Görüş Bildir
Haberler
Burhan Kuzu: 'Koalisyon Duydum mu Kaşınıyorum, Alerjim Tutuyor'

Burhan Kuzu: 'Koalisyon Duydum mu Kaşınıyorum, Alerjim Tutuyor'

ATKN
06.08.2015 - 10:25

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu, 'Koalisyon duydum mu, kaşınıyorum alerjim tutuyor. Koalisyon görüşmelerinden bir sonuç çıkmayacak gibi, o zaman seçime gidilmeli' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu, CNN TÜRK'te 'Ne Oluyor?' programında Şirin Payzın'ın konuğu oldu.

Parti kapatma için savunma hazırladığı yönündeki iddiaları sert sözlerle yalanlayan Burhan Kuzu, şunları söyledi:

'HDP, tıpkı önceki partiler gibi kapatmayı hukuk nezdinde bin kez haketmiştir. Öylesine kapatma gelmiş, vakti geçip gidiyorken. Asla kapatılmasını istemem, çünkü kapatılınca mağdur edebiyatı yapar' dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı da eleştiren Kuzu, 'Çözüm süreci konusunda Demirtaş ve ekibi zerre kadar samimi değil ve istemiyorlar. Dağ kadrosu ile birlikte çalışıyorlar. Demirtaş bir proje, Kandil ile beraber gidiyorlar, çözüm sürecine bağlı değil' ifadelerini kullandı.

'KIRGINLIĞIM OLDU KÜSKÜNLÜĞÜM OLMADI'

Kuzu, nasıl başdanışman olduğunu da açıkladı. Payzın'ın 'Adalet Bakanı olacağınız yönünde bir söylenti vardı?' sorusuna Kuzu, 'Bakanlık beklentimiz de Meclis Başkanlığı beklentimiz de olmuştur. Ama siyasette her zaman sizin istediğiniz şartlarda gitmiyor. Bu takdirden dolayı elbetteki kırgınlığımız oldu ama bunu küskünlüğe kadar götürmem' yanıtını verdi.

''KOALİSYON DUYDUM MU KAŞINIYORUM''

Erken seçim ve koalisyon görüşmeleri hakkındaki soruları da yanıtlayan Kuzu, ''Koalisyon duydum mu kaşınıyorum, alerjim tutuyor. Koalisyon görüşmelerinden bir sonuç çıkmayacak gibi, o zaman seçime gidilmeli' dedi.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
hipotalamus

Birde bizi düşün bakalım,sen bir kelimeye bu kadar tepki veriyorsun, biz 13 senedir ne haldeyiz duyduklarımızdan, gördüklerimizden....

hipotalamus

Şu an kime inanabiliyoruz ki :))Kimler neler oldu,oluyor.....

Pasif Kullanıcı

Bitlenmişsindir :D

Seytantuylu

Kaşındığınızı biliyoruz zaten, bende de o kadar "göt kılı" olsa ben de kaşınırım. Ama erken seçimde güzelce kaşır bu millet sizi merak etme Kuzucum.