Birileri Üniversitelilerin Seks Hayatıyla İlgilenirken Gelin Biz de Deli Gibi Artan Yağ Fiyatlarını Konuşalım!

1.9bPAYLAŞIM

Fiyatı görür görmez çöktüm!

Size geçtiğimiz günlerde 2020'nin başında ve sonunda bazı ürünlerdeki fiyat farklarını göstermiştik. Yılı üstümüzde büyük bir yük olan zamlarla bitirdiğimizi, evdeki hesaplarımızın markete bir türlü uymadığını söylemiştik.

İlgili içeriğimizi buradan okuyabilirsiniz;

2020'nin Başında ve Sonunda Kaybedenin Yine Asgari Ücretli Olduğunu Gösteren Fiyat Değişimleri Vah Halimize Dedirtecek - onedio.com
2020'nin Başında ve Sonunda Kaybedenin Yine Asgari Ücretli Olduğunu Gösteren Fiyat Değişimleri Vah Halimize Dedirtecek - onedio.com

Derinden bir "vah" çekmiştik hep birlikte. Şu gördüğünüz sucuğun bile hayal olduğu bir süreçten geçiyoruz. Ürünlerin fiyatları yaramaz çocuklar gibi yerinde bir türlü durmuyor. E bu yerinde durmayan çocuklar da insanların başını ağrıtıyor haliyle.

Vatandaşın 2020 yılında derdi sadece virüs değil. Bizi bir yandan virüs vurdu diğer yandan da hayat pahalılığı. Çıkar bir yol da şimdilik gözükmüyor.

Şimdi yeterince moralinizi bozduysam biraz daha bozayım. Efendim bir Twitter kullanıcısı geçenlerde bir marketten ayçiçek yağının bu hüzünlü görüntüsünü paylaştı. Tabii görür görmez bi gözlerimiz açıldı herkes gibi bizim de. O da ne! 5 litre yağ 85 TL.

https://twitter.com/beyhanozkan1

Yani zeytinyağı değil, bildiğimiz ayçiçek yağı. Evet, bazı marketlerde daha ucuzunu bulmak mümkün fakat kaliteli yağa ulaşmak bu koşullarda imkansız gibi.

Bu arada o ucuz marketlerde bile yağın fiyatı 60 TL.

Zeytinyağının fiyatını düşünmek bile istemiyorum. Neden yahu? Ocakta pişen yemekten fırındaki tatlıya, poğaçaya kadar mutfakta pişen her yemeğe koyduğumuz bu yağa ulaşmak niye zorlaştı?

Merdivenlerden yukarı çıkmaya çalıştıkça istediklerimize ulaşamıyoruz. Sanki adım attıkça merdivenler daha da yükseliyor gibi. Her adımımız bir öncekinden daha zorlaşıyor.

Meryem Uzerli gibi gencinden yaşlısına tükenmişlik sendromuna gireceğiz yakında. Gençlerimiz çöktü. Bu çöküşü durduramıyoruz.

Sadece evin gündemi değil, ülkenin de gündemi bu olmalı diye düşünüyorum ben.

Ayçiçek yağına alternatif olarak da margarinleri kullanır olduk. Yakında damar tıkanıklığı vs çok yükselirse hiç mi hiç şaşırmayın. Kalitesiz ürünlerle beslenmenin sonucu böyle olur.

Saçma sapan gündem konularına kafa yorulacağına buna yorulsaydı keşke. Üniversitelilerin yaptığı seksten daha önemli konularımız var. Keşke onlara değil de, şu yağın fiyatına atar gider yapılsa. :)

Diyeceklerim bu kadar... Yorumlara gelin de ağlaşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
babasi-kilikli

Hakkımızı yiyen y***mızı da yesin.

fenilker

yoksulluk sınırı 7000tl! 7000tl maaşı olana biz zengin diyoruz ama. Asgari ücret diye bişey yok yoksulluk sınırı da yok sadece asgari ücret dediğimiz maaş tek albileceğimiz maaş

mikropik

Oturup iki kelimeyi bir araya getirip konuşamaz oldu bu millet. Evine İki insan misafir edip ağırlayamaz oldu bu insanlar.Yahu çocuğunu Oyuncaklar la sevindirmek bir tarafa dursun,ona kışlık mont alıp kendisi kaç yıllık koltuk altı yırtılmış montla geziyor.Tabiki boşanmalar arttı bunalımlar dolayısiyle de intiharlar.Sonumuz hayrola ne diyim...

mikropik

Asgari ücretle çalışıyor bu millet. Onunda miktarı belli. Kısacası millet aç kardeşim,ha kuru ekmek alabiliyor gerçi aç sayılmıyorduk değilmi?

yunus-emre-can

Bir ayçiçek yağı 60 lira desek %18 kdv ile beraber 10 lira 80 kuruş devlet vergi olarak onu benden alıyor.

Görüş Bildir