Görüş Bildir
Haberler
'Biz Bu Ülkeyi Çapulculardan Teslim Almadık'

'Biz Bu Ülkeyi Çapulculardan Teslim Almadık'

ATKN
04.10.2015 - 18:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'da 'Teröre Karşı Tek Ses' mitinginde yaptığı konuşmada, 'Vatanımızın üzerinde kimse bir operasyona giremez. Girdiği zaman, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bulur, tüm güvenlik güçleriyle bulur, milletimizle bulur. Nasıl şu anda buluyorsa, öyle bulur. Biz bu ülkeyi çapulculardan teslim almadık. Onun için de üç, beş çapulcuya asla teslim etmeyeceğiz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenen 'Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses' mitinginde konuştu.

Türkiye'nin, sadece teröristle değil, teröre karşı da mücadele ettiğini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

'Bu defa geçmiş dönemlerden farklı olarak sadece teröristle değil teröre karşı da mücadele ediyoruz. Terörü ortadan kaldırdığımız zaman terörist sorununu da kendiliğinden çözmüş olacağız. Yine altını çizerek söylüyorum. Biz terörle mücadele ediyoruz. Bölgede yaşayan kardeşlerimizle değil. İyi bilinmesi lazım. Bizim sorunumuz benim Kürt kardeşlerimizle değil, bizim sorunumuz terörledir, teröristledir. Terör örgütü de sırtını ona yaslayan parti de kesinlikle Kürt temsilcisi değildir.'

Türkiye üzerinde kimsenin bir operasyona giremeyeceğini vurgulayan Erdoğan, 'Vatanımızın üzerinde kimse bir operasyona giremez. Girdiği zaman, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bulur, tüm güvenlik güçleriyle bulur, milletimizle bulur. Nasıl şu anda buluyorsa, öyle bulur. Biz bu ülkeyi çapulculardan teslim almadık. Onun için de üç, beş çapulcuya asla teslim etmeyeceğiz' diye konuştu.

'Birliğimize kasteden herkes can düşmanımız olur'

Vatanın bütünlüğünden taviz verilmeyeceğini bildiren Erdoğan, şöyle devam etti:

'Açık söylüyorum, birliğimize, bayrağımızın onuruna, vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına kasteden herkes bizim can düşmanımızdır. Birliğimizi muhafaza edemezsek, geleceğimizi karartırız. Bayrağımızın onuruna helal getirirsek, şehitlerimize mahcup oluruz. Vatanımızın bütünlüğünden taviz verirsek, Anadolu'da, Trakya'da barınamayız. Devletimizi kaybedersek diğer her şeyimizi de kaybederiz. Biz millet olarak Anadolu'da çok şeyleri yaşadık biliyoruz.'

'Kimsenin üzerimizde hesap yapmasına tahammülümüz yok'

Türkiye üzerinde oynanan oyunların halen bitmediğine dikkate çeken Erdoğan, şunları kaydetti:

'Kurtuluş savaşımızı verdik, cumhuriyetimizi kurduk. Bu uğurda her türlü fedakarlığı yaptık. Ama üzerimizde oynanan oyunları maalesef bitiremedik. Biz, vazgeçtiklerimizin üzüntüsünü hep içimize attık ama sahip olduklarımızdan kalanlara gözlerini dikenler emellerinden hiç vazgeçmediler. Bizim kimsenin toprağında, malında, mülkünde, zenginliğinde gözümüz yok. Kimsenin de bizim üzerimizde hesap yapmasına tahammülümüz yok.'

'Terör örgütleri akrep gibidir'

Teröre karşı birlikte mücadele çağrısında bulunan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Terör örgütleri akrep gibidir. Eninde sonunda kendilerini taşıyanları, destekleyenleri, kullananları da sokarlar. Çünkü karakterleri budur. Gelin bu insanlık düşmanı örgüte karşı hep birlikte mücadele edelim. Teröre karşı sesimizi hep birlikte yükseltelim. İnanın bana o zaman sadece çok daha güvenli bir Türkiye'ye değil aynı zamanda çok daha güvenli bir Avrupa'ya, çok daha güvenli bir dünyaya kavuşacağız.'

'Terörü sandıkta siz bitireceksiniz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım seçimlerinde yurt dışındaki seçmenlere önemli görevler düştüğüne işaret ederek, 'Türkiye'nin istikrar ve güven ortamına ihtiyacının olduğu bir dönemde yapılacak olan 1 Kasım seçimlerinde ülkemizdeki vatandaşlarımızla birlikte sizlere çok önemli görevler düşüyor. Terörü sandıkta siz bitireceksiniz' diye konuştu.

'İnsan Hakları Beyannamesini hiç okumadınız mı?'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'daki mülteci sorununa ilişkin, 'Ey Avrupa, acaba İnsan Hakları Beyannamesi'nde bunlarla ilgili hiçbir şey yok mu ya? İnsan Hakları Beyannamesi'ni hiç okumadınız mı ya? Acaba mültecilerle ilgili bu komisyonları filan Birleşmiş Milletler'de niye kurdunuz? Bunlar ne işe yarar?' dedi.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
beyaz dalga

avrupada yaşayıpta hala bu kadar kör olabilen insanlara yazıklar olsun. sizin tuzunuz kuru tabi ceremesini biz çekiyoruz burada.

Pasif Kullanıcı

Senin düşüncelerini doğru yapan ne , üç beş cahil kemalistin desteği mi ?

alper tunga

haber yapıp durmayın şu geri zekalıyı, gözünüzü seveyim. kendi tükürüğünde boğulsun

stratejisttr

Ne diyon sen değişik