Büyük Patron Geliyor! Çukur'un Bütün Gizemlerini ve Teorilerimizi Merak Ediyor Musun?

2.7bPAYLAŞIM

Hakkında teori üretmeye bayıldığımız ama sorular içinde kaybolduğumuz bir dizi Çukur. Sezon finalinden beri de devamlı olarak yeni sorular doğuyor. Son bölümden sonra biraz toparlamaya çalıştık. Sen de fikirlerini yaz, beyin fırtınası yapalım.

Çukur'un 2. sezon 15. bölümü bizi artık bazı teorileri ortaya koymaya itti. Bize göre neler oldu anlatıyoruz.

Aslında her şey bu üç silahşörün zamanında Çukur'u nasıl aldığıyla ilgili olabilir.

İdris'le ilgili iki ihtimal var. Birincisi Çukur'u birinin elinden alması ve onu yok ederek, sindirerek bu güce sahip olması.

İkincisi de 30 sene önce Meliha için kapıştığı ve hem kendine hem ona yar etmediği biri de çıkabilir.

Biz ilk ihtimal üzerinden gideceğiz. Çünkü karşısında duran o gizli gücün açıkça Çukur'la bir derdi var. Sadece Çukur'u istemiyor, Çukur'dan nefret ediyor.

Geri kazanabilmek ve İdris'in gücünü kırabilmek için 11 yıl önce evlerini basmış. Koçovalılar neredeyse yolun sonundaymış. Buradakiler çoluk çocuk değil, iyi savaşan bir düşman ordusu.

Ama uzun yıllar Yamaç'ı travmaya sokacak şey olmuş ve Yamaç birini öldürmek zorunda kalmış o gece. Ailenin ve Çukur'un kaderini değiştirmiş.

Bunun üzerine de Cumali, bu işe bulaşanların soyunu sopunu kurutmuş diyebiliriz. Büyük bir katliam gerçekleştirmiş ve hapse girmiş.

Ama 10 yıl sonra tekrar harekete geçmişler. Beyefendi lakaplı Baykal, Çukur'u ele geçirmek için ince ince planını kurmuş.

Ne uyuşturucu ne inşaat işi için Çukur'a muhtaç olduğunu sanmıyoruz. Bu Çukur ile ilgili özel bir amaçtı.

İdris'i vurma yönteminin korkunçluğuna bakar mısınız; iki oğluyla... Hem sevgisiz Selim, hem varlığı bile bilinmeyen Salih.

Beyefendi Salih'in gerçek kimliğini bilmiyordu. Peki onun da üstünde birileri bunu biliyor olabilir mi? Bu bir tesadüf mü? Çukur'u yerle bir etme görevi bilhassa öz oğluna verilmiş olamaz mı?

Baykal'ın istediği oldu, başardılar. Ailelerine ihanet ederek Çukur'u bitirdiler. Koçovalıları evlerinden, mahallelerinden ettiler.

Ama enteresan olan şuydu; Baykal zaten ölmüştü? Bunlar hala kimin planını devam ettiriyorlar? Avukat Nazım kime çalışmaya devam ediyor?

Ve daha da garibi... Nazım öldükten sonra bu tapu nasıl oldu da Kara Kuzular'ın ellerine geçti?

Üstelik her şey bittiğinde zaferi yüzünden belli olan bir at hırsızı vardı? Kara Kuzular'ın yaş ortalamasının epey üstünde değil mi?

Biliyorsunuz Kara Kuzular çok genç yaşta ailelerinden koparılmış veya sokaklarda yaşayan çocuklardan oluşuyor. Bizim yetişkin olarak gördüklerimiz bile taş çatlasa 25 yaşında.

Mahsun'la Çeto da öyle aman aman yaşı olan adamlar değil. Birisi tarafından yönlendirildikleri ve bu büyük patronun, beyefendinin de patronuyla aynı kişi olduğu belli.

Mahsun'un gençliğine ve Kara Kuzular dövmesine bakın. Çukur'un dövmesinin bir uyarlaması olan bu dövmeyi kendileri bulmuş olabilir mi? Asla!

Mahsun galiba Çeto'nun rüzgarına ve oyununa kapılıp gitmiş. Büyük bir suç örgütünün küçük çaplı bir ayağı olduğunu bilmiyor. Sokakta kendi kendilerine var olup büyüdüklerini sanıyor. Çeto da birilerinin piyonu. Küçüklüğünden beri kara kalbiyle sokaktaki çocukları etrafında toplayıp patronun emrinde çalışıyor.

34 KK 0002'yi gördük. Peki 0001 plakalı büyük patron nerede?

Size bu adamın iğrençliğini şöyle anlatalım... Küçücük çocukları toplayıp silahlandırdıkları yetmezmiş gibi öldüklerinde de organlarını satıyorlar.

Ersoy bunu çözmüştü. Çeto bu işi Kara Kuzular'ı çok seven Mahsun'dan saklamış. Son dakika ölmeden buna dair bir ipucu vermesiyle Mahsun'u allah bullak etti.

Biz zaten Çeto'yu bitirecek kişinin hep Mahsun olduğunu düşündük. Çeto'nun kardeşim dediği kişilere bunu yaptığını öğrenince ne olacak?

