Cahil Cesaretiyle Konusunda Uzman Kişilere Laf Soktuğunu Sanan Aşırı Trajikomik İnsanlardan Seçmeler

-

Sosyal medya artık insanlara ulaşmanın en kolay yollarından biri biliyorsunuz. Ancak bazı kişiler, bu durumu farklı bir şekilde kullanıyor. Twitter'da bulunan tivitır hadsizlikleri isimli hesap, tam da bu öz güvene sahip insanları topluyor. Biz de aralarından bazılarını seçtik ama daha okurken bile sinirlerimiz bozuldu.

1. Gaye Usluer, Twitter hesabından üniversitelerin bölünmesine yönelik böyle bir eleştiri paylaştı.

Tabii ki ombudsman seviyesindeki bir kullanıcıdan da şöyle bir mention geldi. Üslubu da apayrı bir tartışma konusu.

Kullanıcının yazdığı şekilde yazalım: "senkimsinki oranın çalışanı" dediği Gaye Usluer bakın kim? Bu daha birinci örneğimiz.

Gaye Usluer 25 Mart 1957'de Eskişehir'de doğdu.

1987 yılında Enfeksiyon hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlığı aldı.

1992'de Doçent Dr, 1998'de Profesör Dr ünvanını aldı.

1996'da Oxford John RadCliff Hastanesinde çalıştı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcılığı, Fakülte kurulu ve yönetim kurulu üyelikleri, Fakülte Etik Kurul üyeliği, ESOGÜ Vakıf Başkan yardımcılığı ve Vakıf Başkanlığı, ESOGÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı ve ESOGÜ Tıp Fakültesi Dahili Bilimler Bölüm Başkanlığı gibi idari görevlerinde bulundu.

Çalışma alanıyla ilgili çok sayıda ulusal ve uluslararası dernek üyesidir.

2. Mahfi Eğilmez'in ekonomiyle ilgili analizlerine gelen bu yorumu da nereye koysak bilemiyoruz...

Büyük resmi "göremeyen" Mahfi Eğilmez bakın kim?

1950 yılında İstanbulda doğdu. Ankara Atatürk Lisesini, A.Ü.Siyasal Bilgiler Fakültesini (İktisat ve Maliye Bölümü) bitirdi. Gazi Üniversitesi’nde Kamu Maliyesi dalında doktora yaptı. Yeminli Mali Müşavir ünvanına sahiptir.

1972 yılında Maliye Müfettiş Muavini olarak başladığı kamu hizmetinde Maliye Müfettişi, Gelirler Genel Müdür Yardımcısı (tedvir), Hazine Kamu Kurumları ve İştirakleri Daire Başkanı, Hazine Kamu Finansmanı Genel Müdür Yardımcısı, Washington Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşaviri, Hazine ve Dışticaret Müsteşarlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürü, Hazine ve Dışticaret Müsteşar Yardımcısı, Washington Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Başmüşaviri, Hazine Müsteşarlığı Müşaviri olarak görev yaptı. 1997 yılında Hazine Müsteşarlığı’na atandı. 1997 yılı sonunda kamu hizmetinden ayrıldı.

Halen Garanti Bankası yönetim kurulu murahhas üyeliğinin yanısıra Garanti Leasing ve Doğuş İnsangücü Kaynakları A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanlığını yapıyor, Radikal Gazetesinde köşe yazısı yazıyor ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi Politilkası dersleri veriyor.

3. Bu kadar kendinden emin bir şekilde olaya dalmak için acaba ne yemek, ne içmek gerekir?

Çünkü Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, alanında dünyadaki sayılı akademisyenlerden. Vah vah sana kardeşim!

14 Şubat 1964 Karamürsel doğumlu araştırmacı, profesör. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi, MSGSU Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi.

2008 yılında ise MSGSÜ de Rektör yardımcısı oldu. 2009 yılında Prof. Dr.Gülçin Çandarlıoğlu‘nun emekli olmasıyla boşalan Tarih Bölümü Başkanlığı görevine getirildi.Göktürkler üzerine çalışan ve konuda uzman olan dünyadaki sayılı bilim adamlarındandır. Türk Kültür Tarihi, Genel Türk Tarihi, Türk Cumhuriyetleri uzmanlık konularıdır. Bu konularda birçok makalesi bulunmaktadır. Türk Tarih Kurumu Yayınlarından çıkmış eserleri vardır.

İngilizce, Fransızca, Çince, Rusça, Kazakça ve Kırgızca bilmektedir.

4. Futboldan da tabii ki en iyi biz anlarız biliyorsunuz. Dünyanın en iyi topçuları fikrini beyan etse bile, doğrusu bizimkidir!

Tabii kardeşim, Maldini senden daha mı iyi bilecek. Doğru!

5. "Kaliforniyum" kelimesini hayatında hiç duymamış olmak bile bilimsel iddialara bulaşmak için engel değil. Biz de öyle düşünmüştük tabii ki!

"Ne biliyon da ne konuşuyon" denilen Can Gürses kimmiş peki?

