Bugün Hayvanları Koruma Günü: Antalya'da Üç Köpeği Zehirleyip Tel Örgüye Astılar!

 > 
766PAYLAŞIM

Ülkemizde hayvanlara yönelik zulüm Hayvanları Koruma Günü'nde bile sürüyor. Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde görenleri isyan ettiren bir olay yaşandı. Kimliği belirsiz biri veya birileri, 3 sokak köpeğini zehirledikten sonra tel örgüye astı...

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nde Antalya'da hayvan severleri isyan ettiren olaylar yaşandı. Konyaaltı İlçesi Gürsu Mahallesi 328 Sokak'ta 3 sokak köpeği, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zehirlendikten sonra patilerinden tel örgüye asıldı.

Ölen 3 köpek, sokak sakinleri tarafından bulunduğu yerden indirilerek gömüldü.

Olaydan sonra harekete geçen polis, çevrede bulunan güvenlik kameralarından yola çıkarak, köpekleri zehirleyerek öldüren şüpheli ya da şüphelilerin peşine düştü.

Manavgat'ta yavru kediye tekme

Manavgat'ın tatil beldesi Side'de kediye tekme olayı ise geçen 29 Eylül'de meydana geldi. Apartmandan çıkan bir kişiyi gören 4 yavru kediden 3'ü kaçarken biri yatmaya devam etti. Kimliği belirsiz kişinin tekmesiyle bahçe duvarına sert şekilde çarpan yavru kedi, uzun süre yerde çırpındı. Tekmeyi atan kişi bir şey olmamış gibi yoluna devam etti. Olaya şahit olan apartmanda yaşayan bir kadın, kediyi veterinere götürerek tedaviye aldırdı. 5 gündür tedavisi devam eden kedinin hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi.

Görüntüyü izleyen apartman yöneticisi Timuçin Taş, hayvan hakları derneklerine durumu bildirdi. Durumun jandarmaya bildirilmesi üzerine soruşturma başlatıldı.

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir