Görüş Bildir
Haberler
Cameron: "Türkler İngiltere'ye Gelmesin"

Cameron: "Türkler İngiltere'ye Gelmesin"

Efelerin Efesi
12.05.2014 - 18:27 Son Güncelleme: 12.05.2014 - 20:22

Cameron: Türkler İngiltere'ye Gelmesin

İngiltere Başbakanı David Cameron, Türkiye'nin AB'ye üye olması halinde vatandaşlarının çalışmak üzere İngiltere'ye gelmesini istemediğini söyledi.

Başbakan Cameron, Türkiye gibi ilerde AB'ye üye olacak ülkelerin vatandaşlarının çalışmak üzere İngiltere'ye gelebilmesi için çok daha uzun süre beklemesi gerektiğini kaydetti.

BBC'ye konuşan Cameron, İngiltere halkının artık AB'nin genişlemesini istemediğini kaydetti ve serbest dolaşım konusunda önemli değişiklikler yapılmadığı takdirde Türkiye gibi potansiyel yeni üyelere karşı olduğunu açıkladı.

Cameron, ilerde yapılacak üyelik başvurularını veto edebileceğinin sinyalini verirken, yeni üyelerin de tüm AB üyeler tarafından oybirliği ile kabul edilmesi gerektiğine işaret etti.

İngiltere Başbakanı yeni AB üyesi olan ülkelerin vatandaşlarının ancak kişi başı milli gelirleri belirli bir düzeye çıktıktan sonra AB içinde seyahat etmelerine izin verilmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: http://dunya.milliyet.com.tr/sok-acik...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
2
2
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
serkan turk

Millet okumadan anlamadan yorum yapmış. diyorki "ancak kişi başı milli gelirleri belirli bir düzeye çıktıktan sonra AB içinde seyahat etmelerine izin verilme... Devamını Gör

setoptas

Aldınız da İngiltere ye Gelmesi Kaldı.

FAHRİ FERGAN

ne diye la bu?