Bu Siteleri Hiçbir Yerde Söylemezler! Tıkladıktan Sonra Keşke Daha Önce Duysaydım Dedirten 14 İnternet Sitesi

-
Abone ol

Şayet kullanmasını biliyorsanız internet tam bir hazine! Fakat bazı hazineler var ki aramayla bulunmaz, Google'da aramayla bulunamayacak bu web siteleriyle internetin hükümdarlığını ilan edeceksiniz.

Siteleri keşfetmek için görsellerin üzerine tıklamanız yeterli!

1. TinEye

Sahte haberlerde montajlanan görseller artık gündelik hayatın bir parçası oldu. Tüm bunların önüne geçmek de bu siteyle hayli kolay. Bir fotoğrafın ne zaman çekildiği ve amacına uygun olarak kullanılıp kullanılmadığını anlamak için tersine arama yapan gelişmiş mekanizmasıyla TinEye'a ihtiyacınız olabilir.

2. Mindmup

Beyin fırtınası yapmak hayatın her anında önümüzü görmemizi sağlar. Üstüne üstlük bu hayali fırtınayı kayıt altına alıp planlarımızı, fikirlerimizi haritalandırmak da bize tutarlı bir gelecek projeksiyonu verir, çalışırken bulunmaz fırsattır! Mindmup'la zihninizin bir haritasını çıkarın, verimliliğinizi katlayın.

3. Privnote

Resmen kendi kendimize heyecan yaratmamıza olanak sağlıyor Privnote ve bunu da çok iyi yapıyor. Nasıl mı?

Notunuzu yazın, linki paylaşın, okunduktan sonra da iz bırakmadan yok edin! Gizemin eğlencesi dostluklarınıza renk getirsin.

4. Chrome Music Lab

Hiçbir uygulama indirmeden kendinize ait müzikler yaratabilme fikri hiç de fena değil, ne dersiniz? Chrome Music Labiumların hem müzik dinlemeye hem de eğlencenini dibine vurduran arayüzüyle müzik yapmaya imkan sağlıyor.

5. Internet Arcade

Çocukluğumuzun arcade oyunlarının tümü bu arşivde, hem de en yasal haliyle. Binlerce oyunu tek tıkla oynayıp o yıllara eğlenceli bir seyahat vadediyor.

6. AirConsole

Atariler geri döndü! Ama tam olarak değil... Eğlencesiyle döndü. AirConsole akıllı televizyon, bilgisayar fark etmez, web sitesi üzerinden bağlanan sevdiğiniz konsol oyununu mobil telefonunuzdan aynı sisteme girerek yönetmenizi sağlıyor.

Hem eğlenceli hem de hayli basit, ayrıca kaç kişi oynamak isterseniz size kalmış.

7. No More Google

Google'ı artık bilgisayarlarımızın varsayılan özelliği gibi sürekli kullanıyoruz, biraz da buna mecbur hissediyoruz. Yaşanan güvenlik açıkları, arkadaşlarımızla Olimpos tatili konuşurken bir anda karşımıza çıkan Olimpos kamp alanları ilanları derken Google'ın bizi takibe aldığını anladık. 

No More Google hem kapsamlı hem de güvenli Google alternatiflerini barındırıyor. Seçin, beğenin, arayın!

8. Fuelly

Sizin de malumunuz akaryakıt fiyatları bel büküyor, Fuelly aracınızın marka ve modelini baz alarak düzenli olarak eklediğiniz akaryakıt alımı/kilometre verilerinizi grafiksel olarak analiz ediyor ve diğer kullanıcıların verileriyle karşılaştırıyor. Daha iyi alternatifi yok ve 'kaç kuruş yakıyor' hesabı onda!

9. Account Killer

Bazı sosyal mecralara kayıt olması birkaç saniye sürerken buralarda hesabımızı yok etmek saatler, günler alabilir. Emin olup olmadığımızı kontrol eden mailler, 'biraz düşün ben beklerim' diyerek ikna çabaları derken bunlarla uğraşmak hayli zaman alır. Account Killer, hangi mecra olursa olsun birkaç saniyede bağımızı koparacak algoritmaya sahip.

Hayat kurtarıyor.

10. Pic2Map

İşte burada işin içine biraz sihirbazlık giriyor. Neden olduğunu anlatalım, nerede çektiğinizi unuttuğunuz bir fotoğrafı Pic2Map'e yüklüyorsunuz, o hangi kalitede olursa olsun bu fotoğrafı analiz ederek 'tam çekildiği noktayı' haritada gösteriyor.

11. TRT Arşiv

Türk televizyon hayatının geçmişinden adını bile duymadığınız program, reklam, kamu spotlarını izleyerek canlı tarih kitabı olarak TRT Arşiv'i kullanabilirsiniz. Şimdiden uyaralım, bir kez girdikten sonra çıkmak hayli zor. Bağımlılık yapabilir.

12. Noisli

Sadece gürültülü ortamlarda değil, sessiz ortamlarda da çalışmak zorlaşabiliyor. Bunun için odaklanmayı sağlayacak bazı sesler var ve Noisli tüm bu sesler arasından sizin için en iyi olanı seçmenizi sağlıyor. Biraz rüzgar, deniz ve yağmur sesi mi odaklanmanızı sağlıyor? Buyursunlar!

13. Fake Followers Audit

Twitter'da hesabınızın sahte hesaplar tarafından takip edilip edilmediğini analiz eden, bunun yanında takipçi profilinizi de çıkaran uygulama adeta bir 'kredi notu' gibi.

Sahte takipçi oranınızı görünce hayli şaşıracaksınız. 🤓

14. Proton Mail

Veri güvenliğimizi en üst seviyeye çıkarmak yaşadığımız çağda hakkımız ama bu hakkı kullanabileceğimiz çok fazla kaynak yok. İşte, Proton Mail "İsviçre Gizliliği" kod adıyla şifreli elektronik posta hizmeti sunuyor ve gizliliği birinci amacı haline getiriyor. Denemekten zarar gelmez.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
hknhakan

güzel.

king_of_sparta

teşekkürler ama internet arcadeyi denedim oynanmıyor,trt arşivinde de nasıl yapılıra bakarım...

spiritorbs

İngilizler bükey camın (mercek) icadını 100 yıldan fazla saklamayı başarmıştır . Yeni öğrendiğimiz şeyler aslında başkaları için modası geçmiş eski bilgiler .

cun3yt

"Internet Arcade" bundan sonrasina geçmedim burda takiliyorum. Mk Mr. Bison'u.

bo

10. Pic2Map GPS ile buluyor. Sihirbazlık yok. :(

yaren-uluyuz

Aynen ya :(

spiritorbs

Hayır exif bilgileriyle buluyor . Fotoğraf özellikleri altında bu bilgilere ulaşılabiliyor . DSLR veya SLR fotoğraf makineleri veya exif bilgilerini kayıt eden başka bir cihazdan alınan fotoğraflarda bulunabilir . SosyalMedya dan çekilen hiçbir foroğrafı vermiyor çünkü o siteye yükleme yapılırken gösterilen fotodaki exif bilgileri site tarafından siliniyor. Tabi kendi arşivine aldıktan sonra ;) . Bu yüzden Pic2Map bulamıyor .

bo

Doğrudur ancak bulamadığı fotoğraflarda belirgin şekilde no GPS information uyarısı veriyor.

spiritorbs

Exif bilgileri altında gps bilgiside var . Açıkcası bunu gugleda yapıyor gps açıkken çekilen fotoğrafın exif bilgileri içine yani dijital fotoğrafa bilgiler kaydediliyor. daha sonra bunu kendi uygulamaları ile mapten gösteriyor nerde çekildiğini . Edilmezse 2 ihtimal kalıyor geriye ya gerçekten iyi niyetli bu teknolojiyi geliştirenler gerçekten kayıt edilmiyor . Ya da edilmedi gibi göstererek farklı bir dilde kendi görebileceği şekilde kayıt ediyor . Açıkcası bu bilgi çok cazip . Bana ikinci ihtimal daha mantıklı geliyor .

spiritorbs

Düşünsenize milyarlarca insan milyarlarca fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşıyor . Elinizdeki yazılımı yukarıdaki gibi yaparsanız kimseye farkettirmeden kimin hangi saatte nerde ne yaptığı bilgisine sahip olabiliyorsunuz . İşte sihir gibi görünen budur . Bu bilgiye çok para verecek kurumlar var .

Görüş Bildir