Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

9PAYLAŞIM

1. AK Parti'de Yeni MYK

AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu, 5. Olağan Genel Kongre'nin ardından ara vermeden MKYK'yı toplantıya çağırdı. Partinin ikinci önemli ve yetkili organı Merkez Yürütme Kurulu'nun üyeleri ve görevleri belirlendi.

Haberin Tamamı İçin:

2. MEB'den Eğitimde Cinsiyet Eşitliği Hamlesi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), eğitimde kız ve erkek çocuklar arasında cinsiyet eşitliğinin sağlanması için harekete geçti. Eski ilkokul fişlerine atıf yapan kısa film, çocuklara "Ali ekmek al, Ayşe sofra kur. Ali babana yardım et, Ayşe annene yardım et. Ali adam ol. Bunları yeniden yazmaya var mısın?" diyecek.

Haberin Tamamı İçin:

3. ‘Erdoğan İşi Daha Sıkı Tutacak’

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1 Kasım'da gerçekleşecek seçimler öncesi birçok ilde 'açılışlar'a katılacağı, 7 Haziran'ın ardından 'işi daha sıkı tuttuğu' ve genel seçim listelerine daha çok müdahil olacağı konuşuluyor.

Haberin Tamamı İçin:

4. Sincan Yetiştirme Yurdu’nda Dayağa Kaymakamlıktan Rapor: Çocuklar Şakalaşmış...

Sincan Kaymakamlığı, Sincan Yetiştirme Yurdu’nda 29 Nisan’da yaşları 14 ile 16 arasında değişen büyük çocukların küçüklere yönelik işkenceye varan dayak görüntüleriyle ilgili yurt müdürü ve yardımcısı hakkında soruşturma izni vermedi. Sadece nöbetçi amir hakkında soruşturma izni veren Sincan Kaymakamlığı, olayı çocukların “şakalaşması” olarak nitelendirdi.

Haberin Tamamı İçin:

5. Guardian'dan Esinlenen Kapak için Nokta Dergisi'ne Polis Baskını

Son sayısını yayına vermeye hazırlanan Nokta Dergisi’ne dün gece yarısı polisler baskın yaptı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kararıyla derginin 18. sayısı toplatıldı, Twitter hesabının erişiminin engellenmesine karar verildi.

Ayrıca Nokta’nın Okmeydanı’ndaki ofisini basan terörle mücadele ekipleri, derginin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü’nü gözaltına aldı. Savcılık sorgusunun ardından, "Cumhurbaşkanı'na hakaret" ve "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla nöbetçi mahkemeye sevk edilen Çapan serbest bırakıldı.

Haberin Tamamı İçin:

6. Ege'de Yine Göçmen Faciası: 15'i Çocuk 34 Ölü

Yasa dışı yollarla Yunanistan’a geçmeye çalışan sığınmacıları taşıyan teknenin alabora olması sonucu 4'ü bebek, 11'i çocuk 34 kişi hayatını kaybetti.

Haberin Tamamı İçin:

7. Türk Akımı'ndan İlk Gaz Sevkiyatı Ertelendi

Gazprom Başkan Yardımcısı Aleksander Medvedev, Türk Akımı doğalgaz boru hattı üzerinden Aralık 2016'da yapılması planlanan ilk sevkiyatın ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Haberin Tamamı İçin:

8. STK'lardan Teröre Karşı Ortak Tepki ve Büyük Buluşma Kararı

Sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri, artan terör olayları nedeniyle ortak bir basın açıklaması yaptı. 17 Eylül Perşembe günü Türkiye'nin dört bir tarafından gelip Ankara'da toplanma kararı aldıklarını belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bütün sivil toplum kuruluşlarını ve vatandaşları Sıhhiye Meydanı'nda yapılacak 'Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet' buluşmasına davet etti.

Haberin Tamamı İçin:

9. Cizre'den Sonra Sur ve Silvan'da da Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Şırnak Valiliği, dün saat 19.00’dan itibaren Cizre’de ilan ettiği sokağa çıkma yasağının bu sabah kaldırıldığını açıklamıştı.

Pazar günü sokağa çıkma yasağı ilan edilen Diyarbakır'ın Sur ve Silvan ilçelerinde de yasak kaldırıldı. Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada 'Pazartesi 17:00 itibariyle yasağın kaldırıldığı duyuruldu.

Haberin Tamamı İçin:

10. İstanbul Dünyanın En Tehlikeli 10 Kenti Arasında

Alman Alfred-Wegener-Enstitüsü dünyanın en tehlikeli 10 kentini sıraladı. Jeolog Dr. Johann Klages tarafından olası depremtsunami, volkan patlaması gibi doğal afetler göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede, en tehlikeli on kent arasında İstanbul da var.

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir