Biz Çocukken Vardı, İş Güç Sahibi Olduk Hala Var! Sezonlara Doyamayan Arka Sokaklar Neden Hala Çok İzleniyor?

5PAYLAŞIM

2006 yılından beri ekranlarda olan Arka Sokaklar hala reytinglerde birinci olabiliyor. Öyle ki dizideki çocuk oyuncular bile büyüdü, iş güç sahibi oldu. Yıllar içinde kadrosuna katılanlar, ayrılanlar hatta ayrıldıktan sonra tekrar katılanlar olsa da etkisini hiç kaybetmedi. Peki Arka Sokaklar dizisinin sırrı ne? İşte Arka Sokaklar’ın bu kadar çok izlenmesinin nedenleri…

Çok farklı kesimlere hitap etmesinin nedenlerinden biri kesinlikle hikâye örgüsündeki çeşitlilik.

Ana tema aksiyon olmasına rağmen yan karakterle gelen kimi zaman dram kimi zaman mizah kurgusu izleyici sıkmıyor. Ve devamlı izleyebilmesini sağlıyor.

Dile kolay 14 yıl! Tabii ki bu kadar zaman içinde diziden ayrılanlar ya da diziye sonradan katılanlar oldu.

Fakat Rıza Baba, Hüsnü Çoban ve Mesut gibi ana karakterler ve aileleri hiç değişmedi. İzleyici de bu karakterlerle bağ kurduğu için izlemeye devam ediyor.

Bahsettiğimiz gibi ana karakterler var fakat hikâye yan karakterlerin katılmasına müsait olduğu için her bölüm farklı bir olay var.

Böylece izleyici sıkılmadan izlemeye devam ediyor. Bu konuda yazar ekibini de bir tebrik etmek lazım!

Bu kadar yıl sonra haliyle oyuncular birbirlerine ve birlikte oynamaya alışmışlar.

Bu da gerçekçi bir oyunculuk görmemizi sağlıyor. Kimse kendini oyunculuk adı altında şekilden şekle sokmuyor. Böylece ortaya keyifli bir iş çıkıyor.

Ekip her hafta yeni bir sorunla uğraşırken, izleyiciyi de güncel konularda bilinçlendirmeyi ihmal etmiyor. Orta yaş izleyici kitlesi de buna bayılıyor.

Ülkemizde çok farklı polisiye dizileri yapıldı fakat hiçbiri Arka Sokaklar gibi uzun ömürlü olmadı. Çünkü gerçekçi değildiler.

Sanki yanlışlıkla Amerikan dizisi açmış gibiydik. Fakat Arka Sokaklar, halkın gözündeki gerçek polis imajını yansıttığı için asla kaybetmiyor.

Evet, ana karakterler, yan karakterler, olaylar çok fazla fakat hikâye kurgusu çok akıcı.

Yani olayı anlamak için Einstein olmanıza gerek yok. Bu da televizyon izlerken aşk üçgenlerindeki entrikalardan yorulanlar için harika bir seçenek olmasını sağlıyor.

Günümüzde giderek uzayan dizi süreleri göz önüne alındığında seyirciyi sıkmadan hikâyeyi verebilen yönetmen Orhan Oğuz’u da unutmayalım.

Önemli bir sinemacı olan Orhan Oğuz yeteneğini burada da sergilemekten hiç çekinmemiş.

Gıda Düzenbazlarıyla Mücadelede Elinizi Güçlendirin! Bu 8 Yöntemle Yumurtanın Taze Olup Olmadığını Öğrenebilirsiniz - onedio.com
Gıda Düzenbazlarıyla Mücadelede Elinizi Güçlendirin! Bu 8 Yöntemle Yumurtanın Taze Olup Olmadığını Öğrenebilirsiniz - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
galatacimbm1905

Nasıl ''Ülkemizde çok farklı polisiye dizileri yapıldı fakat hiçbiri Arka Sokaklar gibi uzun ömürlü olmadı. Çünkü gerçekçi değildiler.'' ? Kanıt? Muazzamdı Kanıt ya. İlk halinden bahsediyorum. Tam bir polisiyeydi ve eminim ki yabancı bir ülkede yayınlansaydı hala devam ederdi.

--heisenberg--

"Ülkemizde çok farklı polisiye dizileri yapıldı fakat hiçbiri Arka Sokaklar gibi uzun ömürlü olmadı. Çünkü gerçekçi değildiler" mi? Bunu düşünen Behzat Ç. izlememiştir.

rendan34

Burada bu içerik haberleştirildiğine göre reytingler düşmüş demek ki.

Görüş Bildir