2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik ve Matematik bölümlerinden çift ana dal yaparak mezun olan Can Gürses, 2014’ün Temmuz ayında sınava hazırlık süreçlerini dijital ortama taşıyan ve her kullanıcıya göre kişiselleştiren Sınav Uzmanı uygulamasını hayata geçirdi. Hâlihazırda Sınav Uzmanı şirketinin kurucu ortağıdır.

6. Gurme olmak için yemek yapmanın şart olduğunu savunan bu kişi herhalde Vedat Milor'un özgeçmişini görse oturup ağlar.

Bu kadar muazzam bir bilgi birikimine sahip, gastronomi konusunda dünyaca tanınan ve saygı duyulan Vedat Milor'a sosyal medyada saygısızlık yapmadan önce durup şu özgeçmişi bir okumak lazım.

Galatasaray Lisesi'nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü yüksek şeref derecesi ile bitirdi. Bir dönem Londra Ekonomi Okulu'te eğitim gördü. Amerika'ya Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley'ne gitti, sosyoloji doktorası yaptı. 1986 yılında doktora tezi için bir yıl Fransa'da kaldı. Doktora tezi "Planning and Economic Development in Turkey and France: Bringing the State Back in", 1990 senesinde Amerika'da, American Sociological Association tarafından senenin en iyi doktora tezi seçildi. Doktorası bitip askerliğini de yapınca Dünya Bankası'nda işe başladı. İki yıl süren görevinde bir süre de Kemal Derviş'le çalıştı. Sonra Brown Üniversitesi'ne, sosyoloji bölümüne asistan profesör olarak girdi. Princeton Üniversitesi'nde Institute For Advanced Study'ye davet edildi, bir yıl misafir öğretmenlik yaptı. Stanford Üniversitesi'nde hukuk okudu. İlk yüzde 10'a girerek bitirdi. Aynı okulda doçent olarak çalıştıktan sonra bir ara bir şirketin hukuksal işlerine baktı. Daha sonra Georgia Teknoloji Enstitüsü'nde, öğretim üyeliğine başladı. Milor orada politik ekonomi, İstanbul Koç Üniversitesi'nde ise Uluslararası İlişkiler dersleri verdi.

Dünya çapında takip edilen Gastromondiale adlı gastronomi sitesinin de kurucu editörüdür.

7. Adli Tıp bilimini televizyonda gösterilen dizilerden öğrenen insanlar ne yazık ki var...

Daha da kötüsü, Sevil Atasoy'u dizi oyuncusu sananlar var. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp ama bilmeden meydan okumak da cehaletin ta kendisi olsa gerek!

Özel Alman Lisesi'nin ardından, İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi'nden mezun oldu.[1] "Tıp Bilimleri" doktorası yapan Sevil Atasoy, biyokimya uzmanı oldu. Türkiye'de, DNA delilleri ve kriminal laboratuvarların gelişmesine katkısı nedeniyle "Yılın Bilim İnsanı Ödülü"ne lâyık görüldü. 2005 - 2010 arasında Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Üretiminde Tahminler Daimi Komisyonu üyeliği ve Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu başkanlığı (2010) yaptı. 1980-1993 yılları arasında T.C. Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Kimyasal Tahliller İhtisas Dairesi başkanlığını üstlenen Atasoy, 1988-2005 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü'nün müdürlüğünü yürüttü ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde öğretim üyeliği yaptı.

Öyleyse geleneksel kamu spotumuzu yine buraya bırakalım ki hayatımız biraz daha kolay olsun. Herkese bilgili günler!

Bu içerik de ilginizi çekebilir:

Cahil Cesaretiyle Konusunda Uzman Kişilere Laf Soktuğunu Zanneden Aşırı Trajikomik İnsanlar - onedio.com
Cahil Cesaretiyle Konusunda Uzman Kişilere Laf Soktuğunu Zanneden Aşırı Trajikomik İnsanlar - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aytunc.garip.7

cahile laf anlatmayın işte anlamazlar boşverin kendi halinde kalsınlar

Gizli Kullanıcı

zavallı cahiller ve onların küçük dünyaları

ersin-kzmaz

abi vedat milor nedir yahuu boyle insan olmaz abim olsa beni evden kovarlardı kesin

corpse-bride

eskıden de cahıl coktu ama cehaletını bılır olur olmadık konusmazdı kendını ınsan ıcınde dusurmek ıstemez susardı edebınden.mılenyuma bı geldık agzı olan konusuyor derler ya o hesap bılmesede yorumluyor cem yılmaz der ya hanı yol sorana bılmesede ben bılmıyorum bıle dıyemez bu mıllet ınadına ya soyleydı boyleydı dıye konusur durur ıste oyle durum vazıyet

cent

3-deki fikirlere bende katılıyorum. Babam da ben de diziyi izlemiyoruz artık. Bütün Avrupa Osmanlıyı 2-ci moğol yürüşlerile anarken bunlar moğolları anca kötü gösterme hevesindeler. ya senarist moğol düşmanı yada nebilim reytinq derdinde.

Görüş Bildir