Burun Estetiği İle İlgili Doktorların Bile Kimi Zaman Söylemekten Kaçındığı Önemli Bilgileri Aktarıyoruz

228PAYLAŞIM

Bu bilgilerden sonra burun estetiğine farklı bir gözle bakacaksınız.

Büyük burun sadece kemiği törpülenerek küçültülebilir. Uzun bir burun kısaltılamaz.

Burnun uzunluğu ile oynanamaz, uzun bir burnu kısaltmak burun deliklerini keserek dahi mümkün değildir. Doğuştan uzun bir burun ameliyat sonrasında da uzun kalacaktır.

Burun ucu kaldırılarak kısa burun illüzyonu elde edilebilir, ancak bu da yapay bir görünüme sebep olabilir.

Doğal kalkık burunlar kısadır, estetik cerrahi doğayı taklit ettiği için uzun bir burun kalkık da olsa göze doğal gelmeyecektir.

Burun ucu kaldırılması dudak ve burun arasındaki mesafeyi uzatır. Bu da genellikle istenmeyen bir görüntü oluşturur.

Pek çok insan burun estetiğinde burun ucunun kaldırılmasını talep eder. Genç ve estetik bir görünüm olsa da burun ucunun fazla kaldırılması dudak ve burun arasındaki mesafenin daha uzun görünmesine sebep olabilir. Bunun ne önemi var derseniz, dudakla burun arasındaki mesafenin azlığı özellikle kadınlarda çekici bir görünüme işarettir. Ayrıca yaşlandıkça yerçekimi etkisiyle bu mesafe doğal olarak uzadığı için genç yaşta olgun bir görünüme sebep olabilir. Burun estetiği yaptıran pek çok kişi aradan bir süre geçtikten sonra bu durumdan rahatsız olup dudak kaldırma (burun ve dudak arasındaki fazla derinin kesilmesi) işlemini düşünmeye başlar.

Yüz ifadesini değiştiren asıl etken burun ucunun şeklinin değiştirilmesidir.

Burnun genel hatlarının değişimi yan profilden değişim yaşatsa da genel simayı pek etkilemez. Yüz hatlarını değiştiren burnun önden görünümünün değişmesidir ve bu da burun ucu değişimi ile olur. Burun ucu yuvarlak olan biri sivri, sivri olan biri yuvarlak burun ucu yaptırırsa tüm yüzü değişecektir. Estetiğin anlaşılmamasını isteyen biri burun ucunu çok değiştirmemeli.

Kimsenin burun delikleri yüzde yüz eşit değildir. Ameliyat sonrası da muhtemelen eşit olmayacaktır.

İki gözümüz, iki kaşımız, iki kulağımız benzerdir ama yüzde yüz eşit değildir. Burun delikleri de öyledir. Estetik olsun olmasın insanların büyük bölümünde burun delikleri farklıdır. Elbette ameliyat sonrası bu eşitsizliğin mümkün olduğunca giderilmesi beklenir. Eşitsizliğin göze çarpar şekilde belirgin olması başarısız bir operasyona işaret etse de burun deliklerinin farklı olması aslında normaldir.

Burun derisinin ince veya kalın olması sonucu belirleyen en önemli etkenlerden biridir.

İnce burun derisi ameliyat sonrası daha çabuk iyileşir ve daha zarif bir görünüm kazanır. Kalın derili burun kemiğe tam oturmayacağı için daha şiş görünecektir ve geç iyileşecektir.

Operasyonun açık mı yoksa kapalı mı olacağını doktor ve hasta ortak görüşle belirlemelidir.

Açık rinoplastide burun derisi kesilerek tamamen kaldırılır, kapalı operasyonda ise burun deliğinden içeriye bir kesik açılarak ulaşılır. İleri derecede deviasyon ve nefes sorunları olan, detaylı bir işlem gerektiren burunlarda açık, sadece kemerin düzeltilmesi gereken sorunu az burunlarda kapalı rinoplasti daha avantajlıdır. Açık operasyon daha geç iyileşir ve burnun alt kısmında küçük bir kesi izi kalır, ancak ikinci operasyon ihtimali açık operasyonda daha düşüktür.

Her estetikte olduğu gibi burunda da daha fazlası daha iyi anlayışı yanlıştır.

Daha büyük dudak, daha büyük göğüs daha iyidir mantığı gibi burunda da pek çok kişi kanatları dar ve köprüsü daha fazla inceltilmiş burunların daha estetik olacağına inanır. Ancak gerçekte bu tür burunlar doğallıktan uzaklaşacağı için kişiyi bir süre sonra rahatsız edecektir. Olmuşken tam olsun anlayışı yüzünden pek çok kişi tekrar tekrar ameliyat masasına yatma riskini göze alır.

Çoğu doktor benzer burunlar yapar. Kişiye özel burun denilen, kişinin doğal burnudur ve aslında sonucu belirleyen asıl etken de budur.

Burun estetiğinde kişinin kendi burnu sonucu az çok belli eder. Kemiğe müdahale daha kolaydır ancak kıkırdak yapı itibariyle daha farklıdır. Kıkırdak hafızası diye bir şey vardır ve her kıkırdak şekillendirilse bile eski haline dönmeye meyillidir. Burun estetiğinde kişinin kendi kemiği, kıkırdağı kullanıldığı için sonuç kişinin kendi doğal burnuna göre olacaktır. Uzun, kalın derili bir burundan kısa ve zarif bir burun çıkmaz. Eğer burun estetiği düşünüyorsanız ilk önceliğiniz gerçekçi beklentiler olmalı.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Bir de Bu Açıdan Bakın: Estetik Operasyonlarda İşler İstenildiği Gibi Gitmediğinde Yaşanabilecek Sorun ve Görüntüler - onedio.com
Bir de Bu Açıdan Bakın: Estetik Operasyonlarda İşler İstenildiği Gibi Gitmediğinde Yaşanabilecek Sorun ve Görüntüler - onedio.com
Burun Estetiği Düşünenlere 17 Maddelik Eşsiz Bir Rehber - onedio.com
Burun Estetiği Düşünenlere 17 Maddelik Eşsiz Bir Rehber - onedio.com
Ey Estetik! Sen Nelere Kadirsin: Burun Estetiği Sonrası Tamamen Farklı Birine Dönüşen 15 Ünlü İsim - onedio.com
Ey Estetik! Sen Nelere Kadirsin: Burun Estetiği Sonrası Tamamen Farklı Birine Dönüşen 15 Ünlü İsim - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir