Bu Dönemlerini Kimse Bilmiyor! Ata Demirer Bir Dönem Bambaşka Bir Meslek Yapıyormuş

2PAYLAŞIM

Eyvah Eyvah, Neredesin Firuze, Avrupa Yakası, Berlin Kaplanı gibi yapımlarda bizi gülmekten öldüren oyunculuğuyla Ata Demirer; geçtiğimiz günlerde de Bursa Bülbülü adlı filmin senaryosunu bitirdiğini duyurmuştu. Başarılı oyunculuğunu, taklit ve stand-up yeteneğini, filmlerinde ya da katıldığı programlarda şahane sesiyle söylediği şarkıları, hatta klarnetteki ustalığını hepimiz biliyoruz. Peki ya piyanist-şantör olarak başladığı müzik kariyerinden haberiniz var mıydı? Haydi o yıllara hep beraber gidelim...

Daha küçük yaşlarda bile müziğe yatkınlığının farkındaymış...

Ata, henüz küçük yaşlardayken müziğe olan yeteneğini keşfetmiş ve liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde tamamladıktan sonra müzikle daha iç içe bir hayat yaşamaya başlamış. Fotoğraftan anladığımız kadarıyla Küçük Emrah'ın şöhretini de elinden alabilirmiş o yıllarda ama neyse ki gülmeyi ve güldürmeyi seçmiş.

Ata'nın piyanist-şantör kariyeri işte böyle başlamış.

Liseden mezun olunca abisinin yönlendirmesiyle Bursa'daki gece kulüplerinde piyanist-şantör olarak çalışmaya başlamış. Fotoğrafa uzun süre bakınca kendinizi bir düğün salonunda buluyor musunuz siz de?

Biraz da o dönem dinlediği sanatçıların etkisiyle müziğe yönelmiş Ata.

Söylediğine göre Arif Susam, Ümit Besen, Nejat Alp gibi isimlere özeniyormuş genç Ata. Ümit Besen'den ilham alıp komedyen olmak için evrene ne kadar yanlış bir enerji göndermeliyiz acaba?

"Koltuğumun altında klavyemle taverna taverna dolaşıyordum."

Düğün sezonunda düğünleri gezen, elinde klavyesiyle iş arayan Demirer; yaşadığı çevrede tanınan ve bağlama çalan bir abisiyle oradan oraya giderek hayatını sürdürüyormuş.

"Çok komik paralardı; lakin çok eğlenceliydi."

Ünlü komedyen, beraber çalıştığı abisiyle o dönem için çok az bir ücret karşılığında çalıştıklarını ama müzisyenlik yaparken çok eğlendiğini anlatmış.

Üniversite eğitiminde de müziği seçmiş.

Ata, 1991 senesinde İTÜ Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü'nü kazanmış ve üniversite yılları boyunca müzisyenlik kariyerine devam etmiş.

Grup Vitamin'le bile çalışmış!

Üniversite dönemlerinde Grup Vitamin'in "Turkish Kovboylar" adlı şarkısındaki gazeli seslendiren, Ata Demirer'in ta kendisiymiş! Vay be...

Tek başına dev bir kadroymuş gerçekten!

Neye elini atsa hakkını veren Ata Demirer'in pek haberdar olmadığımız müzik kariyeri de böyle ilmek ilmek işlenerek bugünlere gelmiş. Bir kere daha yeteneğine ve azmine hayran kaldık. Birlikte kahkahalara boğulduğumuz uzun bir kariyer diliyoruz Ata'ya.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Bravo.

Görüş Bildir