Görüş Bildir
Haberler
Brüksel'deki PKK Çadırı Kaldırıldı

Brüksel'deki PKK Çadırı Kaldırıldı

Terör örgütü PKK'nın Belçika'nın başkenti Brüksel'de açtığı ve tepkilere neden olan çadır yetkililerin isteği üzerine kaldırıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Brüksel'deki terör saldırılarının ardından polis, PKK yandaşlarından çadırı kaldırmasını istedi. 13 Mart'ta meydana gelen Ankara'daki terör saldırısından sadece 2 gün sonra alınan izinle kurulan çadır, bugün öğleden sonra söküldü. Çadır için ay sonuna kadar Belçika makamlarından izin alınmıştı.

Örgüt simgelerinin yer aldığı çadırda, bir bombalama eyleminin emrini verdiği iddiasıyla kırmızı bültenle aranan PKK'nın Avrupa’daki liderlerinden Remzi Kartal basın toplantısı düzenlemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da tepki göstermişti

Brüksel'de 18 Mart'ta düzenlenen Türkiye-Avrupa Birliği Zirvesi sırasında boşaltılan çadıra ertesi gün tekrar terör örgütünün bayrakları asılmış ve çadır Belçika polisi tarafından korumaya alınmıştı.

Belçika hükümeti, Türkiye'nin en üst düzeyde ilettiği tepkilere rağmen terör örgütüne yönelik tutumunu değiştirmemişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili, 'Bunlar ikircikli davranıyorlar. Bugün bayrağı indirmişler, posterleri kaldırmışlar, kimi aldatıyorsunuz. Dürüst olun, samimi olun. Karşınızda aldanacak bir Türkiye yok, bir Türk milleti yok. Bunu biliniz. Bunun adı teröre teslim olmaktır. Bunlar teröre teslim oldular.' ifadelerini kullanmıştı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
90
12
8
7
5
5
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ali Yılmaz

https://www.youtube.com/watch?v=vbvu6G1WnsI Türk Gençleri yaktı.