Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

-

1. 49 Fotoğraf ile Türkiye'den 19 Mayıs Manzaraları

Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun'a ayak basmasının 96. yıldönümü bugün tüm yurtta kutlanıyor. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Türkiye’nin birçok ilinde etkinlikler düzenlendi.

19 Maddede Atatürk'ün Samsun'a Yolculuk Ettiği Tarihi Bandırma Vapuru

Haberin Tamamı İçin:

2. Hürriyet: 'Sayın Cumhurbaşkanı... Ne İstiyorsunuz Bizden?'

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Doğan Grubu arasındaki 'Mursi' polemiği Hürriyet gazetesinin bugünkü başyazısı ile farklı bir boyuta taşındı.

İşte Adım Adım Hürriyet'in Bugünkü Başyazısının O Garip Arka Planı...

Haberin Tamamı İçin:

3. Adana HDP'ye Bomba Koyan Kişinin Eşkâli Tespit Edilmiş

Adana HDP'ye yönelik bombalı saldırıya ilişkin sır perdesi aralanıyor. Tanıklara göre, "1.70-1.75 cm boylarında, normal yapılı, üzerinde açık renk kısa kollu gömlek bulunan, siyah saçlı, kumral, 30-35 yaşlarındaki bir erkek" patlamadan bir gün önce binaya geldi ve elindeki çiçek şeklindeki bombayı teslim etti.

Haberin Tamamı İçin:

4. Gençlerin Gelecekten Umudu Azaldı

Türkiye'de 15-19 yaş grubu aralığında 950 bin genç ne eğitimine devam ediyor ne de işgücü piyasasına giriyor. Türkiye'de genç işsizliği artıyor. Gelecekten beklentileri de azalıyor...

Haberin Tamamı İçin:

5. Aile Hekimleri Greve Gidiyor

Sağlık Bakanlığı'nın hafta sonu nöbet ısrarına karşı çıkan aile hekimleri, grev kararı aldı. Hekimler, 20- 21-22 Mayıs tarihlerinde iş bırakma grevi yapıyor.

Haberin Tamamı İçin:

6. İmralı Heyeti: ‘Hükümet Diyalog Kanallarını Kapalı Tutuyor’

Heyette yeralan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, “İmralı'da Öcalan’a tecrit uygulanıyor. Bu çözüm süreci açısından çok tehlikelidir. Hükümet diyalog kanallarını bilinçli olarak kapalı tutuyor. KCK süreç konusunda hükümetin pratik adım atması halinde bir günde silahsızlanma kongresini toplayabilecek” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

7. ‘Veysi Paşa Korusu 30 Yıllığına TÜRGEV'e Kiralanıyor’ İddiası

Milli Eğitim Bakanlığı'nın “ihtiyacımız var” talebi “devredilemez” ve “satılamaz” diye iki kez reddedilen Üsküdar’daki Veysi Paşa Korusu'nun 30 yıllığına yönetiminde Bilal Erdoğan’ın da olduğu TÜRGEV’e kiralandığı öne sürülüyor.

Haberin Tamamı İçin:

8. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay Başsavcılığı'na Akarca'yı Atadı

Cumhurbaşkanı ErdoğanYargıtay Başsavcılığı'na Yargıtay 14. Ceza Dairesi Başkanı olan Mehmet Akarca'yı atadı.

Haberin Tamamı İçin:

9. Kuran Yaktığı İftirasıyla Linç Edilen Farkhunda'yı Korumayan Polislere Hapis Cezası

Afganistan'ın başkenti Kabil'de, Mart ayında Kuran yaktığı iftirası ile linç edilerek öldürülen 28 yaşındaki Farkhunda'nın davasında koruma görevlerini yerine getiremedikleri suçlamasıyla 11 polis memuruna birer yıl hapis cezası verildi.

10. Boğaziçi Caz Korosu NTV Canlı Yayınını Trolledi: 'Çapulcu musun Vay’

NTV'deki 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı özel yayınına katılan ve "Entarisi Ala Benziyor"u seslendiren Boğaziçi Caz Korosu'ndan canlı yayında Gezi mesajı geldi, türkünün finali "çapulcu musun vay" diyerek yapıldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir