DHKP-C, Burak Can Karamanoğlu'nun Öldürülmesini Üstlendi

 > 
2.3bPAYLAŞIM

DHKP-C, Burak Can Karamanoğlu'nun Öldürülmesini Üstlendi

İstanbul'da dün Berkin Elvan'ın cenaze töreninin ardından çıkan olaylarda hayatını kaybeden Burak Can Karamanoğlu'nun öldürülmesini DHKP-C üstlendi.

DHKP-C adına yapıldığı söylenen açıklama halkınsesitv.com adresinde yayınlandı.

Açıklamada, DHKP-C'lilerin Örnektepe'de iki seçim bürosu ile Talatpaşa'da bulunan üç katlı AKP Seçim Koordinasyon Bürosu'nu ateşe verdikleri, akrep aracını taradıkları de belirtildi.

DHKP-C adına yapıldığı söylenen açıklamada, AKP'lilerin 'silahlı saldırısı'na silahla karşılık verildiği öne sürüldü ve çıkan çatışmada bir kişinin öldüğü, iki kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Ölen gencin babası olayın meydana geldiği yerde akşam 6'dan itibaren ışıkların söndürülmüş olduğunu söylerken, Burak Can Karamanoğlu'nun akrabası Dursun Eker, "Karşıt grup yok, çatışma yok. Bir tarafta değnek var, bir tarafta sopa var, diğer tarafta sopa var, öyle bir şey yok. Tamamen kalabalığın içerisinden tanımadığımız şahısların ateş açması sonucu bizim bir gencimiz vefat etti. Başka vefatlar olmasın, başka canlar yanmasın. Biz taşkınlık çıkmaması için cenazeyi burada değil memleketimizde toprağa vereceğiz. Biz millete sağduyu çağrısında bulunuyoruz. Lütfen herkes sakin olsun” dedi.

Olayın bir tarafının "ülkücüler" olduğu yolunda dile getirilen ilk iddialar ile ilgili olarak ise İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı bir açıklama yaptı.

Istanbululkuocaklari.org sitesinde yayımlanan Ahmet Yiğit Yıldırım imzalı açıklamada olaya ülkücülerin değil, ''Kasımpaşa1453'' adlı AKP etkisi altında bir grubun taraf olduğu iddiası dile getirildi.

Açıklamada, "Söz konusu olaylarda Ülkü Ocakları ve onun herhangi bir mensubu kesinlikle yer almamıştır. Olayda vefat eden merhum Burak Can Kahramanoğlu’nun eylemcilerle çatışan, AKP’nin hegemonyası altındaki “Kasımpaşa 1453” grubunun bir mensubu olduğu bilinmektedir" denildi.

BBC Türkçe

Haberin Tamamı İçin:

Halkınsesitv.com sitesinde yer alan o açıklama

halkinsesitv.com

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir