Görüş Bildir
Haberler
Cemil Çiçek: 'ABD'nin Gülen'i İade Etmeyeceğini Düşünüyorum'

Cemil Çiçek: 'ABD'nin Gülen'i İade Etmeyeceğini Düşünüyorum'

Eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek ABD'nin Fethullah Gülen'i iade edip etmeyeceğine ilişkin, 'Kanaatimi soruyorsanız, iade etmeyeceği gibi bir düşüncem var. Karar çıkınca da bu görüşümün nedenini izah ederim' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Fethullah Gülen'in iadesine ilişkin, 'Müttefikimiz ABD, Fethullah Gülen'i iade etmeyecekse oturup düşünmek lazım. ABD, Müttefikimiz, dostumuz ise iade etmesi lazım. gelsin yargılamayı da takip etsin kendisi. Kanaatimi soruyorsanız, iade etmeyeceği gibi bir düşüncem var. Karar çıkınca da bu görüşümün nedenini izah ederim. Ya iade etmeyecek ya da 3. bir ülkeye gitmesine müsaade edecektir. Tavşana kaç tazıya tut hikayesi' dedi.

Eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 15 Temmuz darbe girişimi ve Fethullah Gülen'in iadesine ilişkin Çiçek şu ifadeleri kullandı: '15 Temmuz'da bir zındık hareket, Türkiye'yi ciddi şekilde sıkıntıya sokan ve devletin işleyişinde büyük hasralar meydan getiren bir darbe teşebbüsü. Ayrı bir galakside yaşamıyoruz. Dışarının Türkiye'ye bakışı önemli çünkü, Türkiye dünya ile entegre olmaya çalışan bir ülke.

'ABD Fethullah Gülen'i ya iade etmeyecek ya da 3.bir ülkeye gitmesine izin verecek'

'ABD Fethullah Gülen'i ya iade etmeyecek ya da 3.bir ülkeye gitmesine izin verecek'

Müttefikimiz ABD, Fethullah Gülen'i iade etmeyecekse oturup düşünmek lazım. İade etmesi lazım. Çok kolay olur mu? ABD'nin geçmişte de ipe un serdiğini biliriz. Müttefikimiz, dostumuz ise iade etmesi lazım. Gelsin yargılamayı da takip etsin kendisi. Kanaatimi soruyorsanız, iade etmeyeceği gibi bir düşüncem var. Karar çıkınca da bu görüşümün nedenini izah ederim. Ya iade etmeyecek ya da 3. bir ülkeye gitmesine müsaade edecektir.

Metin Kaplan örneği

Metin Kaplan örneği

Anadolu Federe İslam Devleti örgütü lideri Metin Kaplan Türkiye'nin uzun uğraşlarının ardından 2004 yılında Almanya tarafından Türkiye'ye iade edilmişti

İçeriğin Devamı Aşağıda

Metin Kaplan'ın iadesini istedik Almanya'dan defalarca. Ne zaman ki işe yaramaz hale gelecek artık Almanya'nın o zaman iade ettiler. Artık bu terör örgütü başının işe yarayıp yaramadığını da bu vesileyle test etmiş olacağız. Hala işe yarıyorsa bu inek süt verecekse o türlü çevrelere bunu iade etmeyeceklerdir. Vermeyeceklerse, göndereceklerdir. Ya bize gönderecek veya başka bir ülkeye.

Tavşana kaç tazıya tut hikayesi. Uluslararası ilişkilerde maalesef böylesine çirkin bir oyun oynanıyor. Bir sapık ideolojisi, bağlılık ve biat kültürü ile ne halt edeceklerse onu edeceklerdi. Bu da bizim değil başkalarının işine yarayacaktı. Çok şükür başarısız oldu.'

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
0
0
0
0
0
0