Peki Çeto'nun onu alıp sahip çıktığını sanan Mahsun, bize göre annesinden ailesinden çekip koparanın ve emellerine alet edenin Çeto olduğunu öğrenince ne olacak?

Hatta daha da fazlası... Ya annesiyle ilgili miniminnacık bir anı hatırlayan Mahsun'un ailesi Çukur'dansa? Bizim tanıdığımız biriyse annesi babası... Saadet'in ölen ailesinin bir parçasıysa mesela?

Bu savaş daha çok yeni başlıyor. Yamaç'ın yanında savaşmasa bile onun yararına çalışacağına adımız gibi eminiz.

Gelelim bir başka meseleye... Yahu bu kadar vicdansız olan Çeto, nasıl oldu da bu kadar zamandır Yamaç'ı bir türlü öldürmedi? Yamaç'a tanıdıkları bu anlamsız tolerans nedir? Yamaç'la bambaşka bir derdi mi var patronun?

Bakın biri var ve bu kişi patrondan başka biri, bir hain. Mahsun ve Çeto bu adamdan yardım almaktan nefret ediyor ama Çukur'u Koçovalılar geri alamasın diye yardım almak zorunda kalıyor.

Bu kişi de Ersoy'un cep telefonundan mesaj atarak Yamaç'ı oyuna getiriyor ve ıssız bir yerde vuruyor. Öldürmeye vurmadığı çok belli, istese kurşun yağmuruna tutardı.

Daha da önemlisi şu; Yamaç bu kişiyi tanıyor. "Neden?" diye soruyor. Zaten duvar yazılarında da "Hain kim?" yazıyordu.

Cumali ve Salih mezarlıkta, Selim Yamaç'ın peşinden geldi ve muhtemelen onu kurtaracak. Kim bu? Emmi mi mesela?

Yoksa Selim'in oğlu hapiste Kara Kuzular'ın boyundurluğuna girdi de, habersiz çıktığında bunu mu yaptı? Ama Çeto ondan yardım isteyecek bir adam değil.

Bir yandan Baykal'ın ölüsünü görmeden inanmayan seyirciler onun olduğunu düşünebilir.

Ama Baykal, Yamaç'a "Neden?" dedirtebilecek biri değil. Emmi de tüm bu olayların içinde devamlı yara alan biri, onu itham etmek haksızlık.

Bizim aklımıza en güçlü ihtimal olarak Metin veya Kemal geliyor, ikisi de o gece ortalıkta yoktu. Özellikle Metin ailesi ile tehdit edildiyse bunu yapmak zorunda kalmış olabilir.

Böylece sezon başında da aralarından haber uçuran kişinin kim olduğu da aydınlanabilir.

Öyle biri olmalı ki hem Çeto yardım almaya erinsin, hem de Yamaç'ı şaşırtacak kadar yakın bir hain olsun. Selim'i düşünmek bile istemiyoruz artık...

Hainin kim olduğu teori olarak kalsın. Ama patronu canlandıracak kişinin Musa Uzunlar olduğuna dair bir dedikodu var.

Kim bilir, senelerdir Meliha'nın sağlık masraflarını ödeyen ve onunla ilgilenen de sandığımız gibi Paşa değil, bu büyük patrondur. Yani ikinci ihtimal, aşktır bu düşmanlığın sebebi.

Ne dersiniz, yeni bir Ramiz & Kenan hikayesi çıkmasın? İdris yüzünden kalbi kararmış ve kötülük saçmaya başlamış, zamanında çok fena aldatılmış biri çıkmasın?

Bu tarz dizilerin beklenen sonudur. En kötü adamın bu hale gelmesine sebep olan biri vardır. Hem de kahraman sandığımız kişi. İdris'in bambaşka bir yüzünü görebiliriz. Biz çok heyecanlıyız!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-yasar7

Mahalledekiler parasız kalınca evlerini bir şirkete verdiler tabiri caizse saadet zinciri gibi bi şirket o şirkette kara kuzularla alakalıydı. Belkide ilk 10 tane maddeye baktım ve sıkıldım diziyi izlemeyen birisinin hazırladığı belli. Ama senaryonun büyük bi açığını bulmuşsunuz hakikatten vartolu ne alaka çukuru bitirmek için geldi?

farkedmez

Güzel paylaşımdı teşekkürler :) Hepsi birer ihtimal. Ama kemalle metinin olacağını sanmıyorum. musa uzunlar gelir inşallah diyelim :)

la-havle-vela

HADİ SİZE KIYAK;MEDET NİYE DEVAMLI ÖKSÜRÜYOR ÇÜNKÜ AKCİĞERLERİ BİTİK,AKCİĞER KİMDE VAR,ORGAN SATICISI KELDE,EEE VUR YAMAÇ'I AL CİĞERİ

nightwing-robin

Baya baya üşenmemiş bu kadar analiz mi yapmışsınız valla helal olsun.

turkkalemi

Medet medet o ne düşünüp durursunuz

enes-damkali

evet instagramda zaten fotoğrafı attılar

Görüş Bildir