Görüş Bildir
Haberler
Bitcoin'in Mucidi Olduğu İddia Ediliyor: Craig Wright 54 Milyar Dolarlık Rekor Davayı Kazandı

Bitcoin'in Mucidi Olduğu İddia Ediliyor: Craig Wright 54 Milyar Dolarlık Rekor Davayı Kazandı

Bitcoin’in mucidi olduğunu iddia eden Avustralyalı bilgisayar mühendisi Craig Wright, Florida mahkemesinde devam eden bir davanın sonucunda, milyarlarca dolar ödemekten kurtuldu. Jüri, 54 milyar dolar değerindeki Bitcoin’in yarısının Wright’ın eski iş ortağı Dave Kleiman’ın varislerine ait olduğu iddiasını reddetti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Euronews’te yer alan habere göre, Öte yandan Jüri üyeleri Wright'ın dolandırıcı olmadığı sonucuna varmış olsa da eski ortağı ile ortak girişimleri olan 'W&K Information Defence Research LLC'yi yani Kleiman tarafını 100 milyon dolarlık fikri mülkiyet hakkı ile ödüllendirdi.

Wright yayınladığı video mesajında, 'Bu çok iyi bir sonuç oldu ve haklılığımın tescil edildiğini hissediyorum. Ancak daha verilecek çok mücadele var. Kripto paradan dijital paraya her şeyi olması gerektiği gibi değiştireceğiz” dedi.

‘Satoshi Nakamoto’ takma adıyla yayınlanmıştı

‘Satoshi Nakamoto’ takma adıyla yayınlanmıştı

Ekim 2008’de yayınlanan ve Bitcoin’e dönüşecek şeyin çerçevesini açıklayan “Bitcoin: Merkezi Olmayan Elektronik Nakit Sistemi” adlı teknik inceleme, ‘Satoshi Nakamoto’ takma adıyla yayınlanmıştı.

Sonrasında ise bu takma adla 1,1 milyon Bitcoin üretildi. Şu ana kadar bu Bitcoinlerin hiçbiri harcanmadı.

Wright, 2016 yılında bu takma ismin kendine ait olduğunu duyurmuş ancak Nakamoto olduğunu şüpheye yer bırakmayacak kanıtlarla henüz destekleyebilmiş değil.

Bitcoin fikrini çaldığı iddia edilmişti

Bitcoin fikrini çaldığı iddia edilmişti

Kleiman’ın ailesi, Dave ile Craigh’in arkadaş ve iş ortağı olduklarını, ancak Criaig Wright’ın Bitcoin’i yaratma fikrini Kleiman’dan çaldığını iddia etmişti.

W&K ve Kleiman ailesinin avukatları yaptıkları açıklamada, jürinin kendi taraflarına 100 milyon dolarlık fikri mülkiyet hakkı vermesi konusunda da 'Dave'in yaratılmasına yardım ettiği şeyden adil payımızı almaktan ötürü son derece memnunuz' denildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın