Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

-

1. MHP İlk Görüşmede Koalisyona Kapıyı Kapattı

Hükümeti kurma görevini alan AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, koalisyon görüşmelerine MHP ile devam etti. TBMM’de gerçekleşen Davutoğlu-Bahçeli görüşmesi 1 saat 45 dakika sürdü. Davutoğlu görüşme sonrası yaptığı basın açıklamasında "Bahçeli, 7 Haziran'dan bu yana dile getirdiği şekilde hükümet ortaklığı içinde bulunmayacağını ifade etti" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

2. İran ile 5+1 Anlaştı... Peki Anlaşmada Neler Var?

Viyana’da İran ile 5+1 ülkeleri arasında 17 gündür sürmekte olan nükleer müzakerelerde, defalarca basına yansıyan ‘sona yaklaşıldı’ haberleri nihayet gerçeği yansıtmaya başladı.  İran ve AB'li diplomatlar, 5+1 ülkeleri ile İran arasındaki nükleer müzakerelerde anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

3. New Horizons 9 Yıllık Yolculuk Sonrası Plüton'a En Yakın Mesafeye Ulaştı!

Plüton gezegeninin yüzeyine şu ana kadarki en yakın uçuşunu yapan NASA'nınuzay aracı New Horizons'tan (Yeni Ufuklar) ilk fotoğraf geldi.

Fotoğrafın en dikkat çekici özelliği ise Plüton'un üzerinde beliren kalp şekli.

Ayrıca bakınız: 7 Soru - Cevap ile Plüton Gezegeni Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Haberin Tamamı İçin:

4. Mahkemeden Tarihi Yarımada İçin Tarihi Karar!

İstanbul 2. İdare Mahkemesi, İstanbul'un tarihi ve turistik merkezi olarak kabul edilen ve 'tarihi yarımada' ya da 'Suriçi' gibi isimlerle anılan bölgesine ilişkin planların iptali istemiyle açılan davada, 61 konu başlığından 37'sine yürütmeyi durdurma, 7'sine ise kısmen yürütmeyi durdurma kararı verdi.  Yedikule Bostanlarının da yer aldığı bölgelerde yapılması planlanan açık spor alanları, rekreasyon alanları “Kara surlarının tarihsel kimliği ile çelişecek olması” gerekçesiyle uygun bulunmadı. Mahkeme, Sirkeci Tren istasyonun ‘demiryolu hattının atıl kalması nedeniyle gar olarak kullanılmaması’ ancak kültürel amaçlı kullanılması yönünde karar verdi.

Haberin Tamamı İçin:

5. AYM'den Dershanelerin Kapatılmasına İptal

Anayasa Mahkemesi, dershanelerin kapatılmasını öngören düzenlemeyi iptal etti. Özel okula dönüşümünü tamamlamak üzere olan binlerce dershane yoluna nasıl devam edeceğini belirlemek için AYM'nin gerekçeli kararını bekliyor.

Ayrıca bakınız: 8 Soruda AYM'nin Dershane Kararı: Şimdi Ne Olacak?

Haberin Tamamı İçin:

6. Kılıçdaroğlu'ndan İddialar Üzerine 'Mal Varlığı' Resti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ailesi ile ilgili ortaya atılan iddialar üzerine kendisinin, eşinin, çocuklarının ve tüm yakınlarının varlıklarının araştırılması için Meclis Başkanlığı'na araştırma önergesi verdi.

Haberin Tamamı İçin:

7. HSYK 49 Hakim ve Savcıyı Görevden Aldı

HSYK İkinci Dairesi, haklarında soruşturma izni verdiği 54 hakim ve savcının 49 tanesini görevden aldı.

Haberin Tamamı İçin:

8. Post-Modern Bir Düyun-u Umumiye mi? 4 Soru ve Bir Grafik ile Yeni Yunanistan Anlaşması

Yunanistan, iflastan kurtulmak ve Euro'da kalabilmek için referandumda halkın yaklaşık yüzde 61'inin reddettiği ağır şartları kabul etti. Varılan anlaşmayla öngörülen programın Yunanistan’ı büyüme patikasına yerleştireceğine şüpheyle bakılıyor. Uzmanlara göre program büyüme düşünülmeden sadece borç ödeme için hazırlanmış. Bunun yanında programın siyasi tansiyonu yükseltmesi de yüksek ihtimal.

Haberin Tamamı İçin:

9. Robin van Persie, Fenerbahçe ile 4 Yıllık Sözleşme İmzaladı

Fenerbahçe'nin Manchester United'dan kadrosuna kattığı yıldız futbolcu Robin van Persie için Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda imza töreni düzenlendi. Taraftarı 'Merhaba Fenerbaçe' diyerek selamlayan yıldız futbolcu "Size sadece bir şeyin sözünü veriyorum. Kazanabildiğimiz kadar kupa için elimden geleni yapacağım" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

10. Digiturk, Katarlıların Oldu

Katarlı BeIN Media Group, Digiturk'ü satın almak için nihai sözleşme imzaladı. Satın alma bedeliyle ilgili olarak resmi açıklama yapılmadı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir