Burak Aksak'ın Yeni Kitabı Leyla ile Mecnun'dan İnsanı Uzaklara Götüren 23 Alıntı

-

Türk dizi tarihinin başyapıtlarından olan, IMDb puanı en yüksek dizi Leyla ile Mecnun'un senaristi Burak Aksak efsane dizinin kitabını yazdı. Yeni hikayelerle devam eden kitap, beklenen alternatif sonla okurların karşısına çıkıyor. Bu içeriğimizde Burak Aksak'ın kendi yayınevi Küsurat yayınlarından çıkan Leyla ile Mecnun kitabından 23 alıntı yaptık. İyi okumalar.

1. “Bu dünyada herkesin bir yükü var. Benimki de hayallerim.”

2. “Boş bir hayaldi belki evet. Ama insanı ayakta tutan genelde bu boş hayaller oluyor.”

3. “Ne tuhaf, mutlu insanların böylesi bir güzelliği görmemesi. Yalnız mutsuz insanlar bilirler gün doğmadan hemen önce denizin aldığı rengi.”

4. “Kalbinde rengarenk çiçekler yetiştirir İsmail Abi. O çicekler solmasın diye ağlayarak sulamak ister gibidir gözleri.”

5. “İkimiz yan yana gelip tüm dünyayı karşımıza almışız. Yine de “Siz öyle güçlü oluyorsunuz ayrılın!” diyorlar.”

6. “Felaketlerin iyi bir tarafı yoktur ama insan en büyük felaketin ortasında bile kendini iyi hissedebilir. Yeter ki yanında sevdiği insanlar olsun.”

7. "İnsan yeri gelir kendi gölgesinden bile kurtulur da vicdanından kurtulamaz be abi."

8. “İnsan en çok geçmişinden kaçıyor ama insanı en çok da geçmişi mutlu ediyor.”

9. “Mazi beynimde yaradır. Bir türlü kabuk bağlamaz.”

10. “İnsan dediğin yediği her kazıktan sonra “Yok abi bundan sonra kimseye güvenmem ben,” deyip de her seferinde kazık yemeye devam eden bir canlı türüdür.”

11. “Kalabalıklar bazı güzellikleri görmenize engel olurlar. Ya da bazı güzellikler yalnızca kalabalıklar çekildiği zaman ortaya çıkarlar.”

12. “Umudun bittiği yerde çaresizlik başlıyor. Dört duvar arasına sığmayan, nefes almanı bile zorlaştıran bir çaresizlik.”

13. “Bak delikanlı, hayat sandığımızdan daha karmaşıktır. Her kaos kendi düzenini yaratır. Ve inan bana son diye bi’ şey yoktur. Sadece başlangıç vardır. Her son başka bi’ başlangıcı doğurur. Ben yeni başlangıçlara inanıyorum.”

14. “Kafeden içeri girdi, cam kenarında bir masaya oturdu. Öyle alelade oturmak değil bu, sanki dünyanın su terazisi yamuktu da o oturunca dengelendi.”

15. “Belki başka bi’ zaman, başka bi’ yerde. Sonuçta yarım kalan her şey tamamlanmaya muhtaçtır.”

16. “Düzen bazen kaostan bile tehlikelidir.”

17. “İnsan nasıl unutur sevdiğini dede? Ben daha Beşiktaş’ın 92-93 sezonu kadrosunu bile unutmamışken, bu kızı nasıl unuturum?”

18. “Gerçek bir vasatlığı sahte bir mükemmelliğe tercih ederim. Bir şeyin sevilmesi için kusursuz olması gerekmez. Tom Waits’in sesi, Rıza Çalımbay’ın futbolu, eski Yeşilçam filmleriyim ben. ''

19. “Biz böyleyiz işte. Daha maça başlamadan galibiyet turu atarız. Kazanacağımızdan emin olduğumuz için değil. Olur da yenilirsek hevesimiz kursağımızda kalmasın diye.”

20. “Belli ki âşık olmuşsun evlat. Çaresiz âşıkların son durağıdır burası. Sevdiğine kavuşursan meşk, kavuşamazsan aşk olur. Kavuşamayan âşıklar bu çölde ararlar sevdiğini. Kavuşanlarsa emlakçı emlakçı dolanır dururlar artık, 2+1 kombili.”

21. “Birdenbire tüm dünya karardı. Mazi koca bir karadelik olmuştu ve beni içine çekiyordu. Bu kadar çok anılara dalınca Sunay Akın’a dönüşüyor da olabilirdim.”

22. “Erdaaal Erdaaal! İzlediğin dizi 150 dakkaya çıksın da gecenin bi’ vakitlerine kadar başından kalkama e mi Erdal!”

23. O gemi bir gün gelecek!

“İsmail nereye el sallıyo öyle?”

“Gemiye.”

“Ne gemisi?”

“Kuru yük gemisi.”

Belki de hiçbir zaman gelmeyecek bir kuru yük gemisi.

“Neyse, belki bi’ gün kendi anlatır. Sonuçta bu İsmail Abi’nin hikâyesi.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
paco-hernandez

dıdın dıdın dırıdırıdırıdırıdın dıdın dıdın dırıdırıdırıdırıdırıdın dırıdırıdırıdırıdırıdın... eğlenceli diziydi de şu lastikçi çırağı ve melis birkan'ın girdiği 3. sezon bozdu. en taş leyla da müge boz'du... şimdi adını unuttum da yaviz'in sevgilisini de hiç sevemedim niyeyse...

sekhmet

ismail ağbi kendi hikayesini anlatırsa , sıcana kadar ağlarız herhalde.

Gizli Kullanıcı

senin kamyon devirdiğin yaşlarda biz mekik kaldırıyorduk mecnun efendi :D

kerem-kasigur

sıktın. yaşandı, bitti, gitti lan. hala ekmeğini yemeye çalışmalar

aperfectcircle

kanını emdin lan L&M'un.. iyi ki bi tutturdun 1500 sene önce, kostümlerini falan sat erdal bakkal önlüğü, ismail ceketleri, anahtarlık falan da çıkar.. yap pilav günü de yap..

Görüş Bildir