Gönderimi - onedio.com
Sosyal Medyanın Sahte Hocaları: Koronavirüsten Koruma, Aşık Etme ve Kargoyla Büyü Gönderimi - onedio.com
Evden Değil Karayipler'den Çalışın: Barbados, 2.000 Dolara Bir Yıllık Vize Veriyor - onedio.com
Evden Değil Karayipler'den Çalışın: Barbados, 2.000 Dolara Bir Yıllık Vize Veriyor - onedio.com
Köpeklerin İlk Kez Ne Zaman ve Nerede Evcilleştirildiği Bulundu - onedio.com
Köpeklerin İlk Kez Ne Zaman ve Nerede Evcilleştirildiği Bulundu - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir