Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 5 Olay

14PAYLAŞIM

1. Tunceli-Elazığ Karayolunda Askeri Araca Saldırı: 3 Asker Şehit

TunceliElazığ karayolunun 25'inci kilometresinde, PKK'lı teröristler askeri aracın geçişi sırasında yola yerleştirdikleri patlayıcıyı infilak ettirdi. Patlamada 3 asker şehit düştü.

2. Dündar: 'Beraate Bir Adım Daha Yaklaştık'

MİT TIR'ları haberi nedeniyle casuslukla suçlanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül bugün üçüncü kez hakim karşısına çıktı. Savcı'nın, Can Dündar ve Erdem Gül’ün yargılandığı "MİT TIR’ları haberi davası"nın Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nde görülen ve savcılar ile askerlerin yargılandığı davayla birleştirilmesi talebini reddeden mahkeme, davayı 6 Mayıs Cuma gününe erteledi.

3. Yarın 23 Nisan: 8 Başlık ile Türkiye'nin Çocuk Hakları Karnesi

Çocuklara bayram armağan eden ilk ve tek ülke olan Türkiye'de her üç çocuktan biri yoksul. 2014’te Türkiye’de 40 bin 'çocuğa tâciz davası' açıldı. Sadece 2015'te, 31 bin 337 kız çocuğu evlendirildi. Türkiye’de, çocuklarla ilgili kronik sorunlarından biri de çocuk işçiliği; 900 bin çocuk işçi var. Fırsat eşitsizliğinin yaşandığı en önemli başlıklardan biri de eğitim. UNICEF, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü üyesi 41 ülkede çocuklar arasındaki fırsat eşitliğinin incelendi. 'Çocuklar İçin Adalet' adlı rapora göre Türkiye, İsrail ile birlikte son sırada...

Haberin Tamamı İçin:

4. Kilis Aynı Gün İçinde İkinci Kez IŞİD Roketlerinin Hedefi Oldu: 2 Ölü

Suriye'nin IŞİD kontrolündeki bölgeden ateşlenen roket mermileri Kilis'i vurmaya devam ediyor. Öğlen saatlerinde boş araziye isabet eden roketin ardından akşam saatlerinde de kente roket mermileri isabet etti. Kilis Valiliği kente 4 roketin 'düştüğünü' ve 2 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Öte yandan Kilis'e 4 ayda isabet eden roket mermisi sayısı bugün ile birlikte 30'u aşarken can kaybı da 14'e yükseldi.

Haberin Tamamı İçin:

5.Tutuklu Akademisyenler İçin Tahliye Kararı

'Bu Suça Ortak Olmayacağız' başlıklı bildiriye imza attıkları için tutuklanan dört akademisyen Esra Mungan, Meral Camcı, Kıvanç Ersoy ve Muzaffer Kaya’nın yargılandıkları davanın ilk duruşması bugün Çağlayan Adliyesi'nde görüldü. Her biri için 'terör örgütü propagandası' yapmaktan 7.5 yıla kadar hapis cezası istenen akademisyenlerin tutuksuz yargılanmalarına karar verildi. Bir sonraki duruşma 27 Eylül'de yapılacak.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir